Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Xenoni, Poziciona svetla, Angel Eyes

Recommended Posts

Znaci cena za Punto mk2a H1 je 80e sa ugradnjom, kada mogu da dodjem, koliko traje ugradnja? Malo mi vlazi levi far, ali mislim da je do toga sto mi elektricar koji mi je menjao silalicu nije lepo vratio na mesto i od tada u faru ima vlage, jel to problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nee,nas drug Error u takve farove besplatno ubacuje zlatnu ribicu. :lol: Sala more,taman ce da prepakuje far i sve ce biti OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jebote koje krezavljenje sa ovim diodama, ne mogu to da shvatim, ali opet musterija je uvek u pravu, tako da eror samo radi svoj posao.

btw jel tajna kako se poliraju ti farovi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

PA070407.jpg

PA070408.jpg

nije tajna.

u zavisnosti od oštećenja samog fara počinje se sa šmirglom 800, 600 ili 500

nakon što izmatirate ceo far podjednako uradite to isto i sa 1000

nakon 1000 ponovite postupak i sa 2000

ne zaboravite vodu

e sad, i nakon toga far je još uvek matiran ali ne toliko koliko je bio sa 500tkom

posle toga su vam potrebne paste za poliranje

obicno se koriste 3

prva je naravno 'najgrublja', zatim 'manje gruba' i fina :) (duša od paste)

ja koristim 3M paste

P8120031v4.jpg

jebiga, jesu po 3 soma ali vrede svaki dinar

postoje i jeftinije ali je njihov učinak diskutabilan

sve to se može odraditi i onim vibro polirkama od par hiljada dinara ali dok vam oči ne iskoče

Polishing-Machine-11070749833.jpg

ja koristim onu najsličniju brusilici

Polishing-Machine-11073493186.jpg

jako je bitno kada i sa koliko se obrtaja polira

pošto svaka pasta ima svoj granulat stvara se trenje sa povećanjem broja obrtaja

nemojte preterati jer se plastika jako greje i tek je tada možete sjebati za vjek vjekova ili vam može pući

Share this post


Link to post
Share on other sites

Savršenstvo! Moramo da se upoznamo. Imam problem sa farovima - malo su mi kataraktični, a imam i fosilizirane komarce sa unutrašnje strane! (LYBRA)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko bi kostalo farbanje farova za Z10 MKIIB u crno, bez andjela. Koliko je postojana boja koju nanosite, da li bledi i ljusti se posle odredjenog vrmena, i da li vracate farove kao pre ugradje tj. da li je potrebno stelovanje farova posle intervencije. Unapred hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da pohvalim Errora, moj Puntisa progledao!

Imao je dosta problema jer mi je far maglio ali na kraju je i to resio, cak mi je i oprao far iznutra i na kraju nastelovao farove.

Sve pohvale!

Inace uzeo sam 5000k...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da pohvalim rad jer po slikama vidim da si pro. Cim mi istekne garancija u delti prvo kod tebe dolazim na ugradnju xenona.

Nego interesuje me jeli moguce u punta mk2b tj ovaj klasik koji se pravi kod nas staviti xenon i duga i oborena i jel to uopste ima smisla raditi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima smisla. jedino nema smisla da poštujete pravilo da se duga trebaju ugasiti na 200m od vozila iz suprotnog smera. u tom slučaju to treba raditi na više i od 300.

uostalom, brzo ćete shvatiti. onaj tamo se ubije od blicanja i skreće sa puta jer ništa ne vidi. imajte milosti

pazi situaciju:

često idem do drugara koji živi u vršcu. noću.

put do vršca je bukvalno kao pista. ima nekih 70ak kilometara pravca sa jako malo prometa i par semafora

dešavalo mi se par puta da naidjem na kolonu od par automobila koji recimo idu 100 na sat

i ja za njima 100tku. i tako 15ak minuta

u trenutku kada mi dosadi to počnem da pretičem i kada dodjem do onog prvog koji je do tada imao upaljena svoja duga svetla ja upalim svoja duga. ljudima u koloni jednostavno nije jasno šta se dešava. odjednom dan :)

i ako je recimo posle toga ubrzam na 120, i oni ubrzavaju

ako ja usporim na 90 i oni usporavaju. kao da ih sve šlepam :)

niko ne želi da me pretekne ali ni da me izgubi

časna reč...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nemas 300% vise svetla u odnosu na Night Breakere onada znaci da ti neko ukrao farove...Kod xenona,boja svetla je stvar ukusa a osvetljaj po kvadratnom metru je 3 puta veci nego na H sijalici.A na H sijalicama jedino sto ti prodaju je boja svetla i onda te ubedjuju kako se bolje vidi.Stivi Vonder kazeda sa xenonima vozi bez problema... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I onda u njega vratio zutu sijalicu???Zali boze posla....

Share this post


Link to post
Share on other sites

vido sam danas jednu lagunu karavan, met siva, SU table - crnjeni joj farovi. Extra izgleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta sad sa ovim novim tehnickim propisima?

Trazi se uredjaj za pranje farova,tj.prskalice i auto nivelacijom svetlosnog snopa.

Kazu da bez toga nece moci da se prodje tehnicki po novom zaknu.

Informaciju sam pokupio iz novog Sat-a.

Nisam ni stigao do ugradnje a vec su me pokolebali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uredjaj za nivelaciju farova Fiati imaju vec 15 godina unazad :happy: ,to ti je ono stelovanje visine fara,bar ja tako mislim,i sluzi da kad ti je auto opterecen,od sredine ka nazad,pri cemu mu se nos lagano podigne,taman toliko da tvoji farovi biju pravo u oci vozacu iz suprotnog smera :X ,ti onda na dugme lepo nivelises farove tako da ti ostanu na putu i ne smetaju nikom :rolleyes: .

A sto se tice prskalica za farove,video sam vec na netu neku nasu firmu,mislim da je negde u Vojvodini,koja naknadno ugradjuje prskalice za farove,na sve automobile,naravno staticne,sto znaci da ti vire malo iz branika,verovatno ih spoje na pumpicu za pranje soferke i kad peres nju prska ti i po farovima-dovoljno da se zadovolji zakon,ali valjda ce i nas drug Error :yes to da nabavi u medjuvremenu,da ne lutamo oklo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma bre... gomila debila koja ne ume ni da koristi taj novi regloskop

košta 2 soma evra a majstori koji sa na njemu testirali 2 bmwa e39 su totalni slepci

u redu je to za pranje farova... ali znate li vi koliki je to pritisak kojim se pere far? jel ima neko predstavu kakva su tu creva i pumpa? a automatska nivelacija nije u pitanju nego obična nivelacija iz kabine.

sve što za sada neće moći su plavetnila od svetala.

ono što je najbitnije za sve to je da farovi imaju sočiva

Jos samo i bide da nam traze i aqva park kompletan.... :whistle:

phahahahahah brate prestani da mi truješ temu nije mi dobro :)

mojne da cimam Nešu ;)

Edited by error

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jos samo i bide da nam traze i aqva park kompletan.... :whistle:

Uz aqua park obavezna je i žirafa :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je kako piromaniak kaze ispada da su u boljoj situaciji oni koji su ugradili xenon kitove sa samo sijalicama i balastima posto oni mogu lagano da bocnu halogenke kad idu na tehnicki. Postoje vozila koja imaju fabricke xenone a nemaju prskalice a o auto-nivelaciji da ne pricam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

gospodo draga...

xenoni su vam od danas 70e sa ugradnjom

ali napomenite da ste sa ovog foruma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...