Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Xenoni, Poziciona svetla, Angel Eyes

Recommended Posts

Plave pozicije ti zapravo uopste ne trebaju, ukoliko ne zelis ringispil na autu ;)

@error, nisam jos stavio ove sijalice sto sam uzeo od tebe, sjebao sam karter pa je kod majstora auto. Kad stavim, javljam utiske, da ne mislis da sam iskulirao temu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@error - koliko bi još koštali neki odgovarajući xenoni (sa ugradnjom) ???

ok za pozicije, ali na ostalo si odgovorio samo delimično...

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Pa evo ti stavi na mog... taman mi fale xenoni u maglenkama! :D Sve pohvale za Vladu erorra! Al mora da vodi na cevape pa to ti je... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maglenke na tvome puntu se mogu nazvati samo pozicijama. Panduri ti zato i ne pišu kazne jer misle da si stavio neke klikere koji svetle :)

a za ćevape je dogovoreno

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ako je dogovoreno onda ja castim! :) ma klikeri svetle skroz fino :) hahahaha! jesi uradio TOGO-u farove ? daj slidze da vidimo kako su ispali njegovi :p pozzz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Togo nije uradio :( uradiće kad se vrati sa mora, a ako se uzdrži od sladoleda možda čučnu i xenoni ;)

A sličica će biti 120% :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja da se pofalim, odnosno da pohvalim Vladu, zamenio sam svoje istrosene 8000k sijalice novim 6000k, i razlika je poprilicna! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi verujte mi da bukvalno progledate. Kao kada bi ste 'skinuli mrak' po drugi put :) haha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako utiče celodnevna vožnja pod svetlima na xenone? Ja inače vozim stalno sa svetlima, a evo sad nam dolazi i novi zakon koji će to propisivati kao obavezu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa teoretski,sijalice traju 2-4 iljade sati.Znaci 10x duze nego H sijalice.Znaci tek onda ce ti se investicija otplatiti.Inace xenon je sve jeftiniji i jeftiniji.Pa racunaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kako utiče celodnevna vožnja pod svetlima na xenone?

...kao i na sve. Troše se. I far se 'troši'...

Na nekim automobilima za kanadsko tržište postoji ugradjen DRL (daytime running lights) modul. Tamo su upaljena svetla obavezna već duže vreme. Kao rešenje za tako nešto drl modul (ranije samo relej) isporučuje oko 7V na sijalice u kratkim i dugim svetlima. Pri takvoj voltaži one tinjaju kao... Hmmm, kao da ste upalili kandilo :) i kao takve, imaju za posledicu duži radni vek (u odnosu na to kada bi stalno bile upaljene), očuvanje samog fara i manji utrošak struje.

Prilikom ablendovanja voltaža se povećava na ~14V i sijalica momentalno dobija svoju pravu funkciju.

Sada sve više proizvodjača uvodi dnevna svetla kao rešenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa Boki mislim da si pogresio sto si promenio 4.300K za 5000K. Ok odluka je bila tvoja ali da si samo nedelju dve dana sacekao te 4.300 bi se "razradile" pa bi ti mnogo bolje i belje svetlele. Vremenom se razradjuju i onda budu jace znaci te 4.300 bi ti za nedelju-dve bile tu oko 5ice, a te tvoje 5ice ce za nedelju-dve biti 5.500K uostalom videces i sam...

Pricam ti iz iskustva jer ja imam 6000K a rodjeni burazer na puntu po mojoj preporuci 4.300K i ne mozes da verujes kolika je razlika u svetlu pamet da ti stane. Po suvom kolovozu jos i djene djene ali kad je mokar kolovoz ijoooo majko loodilo...Napravim krug sa mojim po kisi i to uvece po mraku nije da se ne vidi sa mojima ali kad odmah posle toga sednem u njegov auto e tu je tek ludnica kao da nije mokar kolovoz i da nije mrak, ali dobro ja sam se ranije zeznuo jer nisam znao tada ali sada pokusavam da pomognem ljudima da se ne zeznu kao ja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam 5000K,vec 5 meseci i nisam primetio nikakvu razliku u boji,beli su kao i prvog dana,pa samim tim i odlicni za kisu,apropo Dusmanove price o razradi sijalica,pri tom nesumnjam da su i 4300K dobre.

Jedino sto sam ja cuo za Xenone je to da s vremenom sijaju sve jace i jace,jel nemaju volframovo vlakno,kao halogene,vec nekakav svetlosni luk gasa ,koji se stvara izmedju dve elektrode,e sad te elektrode se trose,s vremenom,lagano,pa je taj svetlosni luk sve duzi i duzi,a samim tim i svetlo je jace,ali mislim da to nema veze sa promenom boje,odnosno temperature svetla.

A nas prijatelj Error ce nam reci da li je to trac ili istina :question: ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da lepo si to rekao ja sam se lose odrazio xenoni vremenom postaju jaci, ali i ne menjaju boju to nisi dobro shvati vec ako su recimo 5000K kad si ih kupio onda vermenom postaju recimo 5200K, sto se neosti bas mnogo ali daleko da menjaju boju, mozda ja nisam dobro napisao ili si ti prebukvalno shvatio ali to je posenta xenoni se vremenom razradjuju, secam se kad sam ugradio i nisam te veceri bio bas toliko zadovoljan jer nisu nesto sijale kako sam ja to zeleo, medjutim poslo nedelju dana su zasjale punim svojim sjajem i ko da nisu to one od pre nedelju dana, jel si sad MIK shvati sta sam zeleo reci predhodnim postom.

Rezime: Posle nekog vremena jace svetle, NEmenjaju boju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro mozda i mogu da pozelene i da budu cool kako ti kazes ali nemogu jace svtleti i obasjavati put kao beli 4.300.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al ste se raspisali,niko da okaci fotke tipa,evo vako to kod mene.Osim Bokija svi samo zapitkuju,mesto da lepo odu stave i okace fotke. :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja priznajem da me mrzi da idem sad napolje da fotkam ali cim me ne bude mrzelo to cu raditi i postaviti nema da brines Bokija, ja sam malo mator pa me sve mrzi :D salim se ali to mi nije prokupacija u zivotu tako da kad budem nasao vremena da to uradim onda cu postaviti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Umesto što si se juče vazdan prepirao sa Nešom mogao si 17x da siđeš da slikaš bilo bi mnogo korisnije i svrsishodnije od onoga što si radio :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam se ja prepirao sa njim uopste ja sam iznosio cinjenice ne za njega vec za druge usere, a on se raspravljao samnom, juce sam brat bratu moga da sidjem iz stana jedno 500-600 puta i da svaki put fotkam, al nisam siguran da bi bilo korisnije i svsishodnije od onoga sto sam juce radio :p

BTW, fotkacu onda kada ja to budem pozeleo i postavicu takodje bas onda kad ja budem pozeleo, bilo to danas, sutra ili bilo koji drugi dan, nevidim sta je tu problem!?

Edited by dusman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...