Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Xenoni, Poziciona svetla, Angel Eyes

Recommended Posts

opel zafira

DSC02515.jpg

DSC02515.jpg

DSC02519.jpg

DSC02521.jpg

DSC02524.jpg

fiat stilo crnilo i projektori

DSC02539.jpg

DSC02540.jpg

DSC02541.jpg

DSC02546.jpg

DSC02548.jpg

DSC02549.jpg

alfa 156 projektori

DSC02556.jpg

DSC02557.jpg

DSC02558.jpg

saxo sve crno

DSC02560.jpg

DSC02561.jpg

DSC02562.jpg

DSC02563.jpg

audi a3 projektori i crnilo

DSC02573.jpg

DSC02578.jpg

DSC02579.jpg

DSC02580.jpg

DSC02581.jpg

ford focus crnilo i projektori

DSC02586.jpg

DSC02588.jpg

DSC02590.jpg

DSC02591.jpg

DSC02592.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

zamorče citroen berlingo

1468_0.jpg

vlasnik je hteo projektore u farove koji su stakleni i rebrasti

a to neće da može...

pošto ne postoje ni kineske kopije sa bistrim staklima morali smo da ih napravimo

evo i kako:

skinete staklo, u njega nalijete gips,

DSC02506.jpg

ostaće vam iscrtana rebra sa stakla na kalupu. meni je staklo puklo dok se gips sušio

DSC02508.jpg

sušite ga ceo dan na peći, zatim nakvasite gornji deo kako bi se vezao git

DSC02513.jpg

git išmirglate sa 100, 1000, i 2000 šmirglom da bude toliko ravno i glatko da se ogledate u njemu

zatim vam treba vakuum mašina

i klirit debljine 3mm koji možete kupiti u galenici klirit ili u Oracalu

ploče klirita stavite u ramove i zagrejete ih. nekako... ja sam koristio položenu kvarcnu peć

kada se klirit zagreje toliko da počne da se isteže navlačite ga preko kalupa koji se nalazi na vakuum kutiji

ceo proces formiranja traje 2 do 3 sekunde

ohladite tako formiran klirit i isečete željeni oblik

posle gomile pokušaja stigao sam do ovde

Photo0253.jpg

vakuum sam pravio pomoću kojekakvih usisivača na kraju sam završio sa onim iz autoperionice sa 3 motora

falilo mi je još samo 2 milimetra da klirit priđe sa trana kalupu...

tada sam se predao jer sam skapirao da mi treba još veći vakuum koji mogu da dobijem samo vakuum pumpom

potražio sam pomoć od ljudi koji se bave termoformiranjem

eva ga njihov rezultat

Photo0262.jpg

i na kraju

Photo0263.jpg

Photo0264.jpg

Photo0267.jpg

Photo0266.jpg

Photo0268.jpg

Photo0269.jpg

Photo0271.jpg

Photo0272.jpg

ne pokušavajte ovo kod kuće... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

audi a2

DSC02603.jpg

DSC02605.jpg

DSC02606.jpg

DSC02607.jpg

DSC02608.jpg

DSC02609.jpg

DSC02610.jpg

DSC02612.jpg

jaguar s type

crni farovi projektori

vlasnik je insistirao na skroz suvišnim prstenovima...

Photo0221.jpg

Photo0222.jpg

Photo0223.jpg

Photo0224.jpg

Photo0226.jpg

Photo0227.jpg

Photo0228.jpg

Photo0229.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mocno izgleda Stilo sa projektorima,a onaj Citroen sav u karbonu... :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jos jedne prezadovoljne Vladine musterije. Odradio mi je na Puntu Classic bixenon projektore u oborena i xenon u duga. Sve to sa farbanjem farova u crno. Posto je Punto crn to sada izgleda perverzno dobro. Boja je za oba 4300K i mogu samo reci da sam vise nego zadovoljan bojom i kolicinom svetlosti koja se dobija iz tih sijalica.

Vladu preporucujem svima koji zele kvalitetno odradjene Xenone na svom automobilu. Covek je virtuoz svog posla

Pozdrav a kad budem imao vremena okacicu i slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jos jedne prezadovoljne Vladine musterije. Odradio mi je na Puntu Classic bixenon projektore u oborena i xenon u duga. Sve to sa farbanjem farova u crno. Posto je Punto crn to sada izgleda perverzno dobro. Boja je za oba 4300K i mogu samo reci da sam vise nego zadovoljan bojom i kolicinom svetlosti koja se dobija iz tih sijalica.

Vladu preporucujem svima koji zele kvalitetno odradjene Xenone na svom automobilu. Covek je vituoz svog posla

Pozdrav a kad budem imao vremena okacicu i slike

Piromaniak hajde daj te slike...nadam se da nisi senilan kao majstor nam Vlada koji MMS šalje 2 nedelje :) Ugradio sam i ja projektore kod njega i to oooodavno, zanima me koje ti je maske stavio i kako sve to izgleda. Ja sam bio test zamorče, pa verujem da je kod tebe ispalo bolje, jer se gosn majstor navežbao u međuvremenu i nadam se da ti je stavio maskice za sočivo od audija. Hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo slika mada mobilnim telefonom po kisi pa i nisu najbolje. Znam da Vlada ima bolje :)

u60.jpg u61.jpg u62.jpg

Inace super je ispalo. Velike su mi maskice i pokrile su ceo reflektor oborenog svetla

@Vule

Zato sto kad pustim duga i dobijem High onda mi se upale i halogene duge i imaju razlicitu boju. Vise mi se svidja ovako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Žice koje idu na sijalicu dugog bi trebalo da se prespoje na projektor, kako bi pomerale klapnu unutar istog, tako da uopšte ne bi trebalo da ti se pali odvojeno dugo kad se projektor prebaci na high...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I stvarno šta bi sa odgovorom na više pitanja ( različitih forumaša) oko ugradnje Dnevnih Led svetala koja mogu da prođu atest :whistle: sve ih je više u gradu, pa ko to radi :question:

verovatno idu u proreze na braniku - samo je pitanje modela koji imaju sertifikat za atest i naravno cene ... atest je oko 5000 ... :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Žice koje idu na sijalicu dugog bi trebalo da se prespoje na projektor, kako bi pomerale klapnu unutar istog, tako da uopšte ne bi trebalo da ti se pali odvojeno dugo kad se projektor prebaci na high...

Iako je bixenon dovoljno jako svetlo, oboreno i dugo, ja sam svejedno zadržao da rade i duga svetla. Kada blicnem...dan :)

Stvar izbora. Neki vole estetiku, drugi jačinu. Svetla sam ugrađivao zbog bolje vidljivosti i u tu svrhu koristim sve što mogu :)

evo slika mada mobilnim telefonom po kisi pa i nisu najbolje. Znam da Vlada ima bolje :)

u60.jpg u61.jpg u62.jpg

Inace super je ispalo. Velike su mi maskice i pokrile su ceo reflektor oborenog svetla

@Vule

Zato sto kad pustim duga i dobijem High onda mi se upale i halogene duge i imaju razlicitu boju. Vise mi se svidja ovako

Kao fabrički, super izgleda :) + vrhunsko osvetljenje puta sa ovim projektorima.

Hvala na fotkama.

Pozzz

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

Photo0560.jpg

 

 

Imam problem sa xenonom,nisam siguran da li su to simptomi riknjavanja sijalice ili nesto drugo.Prvo nije radila sijalica uopste,kada sam cackao malo kablove proradila je ali ne punim kapacitetom,radi prilicno slabo,kao dok se zagreva.Skinuo sam sve,povezao ponovo i sada samo blicne kad upalim svetla i to je sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja znam, sijalica xenona ili radi ili uopšte ne radi. Kada radi, može dođi do gubitka "boje" tj slabljenja sijalice i onda recimo ako je svetlela plavo kada je ugrađena, posle određenog vremena i slabljenja svetlost sijalice postane žućkaste boje. Možda je problem sa kontaktima kablova koji su na strani sijalice. Najveća verovatnoća je da je problem sa balastom. Verovatno se i on istrošio i ne radi kako treba. Probaj da nakačiš istu sijalicu na drugi balast i videćeš šta će se desiti. Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...