Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Xenoni, Poziciona svetla, Angel Eyes

Recommended Posts

Dado, je mene kontaktirao i pitao gde sam ja ugradio projektore. Ja sam mu dao Vladinu adresu i broj, tako da se nađem negde malo upućenim da i ja dodam nešto.

Ja sam imao problem sa povremenim nepaljenjem desnog projektora. Otišao kod Vlade, čovek skinuo polovan trafo sa svog auta i rekao ajd da probamo. probali, sve je radilo extra sa drugim trafoom. Vlada naruči nove trafoe i zameni (o njegovom trošku).

Sledeći problem se desio meni i samo meni, jer ne znam da je to neko naveo kao kvar na bilo kom forumu. Izgoreo jedan prsten. Prsten ide oko projektora i nemoguće ga je zameniti bez otvaranja farova. Otišao kod Vlade, posao je bio nekih 6 sati, skidan branik, menjana oba prstena i obe maske projektora (da bi se slagale sa novim prstenovima) što znači otvarana oba fara ponovo. Razlog skidanja i ovog prstena koji je radio je zato što novi nije identičan, pa da bi bili identični, rađena su oba. Koliko sam platio? 2 bečke šnicle i koka kola :unworthy: a i to nisam morao nego hteo.

Normalno, projektori su bili u garanciji.

Da napomenem da mi se zimus desio neki fantomski problem sa plinskom instalacijom (ugrađenom kod Vlade). Zamenio plinske dizne (nove dizne 10k prošle a nisu bile kako treba), plaćeno opet neki sok ili tako nešto, isto uređaj bio u garanciji.

Zaključak sami izvedite, ovo što pišem je moje lično iskustvo. Namerni nikog nisam hteo da kudim ili hvalim.

P.S. Vlada se i meni ne javi uvek na mobilni, jednostavno čovek ne nosi telefone u džepu i nije uvek pri telefonu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijatelju, koliko vidim problem nema veze sa projektorima vec sa xenon kitom...

Ne druže, problem nije u xenon kit-u jer je xenon kit fabrički, i koristi se već 6 godina na tom autu, i nikada ali nikada nije zakazao. Jedini problem kod ovog fabričkog xenona je taj što je kućište koje se nalazi iza sijalice matiralo, i nije imalo odsjaja, tj. reflekcije na putu i vidljivost je bila loša (post broj #620). A da su projekotri loše ugradjeni dokazuje i to da projektor zakoči u poziciju za dugo i klapna ostane gore i onda kada se prebaci na kratko svijetlo.

Još jedna stvar koju bi majstor Vlada trebao da zna jer se ovim poslog bavi već godinama, a to je da žice kroz koje prolazi taj napon od 23.000V (po njegovim riječima) ne izoluje samo izolir trakom već bi trebao da koristi kvalitetnije materijale, i žice itekako dobro obezbijedi, pogotove one koje je kidao i spajao. Ili barem da ih spoji sa konektorima koji imaju plastičnu izolaciju tipa ove na slici (a unutra su aluminium)

http://www.inspectapedia.com/aluminum/COPALUM.jpg

ili ove

http://www.integrati.com/content/tyco/ampcat/36pi001.jpg

a koštaju svega 10-tak dinara.

Evo moje sijalice.

http://imageshack.us/photo/my-images/803/24062011709.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/560/24062011710.jpg/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih da branim nikog, ali ti nisi napisao koji si problem uopste imao vec je posredno zakljuceno da je problem sa gasenjem sijalice, a to nema veze sa projektorom vec sa xenon kitom. I da, na mom autu je fabricki otisao u pm pa mi je dopizdelo i zamenio sam ga za kineza dok ne dodjem u situaciju da stvar poboljsam projektorima..

To za klapnu projektora ne govori u njihovoj ugradnji vec o samim projektorima, video sam da su neke serije imale taj problem, njuskam malo po stranim forumima. Jbg, desi se da skuplja stvar ima feler a ne jbni projektor...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam odakle da počnem...

svaki spoj koji sam ja napravio sečenjem žica cvikcanglama a ne kidanjem zubima ili slično je bio izolovan sa bar 3 termo bužira i obmotan keper trakom. ni jedan od tih spojeva nije popustio ili šmelcovao. i to su spojevi na trafou. sijalice nisu taknute. a kamoli cvikane. pardon, kidane. pravi razlog zašto se to desilo još nije utvrđen. pa čak i doktor dado nema pojma o čemu se radi. jer da zna nebi i druge sijalice počele da mu prave isti problem. a ovo što spominje da sijalica udara u kućište je iz moje sinoć poslate poruke njemu da je to možda uzrok. e pošto niko od nas ne nosi x ray naočari i nemože da vidi šta se dešava unutar fara pa samim tim i problem koji se javlja posle par sati vožnje nije moguće utvrditi. e tako je i dado napravio istu grešku kao i ja za koju me sada tovari. i slike koje je okačio knjigovođa da mene uči čime da spajam žice a pokazuju samu sijalicu na kojoj nije ništa sečeno. ukoliko je to sve svarno tako. i ukoliko je problem do same instalacije meni je stvarno jako žao. i dalje sam spreman ispraviti to.

a najveći problem je što dado misli da vozi maybacha pa da će doći ceo tim na lice mesta u slučaju kvara.

garancija podrazumeva da problem mora biti otklonjen. a da liće to biti iz prvog puta ili 5 to nije definisano nigde. meni je u interesu da to rešim što pre zbog svog vremena. a to što si se ti vratio jedanput i sada kenjaš o garanciji i mojoj nestručnosti... jebiga, i ja bih se verovatno osećao da sam odande.

neću više trošiti reči na... jeeste, tako je, što da pišem nešto što bi brisali kada je sve jasno

ja se izvinjavam drugarima sa foruma što su morali da čitaju ovakve baljezgarije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja očekujem jedno Tadićevsko izvinjenje od Errora jer sam morao sve ovo da čitam :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao problem sa povremenim nepaljenjem desnog projektora. Otišao kod Vlade, čovek skinuo polovan trafo sa svog auta i rekao ajd da probamo. probali, sve je radilo extra sa drugim trafoom. Vlada naruči nove trafoe i zameni (o njegovom trošku).

Opet taj fantomski desni far, gledah na ovom forumu, isto kod jednog momka sto je ugradio xenone kod Vlade, isto desni far, pa zamislite i meni je desni far pravio najviše problema(i lijevi je zakazivao nekoliko puta).

Tebi je Vlada zamijenio o njegovom trošku, a nama je htio da naplati dodatnih 35E (to navodno nije bilo ukljuceno u cijenu ugradnje), nego dobro, i to bi se pregrmjelo, da je bio barem malo pristojan i ljudski nastrojen, a ne uz kojekakve prozivke i vrijeđanja.

To za klapnu projektora ne govori u njihovoj ugradnji vec o samim projektorima, video sam da su neke serije imale taj problem, njuskam malo po stranim forumima. Jbg, desi se da skuplja stvar ima feler a ne jbni projektor...

U redu, super, zato je i data garancija, zar ne, ako ne valja, skidamo i mijenjamo sa novim projektorom, ali problem je to što u mom slučaju nije urađeno. Jednostavno je rečeno, “to se do sada nije dešavalo, ne znam u čemo je problem, vozi se malo ovako pa dodji ponovo ako ti se desi problem”.

A vezano za Vladin post.

Prvo, ovaj knjigovodja je po prvoj svojoj struci elektrotehničar. (Šta da radim svestran sam) :)

Da ne bih vrijeđao, on ako je čovjek, trebao je napisati istinu.

A to znači da su ti termo bužiri postavljeni tek drugog puta jer je struja probijala kroz izolir traku i da zbog toga nije dolazila do sijalice, a da je nakon te intervencije došlo do pomijeranja “mehanizma” koji drzi projektore i da oni sada negdje kače i ostaju u otvorenoj poziciji, a zašto dolazi do topljenja sijalice, to nije nikome jasno. A zamislite šta bi se desilo da je došlo do ne daj Bože požara.

I ja se STVARNO izvinjavam SVIMA koji su morali da čitaju Vladine baljezgarije, jer ja ni u jednom postu nikoga nisam vrijeđao. Htio sam da ukažem drugima da nije sve sjajno i bajno kao što se to ovjde prikazuje, i da ljudi treba da vide i pročitaju i drugu stranu (onu nezadovoljnu).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako su ostali tvoji balasti normalno da treba da se naplate novi jer tvoji nisu pod garancijom. Klapna se slazem da treba da se sredi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vlado kada ces postaviti te slike od stila,ima nas doosta nestrpljivih :) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

završena još 2 avensisa, 2 bmw e46 i e34.

slike automobila koji se ponavljaju neću više kačiti

r1 prstenovi

Photo0062.jpg

Photo0063.jpg

Photo0064.jpg

toyota corolla

Photo0069.jpg

Photo0070.jpg

Photo0071.jpg

Photo0072.jpg

Photo0073.jpg

Photo0076.jpg

Photo0077.jpg

Photo0078.jpg

Photo0079.jpg

Photo0080.jpg

Photo0083.jpg

Photo0084.jpg

Photo0085.jpg

punto 2 prstenovi

Photo0101.jpg

Photo0100.jpg

dodge nitro

Photo0127.jpg

Photo0130.jpg

Photo0131.jpg

Photo0135.jpg

Photo0136.jpg

Photo0139.jpg

Photo0140.jpg

e46 coupe facelift

Photo0143.jpg

Photo0144.jpg

Photo0145.jpg

hyundai coupe crni farovi

Photo0146.jpg

Photo0176.jpg

a3 sportback

Photo0154.jpg

Photo0155.jpg

Photo0157.jpg

Photo0158.jpg

Photo0159.jpg

Photo0160.jpg

Photo0161.jpg

Photo0163.jpg

Photo0164.jpg

Photo0165.jpg

Photo0166.jpg

mercedes clk

Photo0169.jpg

Photo0170.jpg

Photo0171.jpg

Photo0172.jpg

Photo0173.jpg

Photo0175.jpg

range rover prstenovi

Slika0157.jpg

Slika0159.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

stvarno, ako moze slike od stila, evo pridruzujem se :)

da moze da se ugrade postavio bi ih covek odavno i uzeo dobar posao na forumu.

ali ebi ga ne moze ili je neozbiljan. :whistle::ice:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majstor za svetla :thumbsup:

Jel ima neki far koji nisi otvorio, još samo avione i helikoptere da radiš :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je'l ugrađuješ dnevna svetla koja bi mogla da prođu atest? Na Stildžu bi trebalo da može da se turi nešto u gornji prorez donjeg dela branika, poput dnevnih na Mercu. To bi trebalo da je 25cm od zemlje, zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema uslov sto se tice visine ne kojoj su svetla, to sam saznao kada sam se raspitivao za sebe

Edited by Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 pitanja:

- Koliko ce da kosta da ti posaljem maglenke da staviš projektore u njih?

- I da umesto mojih prstenova ugradis te neonske prstenove?

Evo ovde se vide i DEPO farovi na kojima prstenove prave po 4 sijaličice, i maglenke. Odmah da napomenem da sam farove pokusao da otvorim ali nisam smeo jer su lepljeni... Koliko bi otprilike vremenski trajala kompletna procedura?

Auto_Noc_02.jpg

Hvala i pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ error....

dovla,zamenio sem sijalice shto sam uzeo od tebe za onaj jedan far shto mi "kashljucao"....zamenio sam i jednu i drugu sijalicu i sad rade obe,medjutim sada mi bacaju svetlost dosta nisko ispred....pa rekoh da te pitam za nacin kako da ispravim,jer su predhodne bacale dooosta drugacije.vishlje...

bolje sam video samo sa onom jednom sto mi je radila nego sada sa obe... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno ih nisi dobro stavio, drugaru se to desilo, ne znam sta i kako, al delovalo je da je sve leglo al su bacale skoro u patos...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa predpostavljam...al shto je najgore kada sam stavljao sve kao kliknulo,ushlo gde treba da udje i sad baca tik ispred branika...

javi se vlado da znam dal opet sam da pokushavam ili da dolazim do tebe....? :p

Edited by kole3mk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...