Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Xenoni, Poziciona svetla, Angel Eyes

Recommended Posts

brate šta reći...

...'bem ti komentar na celo poslepodne :)

sorry, u velikom sam poslu pa slabije pišem u poslednje vreme

evo i par sličica

par toyoti sam primetio sa užasno lošim svetlima avensis, rav4, auris...

što halogenim što sa oem xenonima

posle rasturanja farova skapirao sam da je hrom sa reflektora izmatirao u nekim slučajevima i izgoreo

moje neko zaključivanje je da se to desilo usled nedovoljne ventilacije tih projektora i neadekvatne pripreme u procesu hromiranja

bilo kako bilo evo i rešenja

IM000812.jpg

IM000814.jpg

IM000818.jpg

IM000816.jpg

IM000819.jpg

IM000820.jpg

IM000822.jpg

PA290598.jpg

PA290599.jpg

PA290600.jpg

PA290601.jpg

PA290602.jpg

PA290603-1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest maliomladinac

Koliko su sociva da se ubudze na Grande Punta? Ja vec imam H4 bi xenon, mogu li se te sijalice iskoristiti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam video da li je negde spomenuto vec, ali imam jedno pitanje koje se sastoji iz vise pitanja :D . Posle nove godine bih da konacno stavim ksenone u punta, sto se te price tice to je sve jasno.

Ali sada dolazi ono glavno. Kod punta mk2a maglenke su u samom faru na krajevima. Ja nemam mogucnost da ih ukljucim iz kabine. Jednom prilikom kada sam skidao far proverio sam i video da sijalice postoje, i to rade ;) . Da li je moguce da se sprovede to da ja mogu i da ih ukljucim??? I ako error to mozda radi kolika je cena? :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko su sociva da se ubudze na Grande Punta? Ja vec imam H4 bi xenon, mogu li se te sijalice iskoristiti?

ne mogu

ovi projektori koriste d2s ili h1 sijalice

270e u tvom slučaju

Kod punta mk2a maglenke su u samom faru na krajevima. Ja nemam mogucnost da ih ukljucim iz kabine. Jednom prilikom kada sam skidao far proverio sam i video da sijalice postoje, i to rade ;) . Da li je moguce da se sprovede to da ja mogu i da ih ukljucim??? I ako error to mozda radi kolika je cena? :thumbup:

mogu ali nabavi prekidač

Share this post


Link to post
Share on other sites

mogu ali nabavi prekidač

Aha ok, to valjda nije problem naci. I koliko bi me onda to zadovoljstvo kostalo? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest maliomladinac

Da li mi ostaju duga svetla kad se stavi socivo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

maliomladinac, naravno da ostaju, tačnije ona stalno svetle samo ih klapna u sočivu zaklanja. Znači to je princip, imaš jednu sijalicu H1 koja svetli stalno, a klapna određuje da li je dugo ili kratko. Razlika je u tome da je svetlost mnogo bolje raspoređena(tj ne baca svuda) i imaš jasnu liniju do koje se prostire svetlost, pa lako možeš da namestiš da nikome ne smetaš. Evo od kad sam ja stavio tu skalameriju NIKO mi nije blicao (a ima 2 meseca). "Odro" me Vlada i još mi ni kavu nije skuvao, ali prezadovoljan sam.

P.S. Erore, drugi put kad dođem, ratluk da spremis i kahvu :-))

Share this post


Link to post
Share on other sites

stigao kit za autonivelaciju...

u pitanju je kinesko rešenje za legalizaciju aftermarket xenona u EU. ovaj kit se ugrađuje na automobile koji imaju ručnu nivelaciju visine svetlosnog snopa iz kabine. znači, motorići moraju biti ispravni. od ovog uređaja nemojte očekivati nikakvo čudo u smislu da će to da radi kao fabrička nivelacija i da se svaka promena nagiba vozila momentalno isprati i farovima. kao prvo fabrička nivelacija funkcioniše tako što postoje senzori napred i pozadi koji prate ugibanje dela trapa i shodno tome niveliše farove. još jedna stvar kod fabričke nivelacije je i ta da u farovima nisu klasični motorići već servomotori koji rade mnogo brže od ovih.

ko hoće najbolje za svoj auto može uvek sa e baya ya 200 i kusur eura da poruči hellin kit za autonivelaciju

ovaj sistem ima jedinicu koja se stavlja pozadi u gepek i koja meri... nešto... u odnosu na... nešto... bem li ga šta :)

evo otprilike od čega se sastoji kit:

er1.jpg er2.jpg

za operaciju vam treba auto, kit za nivelaciju, nešto alata i pola dana

er3.jpg

er4.jpg

iz instrukcija za instalaciju vidite da se uređaj treba postaviti na fiksno mesto u pravcu kretanja vozila

na njemu imate par konektora.

ja sam instalaciju od njega vukao ispod lajsni i kedera levom stranom. vi vucite gde hoćete :)

kabl c ide na stalan plus i masu

najbolje akumulator...

kabl b provlačite do motornog prostora i kačite ga na instalaciju od motorića

er5.jpg

e sad, ja sam imao sreće da su mi motorići van fara. na novijim autima su motorići u sklopu samog fara. i pored toga što u kitu imate 2 vrste (najčešćih) konektora koji se kače direktno na motoriće moraćete da skidate farove i branik kako bi ste prišli motorićima.

kabl b se pri kraju račva kako bi se priključila oba motorića. on se sa svake strane završava sa velikim džekom koji bi trebalo da stavite na svoje motoriće. prethodno morate svoje džekove skinuti :) druga varijanta je kada su motorići u faru. oni su obično mali i konektori na njima su drugačiji. u kitu imate 2 mala kabla koja se kače na završetke ove instalacije kako bi redukovali oblik džeka a da pritom ništa ne sečete.

er6.jpg

a ako je u pitanju treća varijanta (kao kod mene) i vaši motorići ne koriste ni jedan tip od ponuđenih konektora

er7.jpg

moraćete malo da merite i prevezujete

na motorićima imate plus koji dolazi tek kada upalite farove,

er8.jpg

žicu koja kontroliše rad motorića

er9.jpg

i masu.

nakon što ste sve premerili vežite to ovim redom

crvena plus, crna minus i bela je kontrola motorića.

er10.jpg

ne zaboravite da isečenu instalaciju izolujete. staru instalaciju od motorića.

a evo i identičnih popušaja sa malim džekovima unutar fara.

er11.jpg er12.jpg

s tim što je ovde situacija zajebata jer to treba da merite na unutar fara. naravno, uvek možete cviknuti žice koje dolaze na glavni džek na far i navezati se na njih kako isti ne biste morali da skidate i otvarate. pažljivo merite... neka vam je Bog u pomoći :)

kabl a se kači na senzor brzine vozila

http://www.google.com/images?q=vehicle+speed+sensor&oe=utf-8&rls=com.yahoo:en-US:official&client=firefox&um=1&hl=en&ie=UTF-8&source=og&sa=N&tab=wi&biw=1280&bih=831

mislim da je ovako najbolje i najlakše :)

koristite autodatu kako bi ste našli lokaciju ovog senzora na vašem autu.

kod mene je to bilo iza samih cajgera.

er13.jpg er14.jpg

opet merenje...

er15.jpg

er16.jpg

na njemu imate kontakt plus, masu i informaciju

znači sve sa kabla a kačite na njega, crvena žica sa uređaja u snopu se ne koristi. pošto ste to sve lepo povezali možete da okačite uređaj

pošto je kod mene situacija da imam peta vrata (i dasku) nisam mogao da ga zalepim tek tako negde već sam napravio nosač za njega i ušrafio ga u karoseriju.

er17.jpg er18.jpg

parkirajte auto ravnu podlogu

er19.jpg

priključite kontroler i malo se poigrajte

er20.jpg

i to je to.

kao što rekoh ne očekujte nikakvo čudo. uređaj radi korektno, zadovoljiće kriterijume na tehničkom pregledu i biće vam interesantno dok se vozite svaki put kada skapirate da su farovi talasaju. sistem radi sa zakašnjenjem malo manjim od jedne sekunde i ne reaguje na nagle promene. što znači, kada natovarite auto, kada idete duže uzbrdo ili nizbrdo, kočite ili ubrzavate on će te promene pratiti. a ležeći, rupe, ivičnjaci i slično... od toga nema ništa. e da jako je bitno to da kada upucavate farove pomoću kontrolera obratite pažnju na to da farovi ostanu u položaju i gde će moći da idu još gore jer kao što i spušta farove isto tako ih i diže kada je to potrebno.

uputstvo sam toliko slikovito opisao da su u stanju da ga ugrade i osobe ometene u razvoju :)

evo i klip kako to otprilike radi

pri kretanju sa povučenom ručnom i u rikverc

http://s269.photobucket.com/albums/jj41/babicvlada/autoleveling/?action=view&current=PC170697.mp4

uređaj će koštati oko 70ak eura a ugradnja će da varira u zavisnosti od obima posla.

u nemačkoj je sistem negde oko 100tinjak eura

Share this post


Link to post
Share on other sites

Errore majstore,svaka cast.Samo ja nisam siguran da imam senzor kretanja.dry.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vlado dal su isti balasti za H1 i H7 sijalicu?Predpostavljam da su konektori drugaciji ali dal mogu balasti da se iskoriste ostali mi od puntica :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesuje me koliko bi kostala ugradnja xenona za fiat stila? Da li mogu xenon da imam i kao dugo svetlo? I jel mogu projektori da se ugrade u stilov far? Ako moze cene pojedinacno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da javim da sam juce kod Vlade castio sebe tj Cromu ksenonima i fluo pozicijama, razlika u boji je neverovatna, Vlada vrlo pozitivan lik, brza ugradnja nismo nista slikali ali bice vremena i za to. Svaka moguca preporuka ide Vladi i ovom upgrade-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bmw e46 oem bixenon vs. infinity fx-r

fabrički projektori zamenjeni fx-ovim

PC070636.jpg

PC070638.jpg

PC070639.jpg

PC080642.jpg

PC080644.jpg

subaru impreza morimoto mini

PC260712.jpg

PC260714.jpg

PC260715.jpg

PC260724.jpg

PC260725.jpg

još jedna trojka

PC280727.jpg

PC280728.jpg

PC280730.jpg

ugradjeni projektori

PC280733.jpg

stavljene odgovarajuće maske za taj model

PC280735.jpg

namontirani i prstenovi

PC280736.jpg

evo rezultata

PC280741.jpg

PC280739.jpg

PC280740.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa Errore, ja sam tek sad shvatio... Ako kod tebe svi progledaju to znači da ti nisi majstor već očni doktor bre! :thumbup:

P.S. Ajd za koji dan eto mene sa 3 u 1 da popijemo po jenu :coffee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je doslo mozda do nekih apdejta cena, a da nisam video mozda? :question: Jer sve ode na gore, pa reko da proverim! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...