Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Xenoni, Poziciona svetla, Angel Eyes

Recommended Posts

Pohvale za vladu.

Juče naručeni danas stigla dva paketića za mene. samo da nadjem neku garažu da ovo namontiram.

pa da i ja progledam. ovi manji balasti su baš extra pogotovu što treba da upakujem 4 komada :whistle:

javljam se sa slikama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i slika mojih xenona ugradio sam ih još prvi dan ali sam se sutra smorio jer dok sam ih slikao kolega mi zakači vrata i sad moram da radim skoro celu levu stranu jer je izgrebana.

nego da ne davim evo slika

oIB0.jpg

p91A.jpg

1GvkR0.jpg

pj09.jpg

vidi se na slici razlika izmedju svetla za maglu i oborenog. a sad vidim da nijednu sliku dugog svetla nemam. za njega mi se čini kao da prosijava plavo malo više nego kratko koje je baš extra belo. mada još se nisu razradili čini mi se da je već danas izjednačenije

U svakom slučaju prezadovoljan sam kako razbija vlažan asvalt

Share this post


Link to post
Share on other sites

drugar mi se zainteresovao za ove aftermarket projektorcice, sa sve bixenonima unutra...

ako nije greda, moze li neko od nazocnih da pukne cenu odradjivanja posla bilo ovde, bilo na pp. Gnojf 2 (sva sreca makar GTi) je u pitanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvo mora da kupi clear glass farove

khm, khm... :)

153734833.jpg

sa sve xenonima 220e

ako ima unutrašnje farove još bolje.

ne mora bixenon projektor

mogu da mu stavim i obične

o5 će biti 5x bolje

i još jeftinije

mislim da nema potrebe za bixenonom u tom slučaju jer ta duga izuvaju koliko su dobra

eventualno ih može posle zameniti isto clear glass varijantom da bude jednolično

a vrhunac svega je da će biti crni. i kratka i duga

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima neke budjave turske clear glass od prethodnog gazde, sad su vracene fabrikane.

znaci, 220 e je cIJena kad montira svoje clear glass, ili da mi ti puknes neke svoje?

nisam te 100 % skapirao za unutrasnje farove, mislis na onu masku sa 4 fara verovatno? Nece ici, striktno samo jedan far sa svake strane, tako je sad, tako ce i ostati.

i da, bez ovih silnih krugova i kruzica...

p.s. fala na korektnom odgovoru, to cenim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja samo da pohvalim ERROR-a, pre par sati je moj stilo progledao :D

strasno je kada samo pomislim kako je izgledao pre poliranja, ciscenja fara i bez xenona... novi auto :thumbup:

Svaka cast za Vladu :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

4.3kK

P1090197.jpg

P1090205.jpg

P1090201.jpg

P1090202.jpg

P1090206.jpg

ovaj desni far je posledica vožnje bez poklopca pozadi

interesantno je to što tek kada skinem farove skapiram da ni sijalice čak nisu bile nameštene kako treba

osigurač je uhvati ali u krivom položaju izvan ležišta.

i kada se gleda u far on kao sija

ali projekcija na putu je jadna...

farovi su konstruisani prema sijalicama, tačnije prema položaju vlakna istih.

nemam jtd-ove fotke ali evo nekih sa limminog stila

ista situacija. fali poklopac i sijalica nije bila lepo nameštena

samo što je na plavom falio onaj manji poklopčić

PC290152.jpg

PC290153.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

A evo i dugih i oni su isto 4.3 kao i oborena

1eYKZA.jpg

1OXiGr.jpg

1OZmnS.jpg

danas sam vratio začas obične sijalice i išo kod majstora da mi reglira svetla pošto su nešto bila zrikava nikako da ubodem gde treba da se nacentriraju duga sve po njivama cepaju za lov extra zečevi padaju u duboku hipnozu.

znači prelazak sa xenona na halogene je užas živi nedao bog. odma se vraćam na xenone neću više da čujem za halogene nego onaj tamo u servisu ne vidi neke linije mnogo jako svetli bije u maximum pokazuje mi neku skalu ne moze da ih prešteluje levo desno što je meni i trebalo a visinu može to nije problem.

sad je sve u redu preštelovano kako treba još samo da vratim poklopce sa sijalicama pošto sam sve skinuo skupa i da nastavim sa uživanjem

Share this post


Link to post
Share on other sites

zubic je greškom sledeće pitanje poslao kao E-mail:

Hteo bi da ugradim Angel eyes na KIA SORENTO 2008, kao i xenon h7 6000k.. Zanima me ako je mogu stavljati prstenove jer je prednja plastika mora skidati ? I koliko bi kostalo za xenon i angel eyes? Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

mirko hvala na slikama. dobrodošao u bixenon klub. čujemo se za trixenon :)

kia_sorento_lx_4x4_2008_exterior_he.jpg

ovaj far plače za prstenovima

evo kako su to neki čobani odradili samo na starijem sorentu

CIMG8470-1.jpg

naravno da mora da se otvara far

još jedan đuno progledao 4.3kK

ista stvar... xenoni, poliranje i paučina unutar fara :)

P1110211.jpg

P1110216.jpg

P1110208.jpg

P1110217.jpg

bmw e39 prstenovi i poliranje

P1110212.jpg

P1110213.jpg

P1110219.jpg

g1 prstenovi i bixenon :)

P1110223.jpg

P1110224.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

avenger kratka i maglenke 6kK

Image033.jpg

Image039-1.jpg

Image054.jpg

calibra 4.3kK

Image055.jpg

Image056.jpg

Image057.jpg

slike su smrdljuve jer je slikano fonom :(

Edited by error

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih da zvucim kao da zelim da nekoga anti reklamiram, ali gledao sam u Top Gearu kako kada se postave na standardne farove xenoni, daje los odsjaj koji smeta vozacima.

Pre 10ak dana iza mene je vozio lik askonu, prilicno ocuvanu, sa xenonima. Nisam mogao da gledam u retrovizor od njega. Uzas. ebes te xenone koji smetaju drugim vozacima!

Inace, s obzirom da na Corsi imam projekcione farove (bili su kao dodatna oprema) hteo sam da stavim xenone, ali sam odustao. Do pre par dana su mi stajale bugarske led pozicije, ali nesto su pocele da baguju (ne radi leva pozicija iako je LED ispravna). Stavio sam standardne sijalice i one rade.

Pozdrav i ne zamerite stogod! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U kojoj epizodi Top Gear-a je to bilo? Podseti me. Pošto sam gledao sve epizode, po više puta, i nešto mi se ne javlja u kojoj epizodi su radili tako nešto.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ne bih da zvucim kao da zelim da nekoga anti reklamiram, ali gledao sam u Top Gearu kako kada se postave na standardne farove xenoni, daje los odsjaj koji smeta vozacima.

Pre 10ak dana iza mene je vozio lik askonu, prilicno ocuvanu, sa xenonima. Nisam mogao da gledam u retrovizor od njega. Uzas. ebes te xenone koji smetaju drugim vozacima!

Inace, s obzirom da na Corsi imam projekcione farove (bili su kao dodatna oprema) hteo sam da stavim xenone, ali sam odustao. Do pre par dana su mi stajale bugarske led pozicije, ali nesto su pocele da baguju (ne radi leva pozicija iako je LED ispravna). Stavio sam standardne sijalice i one rade.

Pozdrav i ne zamerite stogod! :)

U neku ruku si u pravu u neku ne,ja sam hiljadu puta reko: "vidi ovog slepca iza duga mi upalio" a ono iza mene nova mecka sa fabrickim ksenonima :) ali mozda taj isti koji vozi tu mecku nije podesio farove ako mu je pun auto pucaju visoko ,kao sto je slucaj kod mene ,pa sam cjeli auto put do Bosne imao ljute vozace iz suprotnog smera kojima su moja svetla smetala ,jer mi ne radi nivelacija pa kad mi je pun auto pucaju tacno u oci onima koji voze kamion ili bus dok malim automobilima smeta takodje,kad sam prazan nikom ne smetaju i niko mi ne blica :D Moj savet ti je pukni ksenone pa smetaj i ti njima :respect:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kakav to odsjaj prave jedina razlika je što daju više svetlosti i svetle bojom koja nije žuta. ako je far pravilno podešen nema šanse da smeta nekome samo taj neko pomisli svašta kad ispred tebe ide neki auto sa svetlima malo jačim od pozicije i onda vidi tvoja i onda krene da blica. e onda ako ima sreće moji ksenoni na dugim su hladni pa prodje dobro ali zato ako sam ih skoro ugasio jao majko :laser:

položaj onog vlakna na halogenim i gasa na xenonskim sijalicama je potpuno isti tako da je i snop isti samo jači.

jedino može da smeta kao što je i rečeno loše podešen, prljav, matiran far ali takav far smeta i sa običnom halogenom sijalicom i takvih sam više sretao nego ovih sa xenonima koji smetaju + to što kod nas ljudi nemaju nikakvu naviku za štelovanje farova pod opterećenjem. evo ja konkretno ne znam nikoga ko se pridržava toga posebno kod starijih vozila kod kojih se šteluje na samom faru ispod haube

jedina da kažem loša strana xenona, ako se to tako može smatrati, je to što svoju punu jačinu dostižu za 5-6 sekundi ali kad se navikneš nije strašno uhvatiš sebe kako ih malo-malo pališ iza svake krivine da ih zagreješ :devil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije Top Gear ipak...

...ne znam, nisam primetio takvo zaslpljivanje na onima kolima koja imaju fabricke xenone, ali na nekim je haos.

Edited by neshaoct
ispravljen link

Share this post


Link to post
Share on other sites

nešto ti nije u redu sa ovim linkom ne mogu da ga otvorim

upravo zbog toga što oni imaju auto nivelaciju pa sami podešavaju visinu odnosno daljinu snopa a kod nas niko ne obraća pažnju na druge i nikome ne pada na pamet da malo spuste svetla ponekad ili provere. stvar će se popraviti ako konačno krenu da proveravaju svetla na tehničkom što u principu niko da sad nije radio a trebalo je i ranije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce, ne znam...ja sam rekao ono sto sam video.

Kucaj na youtube aftermarket xenon i mislim da je prvi link.

A ja sam odustao od sredjivanja, nadam se da cu uzeti drugi auto za godinu dana, a do tada cu da se strpim sa budzenjima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Far za halogenu sijalicu ima reflektujuće površine kako bi dao jače svetlo. Kada u takav far ubaciš Xenon, koji je naravno mnogo bolji, jači izvor svetlosti nego obična halogena sijalica, onda taj far sija ''preterano jako''. Međutim, to preterano jako neće smetati ukoliko je svetlo podešeno. Tada ne privlači pažnju...Ako je neko zaludan pa opet gleda u takav far, zaslepiće ga.

Dakle...kada nije dobro podešen, zaslepljuje ljude jer baca svetlo tamo gde ne treba.

Kada je dobro podešen, opet zaslepljuje ljude, ali ukoliko sami pogledaju u njega.

Far koji je xenonski drugačije je napravljen od onog koji je namenjen za halogenu sijalicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima smisla...

...nego, koliko se cesto kvare postavljeni xenoni i koliko kosta popravka? Da li utice na deformaciju sociva fara ili el.instalacije?

Cuo sam da je prilicno skupa popravka (mislim da je relej i sama sijalica) kod fabrickih xenona. Drugar je hteo da stavi na Lagunu, pa je odustao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako je ceo komplet sa ugradnjom 70 evra koliko moze da bude popravka???

ako se dobro secam sijalica i balast su po oko 20 evra, to je jedino sto moze da crkne a da je do xenona... sve ostalo sto crkne je do auta i verovatno bi crklo isto kao i sa halogenom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...