Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Xenoni, Poziciona svetla, Angel Eyes

Recommended Posts

Zašto HID ( High Intensity Discharge ) ?

Sijalice u HID varijanti :

58627949.th.jpg

Sve navedene cene su za članove Fiat-Lancia Club Serbia

OLLO Xenon

i580385_ollohidkit.jpg

- Cena, bez ugradnje : 50 eura

- Sa ugradnjom : 70 eura

- Garancija : 12 meseci pod uslovom da nije ugradnja u sopstvenoj režiji

i580396_0571.jpg

Samo u slučaju H4 sijalice :

Cena : 80 eura

Sa ugradnjom : 100 eura

Jedino u tom slučaju sa H4 sijalicom dobija se i kratko i dugo svetlo u Xenonu.

Poziciona svetla

i580410_P6250263.jpg

i580412_P6250264.jpg

Za razliku od raznih LED i SMD, ove sijalice ne prijavljuju grešku, svetle svih 360 stepeni oko sijalice i ne crkavaju.

U pitanju je mala fluo cev spakovana na platformu obične ubodne pozicione sijalice.

i580421_P6250253.jpg

Ovo su jedine pozicione sijalice u zemlji na koje postoji garancija.

- Cena : 30 eura sa ugradnjom

- Garancija : 12 meseci

Angel Eyes ( prstenovi )

i580435_0341.jpg

Ovi prstenovi sijaju čak i u podne. :cool:

Bolje nego bilo koji fabrički BMW-ov prsten jer, pre svega ne rade na istom principu, čak ni Inpro farovi nemaju ovakve prstenove.

Prstenovi takođe idu u kompletu sa invertorima koji ispravljaju, ''peglaju'' grešku na board kompjuteru.

i580451_0394.jpg

i580453_0433.jpg

- Cena jednog kompleta (4 prstena) : 75 eura za modele kojima je far predviđen da se otvara, tačnije kome je prednji deo zamenljiv.

Za modele koji nisu predviđeni da im se otvaraju farovi, a ipak uz stručan rad to može da se uradi, cena je 100 eura.

Fiat i Lancia vozila uglavnom su sa farovima koji nemaju unapred predviđenu mogućnost otvaranja, pa zato ide ova veća cena.

Ako se plastika oko reflektora farba u mat crnu boju, uradiće se tako što će se onaj hromirani deo oko reflektora skinuti peskiranjem, pa tek onda farbati u mat crnu boju. Jedino je mat crna boja adekvatno rešenje kako far ne bi posle toga izgledao previše šljašteći i kako se prstenovi ne bi ogledali na svakoj zakrivljenosti u faru. Farbanje u mat crnu boju nije neophodan uslov za ugradnju prstenova. U pitanju je čista kozmetika... :)

Farbanje u mat crnu boju : 20 eura

i580467_319.jpg

i580464_327.jpg

Beograd, Mirijevo

Adresa servisa je Jovanke Radaković 27v

064/3444-141

060/3444-141

Vlada

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tema ostaje otvorena za vaša pitanja...

Vladin nick na Forumu je :

error

Sva pitanja oko Xenona, pozicionih svetala, prstenova nemojte preko PP nego ovde kako bi pitanja i odgovori ostali vidljivi i za druge ljude... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel imas H7 sijalice u ponudi? 5000k, 5500k ili 6000k? Cena za par?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci ispada da su balasti ozbiljno jeftiniji od sijalica? :ermm:

EDIT: Ili je to s ugradnjom? Jel moze nize, al bez ugradnje? :)

Edited by Vukasin

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jel moze nize, al bez ugradnje? :)

Moze. 20€.

Imate broj ljudi. Nema potrebe da od teme pravimo pijacu. Možemo sve da se dogovorimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh,sad jedno pitanje....Koliko je meni poznato,xenoni ne smeju na farove koji nemaju prskalicu za iste,zbog prelamanja svetlosti.Kolika je kazna,ako se neki nadrndani pandur nameraci da pise kaznu?

Kad sam ljubopitljiv,evo jos jedno pitanje....Koliko kosta da se ugrade xenoni sa regulaciom farova,kao sto su fabricki?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja samo da kazem da su prstenovi biiip :)

Aha ovde ne sme da se kaze biiip ... :) Izvinjavam se

slobodno ti reci biiip...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Eh,sad jedno pitanje....Koliko je meni poznato,xenoni ne smeju na farove koji nemaju prskalicu za iste,zbog prelamanja svetlosti.Kolika je kazna,ako se neki nadrndani pandur nameraci da pise kaznu?

Kad sam ljubopitljiv,evo jos jedno pitanje....Koliko kosta da se ugrade xenoni sa regulaciom farova,kao sto su fabricki?

upravo tako

istina je da se xenoni ne smeju ugradjivati u far koji nije predvidjen za xenon sijalicu

pored toga far MORA da sadrzi sochivo unutar sebe. i pored svega toga iako je far konstruisan za recimo h7 sijalicu mora se "ugurati" samo neka sijalica iz fabrichkuh varijanti. d2r, d2s... (u taj deo se ne razumem najbolje jer to josh niko nije imao potrebe da radi ovde) U nekim zemljama EU ova varijanta nadogradnje je ilegalna. (prema tome pola srbije treba na robiju :thumbup: )

istina je da su svi aftermarket xenoni kineske proizvodnje

ne postoji bosch, osram, phillips, hella itd. :rant:

postoje samo kinezi pod njihovim imenom

svi oni i prave xenon sijalice ali samo d2r, d2s i d2c.

a ovo... h1, 3, 4, 7, 8, 9, 11... jok. ne smeju. :rtfm:

a shto se tiche kazne... kazne nema. :rolleyes: obichni saobrachajci na ulici nemaju opremu kojom bi utvrdili da su u faru ugradjeni xenoni i da to previshe zaslepljuje vozacha. takvi uredjaji se nalaze na tehnichkim pregledima. ne postoji ni kazna za rashtelovana svetla koja su mnogo gora nego ubachen xenon u obichan far.

sve to o chemu prichamo che dochi i ovde. ali za par godina. :welcome:

Imas li H7 4300K?

imam. naravno. :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Errore,kad rece da far mora imati socivo u sebi,to si verovatno rekao radi preciznog usmeravanja svetla po kolovozu da ne bi doslo do zaslepljivanja vozaca iz suprotnog smera,sto onda znaci da u klasican far sa reflektorima,bez sociva,ne bi trebalo ugradjivati xenon,jer previse rasipa svetlo i zaslepljuje?Inace svi noviji automobili,koje sam ja video,sa fabrickim xenonima,su upravo samo sa socivima unutar fara.

Kad vec pomenu farove sa socivima,da li xenoni u radu prave manju temperaturu od halogenih sijalica,unutar samog fara,i na taj nacin stede samo socivo,od visokih temp?

Pozz :thumbup:

Edited by mik

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ danas smo montirali xenone na bravo mislim da je ok sad da li rasipa svetlo zbog samog fara moguce ali ....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Errore,kad rece da far mora imati socivo u sebi,to si verovatno rekao radi preciznog usmeravanja svetla po kolovozu da ne bi doslo do zaslepljivanja vozaca iz suprotnog smera,sto onda znaci da u klasican far sa reflektorima,bez sociva,ne bi trebalo ugradjivati xenon,jer previse rasipa svetlo i zaslepljuje?Inace svi noviji automobili,koje sam ja video,sa fabrickim xenonima,su upravo samo sa socivima unutar fara.

Kad vec pomenu farove sa socivima,da li xenoni u radu prave manju temperaturu od halogenih sijalica,unutar samog fara,i na taj nacin stede samo socivo,od visokih temp?

Pozz :thumbup:

upravo tako. Ali to nisam rekao ja. To je dokazano. Kada dodje vreme i u našoj zemlji za to, to će biti 1 od uslova da bi se xenon u običnom faru mogao "legalizovati". Mada, postoje i fabrički xenon farovi koji ne sadrze sočivo. Doduše ređe se viđaju ali...

A što se tiče same temperature, apsolutno je tačno da sijalica sa xenonom pravi manju temperaturu od halogene unutar fara. Pored toga i manje struje troši. I ima mnogo duži životni vek. Nema loših osobina sem cene.

Share this post


Link to post
Share on other sites
^ danas smo montirali xenone na bravo mislim da je ok sad da li rasipa svetlo zbog samog fara moguce ali ....

mojne se 3puješ nego nam okači neq fotq :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vlada samo treba da mi pošalje na PP redne brojeve postova koje smatra Off sadržajem...i odoše ti postovi... :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites
...istina je da se xenoni ne smeju ugradjivati u far koji nije predvidjen za xenon sijalicu

pored toga far MORA da sadrzi sochivo unutar sebe. i pored svega toga iako je far konstruisan za recimo h7 sijalicu mora se "ugurati" samo neka sijalica iz fabrichkuh varijanti. d2r, d2s... (u taj deo se ne razumem najbolje jer to josh niko nije imao potrebe da radi ovde) U nekim zemljama EU ova varijanta nadogradnje je ilegalna. (prema tome pola srbije treba na robiju :thumbup: )

istina je da su svi aftermarket xenoni kineske proizvodnje

ne postoji bosch, osram, phillips, hella itd. :rant:

postoje samo kinezi pod njihovim imenom

svi oni i prave xenon sijalice ali samo d2r, d2s i d2c.

a ovo... h1, 3, 4, 7, 8, 9, 11... jok. ne smeju. :rtfm:

a shto se tiche kazne... kazne nema. :rolleyes: obichni saobrachajci na ulici nemaju opremu kojom bi utvrdili da su u faru ugradjeni xenoni i da to previshe zaslepljuje vozacha. takvi uredjaji se nalaze na tehnichkim pregledima. ne postoji ni kazna za rashtelovana svetla koja su mnogo gora nego ubachen xenon u obichan far.

sve to o chemu prichamo che dochi i ovde. ali za par godina. :welcome:

Ma super su oni,pogotovo za corave bravo/brava/marea.

Ja sam malo caprkao po netu i nasao sam setove xenona od 22 $ do 250(bese funti ili eura).Eh sad,da ja ne bih puno lupetao ovde,u cemu je razlika u ovim setovima,osim u ceni?

Iskreno,mislim da mnogi umeju da provale da li im u susret idu xenoni ili H1,H4.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...