Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Alfa Romeo Giulietta

Recommended Posts

Meni se ovaj automobil svidja. Uopste ovo je odlican automobil, i vrlo lako moze da bude vrh u klasi. Posebno kad ispod haube ima 1.8 TBi 230ks. Jedino sto moze da joj srecu kvari u zemlji Srbiji je cena, koja verujem nece biti mala. Ali dobro, svako zadovoljstvo kosta.

Sve je to tako, a meni je Alfa 159 restiling sa 1.8 TBi motorom neodoljiva. Ubaceni su elementi oslanjanja od aluminijuma, pa je i laksa i konkurentna u klasi kad je masa u pitanju. Sto se tice "lezanja na putu" br.1 u klasi. A, o izgledu ne treba ni trositi reci, kad je vidim najezim se kako dobro izgleda. Jos ako je u paketu opreme TI sreci kraja nema. :wub::heart:

Share this post


Link to post
Share on other sites

AlfaRomeoGiulietta_08.jpg

Pripremajući se za predstojeći Salon u Ženevi, Alfa Romeo je objavio novi set zvaničnih fotografija i par dodatnih detalja o novoj Giulietti koja će upravo u Ženevi doživeti svoju svetsku premijeru (prodaja u Evropi počinje u maju).

Giulietta u gami zamenjuje već vremešnu Alfu 147 (pojavila se 2000. godine, osvojila titulu Evropskog automobila za 2001.) i predstavlja odičan poklon u godini kada se obeležava 100 godina postojanja ove italijanske marke (100-godišnjica sa velikom paradom istorijskih i aktuelnih modela će se proslaviti 24. juna).

AlfaRomeoGiulietta_07.jpg

Što se pogonskih agregata tiče, u paleti će se u početku naći četiri agregata:

dva benzinca i dva dizelaša.

Benzinci su 1.4TB sa 120KS i 206 Nm i 1.4 MultiAir TB sa 170KS i 250 Nm (potrošnja 4,6 litara, emisija CO2 je 134 g/km), a što se dizel motora tiče, kupcima će na raspolaganju biti 1.6 JTDm sa 105 konja i 320 Nm (koji će po fabričkim podacima trošiti samo 3,7 litara goriva na 100 km), kao i 2.0 JTDm sa 170KS i 350 Nm (potrošnja 4,1 litar na 100 km, emisija CO2 je 124 g/km).

alfa%20giulietta%2040111.jpg

alfa%20giulietta%205.jpg

Kasnije stiže i top model sa 1750 TBi benzincem koji će razvijati 235KS i 340 Nm, kao i 1.4 MultiAir TB od 140KS i 2.0 JTDm sa 140KS. U ponudi će biti manuelni menjač sa 6 stepeni, kao i Alfin novi TCT menjač sa duplim kvačilom, Alfin DNA sistem (sa Normal, Dynamic i All Weather modom), Q2 diferencijal, elektronska kontrola stabilnosti, Start & Stop sistem...

alfa%20Giulietta03.jpg

Giulietta je dugačka 435 cm, široka 180 cm, visoka 146 cm, međuosovinsko rastojanje iznosi 263 cm, dok je zapremina prtljažnika 350 litara.

alfa%20giulietta%205011.jpg

U osnovi će postojati dve verzije, i to Progression i Distinctive, ali uz mogućnost doplate za dva paketa opreme, namenjenih većoj individualizaciji vozila. Već i osnovni Progression podrazumeva Alfin DNA sistem, klima uređaj, Start & Stop sistem, radio CD/MP3 i zadnji spojler, dok Distinctive na sve to dodaje i alu točkove od 16 inča, kožni volan, aluminijumske detalje u kabini, hrom kit na eksterijeru, svetla za maglu i el. podizače zadnjih stakala.

alfa%20Giulietta02.jpg

Ukupno će biti na raspolaganju sedam različitih alu točkova (od 16 do 18 inča) i devet boja za karoseriju (Bianco Ghiacco, Nero, Rosso Alfa, Argento Alfa, Grigio Magnesio, Grigio Antracite, Blu Profondo, Nero Etna i Rosso Competizione).

Sem Giuliette, Alfa će u Ženevi izložiti i MiTo sa TCT menjačem sa duplim kvačilom, i to u kombinaciji sa 1.4L turbo benzincem od 135KS.

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je najvece iznenadjenje sto ce (ako sam dobro video) zadnja osovina biti neka vrsta Multi-link oslanjanja. A, do sada se u tekstovima govorilo da ce preuzeti od Fiata Bravo zadnju (jeftiniju i malko losiju) "torzija" osovinu.

Znaci ipak to nece biti Bravo sa znakom Alfe. Nego mozemo ocekivati da i ova nova Alfa ima lezanje i dinamiku voznje u vrhu klase. Kao i njena predhodnica Alfa 147.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Comparison

Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo MultiAir - 170 CV -- 250 Nm -- 218 Km/h -- 7,8 s 0-100 km/h -- 134 g/km

Audi A3 1.8 TFSI -------------------------- 160 CV -- 250 Nm -- 222 Km/h -- 7,8 s 0-100 km/h -- 159 g/km

BMW 120i ---------------------------------- 170 CV -- 210 Nm -- 224 Km/h -- 7,8 s 0-100 km/h -- 153 g/km

VW Golf 1.4 TSI --------------------------- 160 CV -- 250 Nm -- 220 Km/h -- 8,0 s 0-100 km/h -- 145 g/km

Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm 2 -------- 170 CV -- 350 Nm -- 218 Km/h -- 8,0 s 0-100 km/h -- 124 g/km

Audi A3 2.0 TDI --------------------------- 160 CV -- 350 Nm -- 224 Km/h -- 8,1 s 0-100 km/h -- 139 g/km

BMW 120i ---------------------------------- 177 CV -- 350 Nm -- 228 Km/h -- 7,6 s 0-100 km/h -- 128 g/km

VW Golf 2.0 TDI --------------------------- 170 CV -- 350 Nm -- 222 Km/h -- 8,1 s 0-100 km/h -- 139 g/km

:thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko mu nadje manu da mu....piiip.! Strašan auto,

<_<

Prednji deo mi je skroz bzvz, ni malo mi se ne sviđa... ali me ipak nemoj psovati. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto kao celina-izgleda jako dobro :thumbup:

U tehnickom smislu je izuzetan :thumbsup:

Enterijer i oprema su u vrhu klase :unworthy:

Jedino meni licno :( ti farovi "Made in China" look :thumbdown: ,ne idu :no uz sve ostalo na ovim kolima

ali ko zna kad bi je video uzivo :) ,pa jos provozao :p -verovatno bi i zaboravio kako joj izgledaju farovi :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko mu nadje manu da mu....piiip.! Strašan auto,

<_<

Prednji deo mi je skroz bzvz, ni malo mi se ne sviđa... ali me ipak nemoj psovati. :D

Neću thumbup.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al za jedno 5-6 godinica eto nama finog polovnjaka

Share this post


Link to post
Share on other sites

16000gbp iliti 17714eur i nije puno za taj auto,samo da ga ne osakate s opremom,mislim tu osnovnu verziju :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe! To je odlično pitanje... Čista hipoteza!. Može da nam se danas dopadne nešto, a da se za par godina uspostavi čisti promašaj!. I obrnuto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta cena od 17.700 eura za osnovni model je samo procena za Britansko tržište.

Realno...ona ne može biti jeftinija od odgovarajućeg modela novog Brava. A, opet...i ne mora biti ista cena na svim tržištima...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...