Jump to content
FAS Goran
wlad

Punto mk.1 & mk.2 - krovni gepek / krovni nosači

Recommended Posts

ne znam da li bas ovde moze ovo pitanje ali nekako mi najvise lici. zanima me da li neko zna gde mogu da se iznajme krovni nosaci i kofer za punta II sa troja vrata. znam da ima da se kupe, ali sad mi se nesto ne daje toliko para koliko kostaju neki iole dobri, pogotovo sto idem na more, pa mi je svaki dinar velik. I ako neko sa foruma ima, a iznajmio bi moze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja gledao u ap sportu i na buvljaku, naravno ap ima neke bruka al su skupiiiiiii

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima li trovratnih punta sa fabrickim rupama za nosace? I moze li se to zbudziti sa nekog koji ima na neki koji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi da moze, samo se podigne ona guma koja prekriva kanal, barem sam video da tako rade.

Inace, nemam pojma da uopste neko iznajmljuje takve stvari, a ne znam ni nekoga ko ih ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

video sam i te varijante, i mnogo skrnavo deluje, a i ta guma koja je gore nije bas savitljiva, tako da bi najsigurno ostala izdeformisana kad izvadis nosace...

Kapirao sam ima li trovratnih punta sa original rupama (sa sve onom kliznom maskicom), kad se koristi, ubodes, kad ne - skines i vratis maskice na mesta, da se nista ne poznaje. Bas u inat ne ne mogu da nadjem sliku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam ja na sta mislis, ali ja to jos nikada nisam video na trovratnom puntu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to u stvari nisu rupe nego kao neki zljebovi. ima pozadi na bocnim staklima gore neki marker koji pokazuje gde se stavlja nosac, tu zavrnes gumu pa montiras. a ono sto se tice klizne maskice, nisam vidjao(mislis kao opel sto ima)?mozda se guma samo zadigne da ukacis deo koji ide uzljeb pa posle preko nje ide drzac, nisam imao prilike da probam. za iznajmljivanje nadjoh na netu, po hrvatskoj ima, ali kod nas ne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi da li znate jel odgovara krovni gepek od punta 1 za punto 2. Ako ne odgovara gde mogu da kupim.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

gepek (kofer) moze sa bilo kojeg auta na bilo koji auto, uz zdrav razum po pitanju velicine auta i velicine kofera

nosaci sa Punta 1 ne mogu na Punto 2 i obrnuto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imate nosace za punta u Metrou, cini me se da sa sipkama cena ne prelazi 4500. Imaju za razne Fiate, ali kao po obicaju za Brava nemaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam sebi uzeo thule nosace, jeste bilo duplo 4500, ali ne zalim ni dinara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, interesuje me kako postaviti nosace na fiat punto kad nigde nema mogucnosti da se montiraju. Cuo sam da postoje neki koji se lepe, ali nista ne znam o tome pa bih najlepse molio ako bi me neko uputio u tu pricu, jer sam dobio krovni kofer i idem uskoro na put a nemam pojma kako da ga prikacim na krov kad nemam nosace.....Unapred hvala

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki ozbiljniji proizvodjac ima nastavke za nosace za svaki auto bio on sa 3 ili 5 vrata. Ukoliko kupis takve nosace mozes biti 100% siguran u njih ali takvo zadovoljstvo kosta!!!

Na trzistu postoji i mnogo nazovi univerzalnih nosaca sa 101 sistemom ucvrscivanja od kojih neki i mozda mogu da zadovolje ali velika vecina na zalost ne!

Verovatno znas da i sami nosaci (bez kofera) dosta povecavaju potrosnju goriva pa i ako ima onih koji se lepe na takve zaboravi! Kada ti ne treba kofer skidas i nosace, odnosno kada ga jednom stavis na nosace skidas (i stavljas) sve zajedno.

Cini mi se (na osnovu tvog avatara) da ti auto ima 5 vrata pa prema tome ne bi trebao imati problema sa nabavkom i sigurnoscu nosaca jer se kace na 4 mesta (na krovu iznad vrata)

Kvalitet kosta i imaj to na umu pri kupovini da ti se ne bi desilo da iz neke provalije izvlacis kofer skupa sa rasutim stvarima! (prijatelj je imao takvo neugodno iskustvo!) Mnogo gora varijanta od provalije je da se otkaci i odleti u neciju soferku u punoj brzini!!! (na svu srecu nisam cuo za takav epilog ali je sasvim realna varijanta!)

U bilo kojoj specijaliziranoj prodavnici opreme gde se prodaju i koferi naci ces nekoliko resenja nosaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmi thule nosace, jesu skuplji, al su najbolji i kasnije se uvek mogu prodati

Ja ih imam, i vrede svaku paru

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pozdrav, interesuje me kako postaviti nosace na fiat punto kad nigde nema mogucnosti da se montiraju. Cuo sam da postoje neki koji se lepe, ali nista ne znam o tome pa bih najlepse molio ako bi me neko uputio u tu pricu, jer sam dobio krovni kofer i idem uskoro na put a nemam pojma kako da ga prikacim na krov kad nemam nosace.....Unapred hvala

Kako nemaju gde da se pričvrste? Kakav Punto voziš? Classic (Mk2b) ima gore na krovu ispod onih uzdužnih guma tačno predviđena mesta za postavljanje krovnih nosača. Imaš i originalne Fiat nosače (jako lepo izgledaju ali nisu jeftini) u svakom ovlašćenom servisu i prodaji originalnih delova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam kupio ove iz metroa, kod mene se namestaju na ova mesta, evo slika, bice lakse da razumes...

2012_05_13_17_08_59.jpg 2012_05_13_17_09_19.jpg 2012_05_13_17_09_38.jpg

2012_05_18_16_26_33.jpg 2012_05_18_16_26_47.jpg 2012_05_18_16_27_33.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa momci vi ste ekstra...stvarno vam hvala svima na odgovorima...nikad ne bih provalio neke stvari...stvarno hvala jos jednom....inace, vozim punta 1.2 elx 16v 2002 godiste sa petora vrata (odgovor za Sasa_NS)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo drustvo interesuje me da li pase krovni nosac od punta mk1 3v na mk2 3v. Hvala

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...