Jump to content
FAS Goran
mishkom

Fiat Punto - spuštanje

Recommended Posts

Kada sam probavao te sportingove onda sam samo prednje,a sad imam sve četiri sporske plave AP.Ako hoćeš samo malo da ga spustiš napred da ne zjapi onako velika rupa između gume i krila,onda su ti one ok!Moj je isto 1,2 8v

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sam sportingove namestio,nisam zadnje dirao pošto imam ugradjen plin pa je nazad već malo legao.Probao sam i sportske samo napred ali onda je previše "zakucan" tj nagnut napred u odnosu na nazad.Znači ako hočeš malo dole,probaj sa ovim,ako ćeš više onda stavljaj ceo set.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prelistah celu temu, ali mozda je neko u medjuvremenu dosao do nekih novih saznanja, posto se davno pisalo zadnji put. 

Hteo bih da spustim punta, 1.2 8v. Ne bih da bude previse nizak, jer ipak mi je auto potreban za svaki dan, a isto tako ne bih da dobijem efekat od 1,5-2 cm. Sto je takoreci neprimetno.

Licno sam imao iskustva sa peglanjem opruga, doduse na stojadinu, ali je to bio efekat koji sam trazio. Znaci amortizeri ostali fabricki, opruge fabricke samo sabijene, i terao sam tako sigurno 40ak hiljada bez vecih problema.
Da li je moguce uraditi isto/slicno na puntu i naravno da li preporucujete. Posto mi se iskreno ne daju pare za neke skuplje amortizere i opruge, jer mi auto ne treba za trkanje i sl. Cisto da dobijem malo na lezanju u krivini i naravno estetskog izgleda. 
S druge strane, felne su 15" sa 175/55 gumama. Da li ostati na 15, ili juriti 16 u nekom momentu?
Hvala unapred, nadam se da nisam mnogo udavio :innocent:
p.s Pasu li opruge od nekih drugih, vecih automobila na fabricki puntov amortizer

Edited by Stanoje101

Share this post


Link to post
Share on other sites

Javi se coveku - @DRAGANCE on ti to resava kako god hoces i zamislis

 

 

7 hours ago, Stanoje101 said:

p.s Pasu li opruge od nekih drugih, vecih automobila na fabricki puntov amortizer

 

Ne.

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce odradjen , napred je spusten 5cm a nazad samo 2cm

image-0-02-05-791aaa3421b679840fa8f9288f681ad03baa63176b50b6e4dc8aaa8b12276314-V.jpg

image-0-02-04-7f4768d4439d4795ab31f013b4d325e255d89ff8b6d32ba5294f7e7fb0bfa79b-V.jpg

Edited by DRAGANCE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...