Jump to content
FAS Goran
mishkom

Fiat Punto - spuštanje

Recommended Posts

Ne dolazi fabricki, imas na buvljaku ili u nekoj prodavnici gumenih delova. Ako nadjem sliku okacicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolege, imam jedno pitanjce za vas... Imam neke opruge, stoje mi kod kuće jače od godinu dana, dobio sam ih i rečeno mi je da su za Punta mk2, a marke FK Automotive. E sad, ja se baš najbolje i ne razumem u te marke i u opruge, tako da su mi samo skupljale prašinu. Evo slika tih opruga, pa ako bi neko mogao da mi kaže za koji su auto stvarno? Pošto su mi neki govorili da nisu od Punta, a ovde u okolini nemam neke pametne majstore, tako da nisam mnogo ni postavljao pitanje oko ovog...

Evo slika:

IMAG0526.jpg IMAG0527.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz onog nemačkog nameštaja, starog 300 godina. :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja ne dobih odgovor... :help:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav. Može li neko da mi da savet? Imam 20mm distancere na sporting felnama i gumama 185 55 R15, i nije češala guma o rub. Bilo je 7-8 mm do ruba. Sada imam 195 50 R15 i guma malo češe u najvišoj tački ruba. Zanima me da li gumeni umetci u oprugama mogu da spreče da se opterećen auto spusti do kritične tačke?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U svakom slučaju je sigurnije stanjiti distancer nego verovati gumenim umetcima, pa da mi rubovi iseku gume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa trajno i sigurno resenje je ili stanjiti distancer ili ako fali koji mm, samo pokusati blago izvuci rub.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tebi bi trebalo ovako nesto najbolje:

 

 

Mozes i sam uz adekvatnu dizalicu pa cak i fazon da uzmes recimo neki telefonski imenik i stavis izmedju gume i ruba i onda spustis auto tj opteretis ga lagano u mestu pa ce sam da se izgura... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mozes ali tako ces ostetiti farbu a sa ovim gore pomenutim tehnikama ako si pazljiv mozes da uradis bez ostecenja ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobio sam na poklon "EINBACH" ljubicaste opruge koje je ortak skinuo sa corse C (2002god.), ja na mom puntu vec imam einbach crvene u kombinaciji sa KYB amortizerima, ali bih malo da se igram-menjam-spustam-patosiram, a mislim da sam negde procitao da opruge/amortizeri pasuju sa ova dva automobila, pitam ja vas: da li je moguce da te opruge sa korse stavim na punta ? Pritom su ozbiljno tvrdje, (imaju vise krugova), a i njegova corsa je bila dosta niza od mog punta.

 

hvala, pozz!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iako bi ime teme "Fiat Punto - podizanje" vise odgovoralo mom pitanju, ipak cu pitanje postaviti ovde.

 

Dakle, posto su mi na servisu rekli da zadnji amorti curkaju, odlucio sam da kupim nove. Imam par pitanjaca.

 

1. Koje amorte da kupim (proizvodjac) a koje da zaobidjem?

2. Koje opruge da kupim (proizvodjac) a koje da zaobidjem?

3. Posto je auto cini mi se pozadi pao i nakon sto dvoje odraslih sedne pozadi, on se patosira, dosao sam na ideju da ugradim neke duze i tvrdje opruge. Pao mi je na pamet Punto Van. VIdeo sam vec dva punta koji su pozadi podignuti bas onoliko koliko se meni svidja. Pitanje: Da li je ovo izvodljivo - ugraditi amorte i opruge od Punta Van, bez prepravki, tj. da li pasuje sve "šraf na šraf"'?

Edited by Fikret Pasovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisano je dosta o puntu i njegovom dignutom prednjem kraju... ali nema ga podatak da li je neko zamenio opruge .. ako treba sve ...ne samo napred.. znaci na puntu 1.2 8v koje opruge staviti ... da se spusti prednji kraj auta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi koliko hoćeš da ga spustiš napred.Ja sam probao napred opruge od 1,2 16v sportinga i spustio se nekih 1,5-2cm.Ako hoćeš više onda moraš neke sportske koje idu od 3,5-4cm dole.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jbg nisu mi ovde da ih slikam,malo su kraće i deblje od standardnih,a kao što sam i napisao od sportinga 1,2 16v,tako sam ih ja kupio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...