Jump to content
FAS Goran
Guest 9322

Farbanje automobila - iskustva i preporuke

Recommended Posts

ogrebo me kombi..  :2guns:

 

nervira me sto je na pojedinim mestima doslo do lima, pa bi odradio to sto pre

 

ima neko iskustva sa slicnim ogrebotinama? gde da kupim boju? neki savet  :smoke:

 

jbg.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mene ogrebao proslog meseca na istom mestu. :thumbdown:

Ako je do lima,mozda je bolje da odes kod nekog majstora da on sredi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mi savet jedan farbao sam prednji kraj blatobrane i haubu pripremu sam uradio dobro boja je metalik plava perla ali mi se razlikuje boja od stare da lisam trebao da lije to zbog filera sivog pa je malo svetlije dal bi sad mogao da nanesem na to jos baze pa da lakiram koliko treba da ismirglam i sa kojom smirglom da opet nanesem bazu pa lak

Molim za savet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro sam popio divnu ogrebotinu zadnja vrata, krilo, branik....pa me zanima da li je neko farbao crvendaca u ovlascenim servisima, kako ispadne, i koja je cifra?

Ovo je akrilna boja, ranije sam imao crnog perla metalik puntica, i on je morao da se farba ceo deo, da li je sa ovim bojama drukcije, to jest da li postoji mogucnost parcijalnog farbanja, a da se ne vidi prelaz?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako gledaš da prođeš što jeftinije (a, čini mi se da gledaš jer razmišljaš o farbanju ''na fleku''), onda nemaš šta da tražiš u ovlašćenim servisima.

Niko ne može da ti kaže da li tvoj auto može na fleku jer nemamo pojma koliko si ga oštetio. Nema slika, ne vidimo.

Flekovanje se obično radi ako je na kraju komponente ili sl...ne i ako je po sredini. Ako je iole veća površina koja će se raditi opet nema od flekovanja ništa.

 

Ako nisi zadovoljan sa kvalitetom farbanja, ne moraš preuzeti auto od majstora, bez obzira gde si radio farbanje. Ako je prelaz vidljiv, neka farba ponovo...nemaš razloga da se bojiš prelaza ako se farbaju cele komponente.

Kod flekovanja ne možeš insistirati na tome (da se ništa ne primeti), ali je zato jeftinije.

Ako budeš radio limariju na tvom 500L van sistema ovlašćenih, gubiš garanciju na limariju (boju, lak i pojavu korozije).

 

EDIT:


...to jest da li postoji mogucnost parcijalnog farbanja, a da se ne vidi prelaz?

 

Potrčao sam da pišem o flekovanju, a sada nemam pojma jesi li na to mislio. :)

Kada se farba cela komponenta (ceo branik, ili cela vrata, ili cela hauba), to nije flekovanje, to je uobičajeni postupak.

Kada se farba samo jedan deo komponente (deo vrata, deo branika ili sl.), to je flekovanje.

Parcijalno farbanje (farbaš cele komponente koje su oštećene) je normalna stvar. Tako rade i kod ovlašćenih i van sistema ovlašćenih. Taman posla kad bi se zbog npr. oštećenja prednjeg branika i vrata farbao ceo auto. ;)

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

nesho ja ne razmisljam o tome, auto pod kasko osiguranjem....al nekako mi zao cela vrata da drndaju zbog ogrebotine 5x5 cm....cistio sam informativno pitao.....


a slicna je ogrebotina i na braniku, a krilo je cudno...ulubljeno,ali bez ogrebotine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro sam popio divnu ogrebotinu zadnja vrata, krilo, branik...

 

al nekako mi zao cela vrata da drndaju zbog ogrebotine 5x5 cm....

 

Ovo su velike razlike u opisu. ;)

Ovo drugo najverovatnije može flekovanje i biće to ok, neće se primećivati. Urade, ispoliraju malo i sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i nadao sam se da cu cuti neki komentar o tome kako je ispalo farbanje kod ovlascenih....posto kao sto znas oni nemaju svoje farbare ( uglavnom ) vec imaju ljude pod ugovorom....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi su im ljudi pod ugovorom, ne znam na šta misliš kada kažeš ''svoje''. Imaju stalno zaposlene farbare, limare, nisu to ljudi koje ''ad hok'' iznajme kad im dođe neki auto na farbanje.

A, najbolje je kod njih jer:

- nećeš izgubiti garanciju na limariju.

- ako ti se ne dopade jer postoji vidljivo odstupanje, ne preuzmeš auto i radiće ga ponovo. A, verujem mi, neće ni dozvoliti da se takve sitne stvari primete da su rađene.

Posto nisam bas dobio odgovor kojem sam se nadao tj. necija iskustva sa zvanicnim i ovlashcenim servisima, samoinicijativno sam odlucio da odvezem auto u Bogunovic i tamo uradim vrata.

Da skratim pricu, sve pohvale za njih, docekali su me ljubazno, preuzeli auto, isposhtovali rok u dan, i shto je najvaznije vrlo korektno odradili posao. Boja je potpuno pogodjena, razlike nema, vrata funkcionisu kao da su izashla iz fabrike juce... josh su mi usput sredili i shto mi je cvileo fan u kabini neshto.. i josh par ogrebotina ispolirali i zashtitili jedan deo ispod kola koji sam izgrebao bez da ishta naplate za te stvari smile.gif !!! stvarno sve pohvale sa moje strane.. to je moje iskustvo.. eto..

ne mora se razlikovati boja samo bude razlika u sjaju laka mada i to se resi a nijansa se uvek ubode kako treba ako se koristi pravi materijal i da znate dosta zavisi i do majstora kako farba kako nasteluje pistolj i sa kojim pritiskom farba a to sto zovete flekovanje {uspricavanje} nije bitna godina automobila bitno je samo da je 2k boja akril ili metalik u uspricava se bez problema a sa koriscenjem kvalitetnih baispric razredjivaca i aditiva za uspricavanje postize se jako veliki kvalitet rada da se cak prelazi ne moraju ni polirati.

 

Da napomenem da ista boja na plastici i nekom metalnom delu,krilu,vratima itd nikada nece biti 100posto ista

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi poceo sam bojiti delove na stilu,mat crnom bamperom,,lepo izgleda nego treba li preko toga ici mat lakom,nece pokvariti izgled i koliko puno dobijam sa njim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto na autu imam dosta sitnijih ostecenja od kamencica i par ogrebotina od kljuca ruke im se osusile, resio sam da prefarbam ceo auto u krug. E sad posto je Honda radjena u akrilnoj boji hteo bih da tako i ostane ali se problem javlja sto kad farbarima spomenem istu u fazonu su nema sanse da to prihvatimo, bice problema sigurno. Dakle treba mi neko ko zna da ofarba auto u akrilu a da lici na nesto posle toga.

Svaga sugestija dobrodosla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam dobrog farbara u Zemunu. Meni, prijateljima i rođacima već godinama unazad farba vozila. Nekoliko puta mi je sanirao lakše havarije  i nikada nisam imao primedbe. Uglavom kod njega farbamo budalaštine tipa ogrebotina, češanja na parkingu, ljuštenja laka, sitne korozije i slično. Ujaku je pre par godina sredio Toyotu Corollu kad ju je izlupao grad... Ako si zainteresovan, mogu ti u pp napisati njegov br.telefona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja isto tražim dobrog limara. Zrnke mi je pipao haubu pa je načela korozija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vidim nista preko TT-a, uglavnom ako nema ima dobrog limar i farbara negde po Zvezdari, Konjarniku, neka da neku preporuku...

Treba da radim lim, peglanje, farbanje...

Idem da nosim ljudima pare a oni kao da se gade, hebo me onaj ko mi ih preporučio...

Hvala

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima kod mene na Mirijevu. Nedaleko od mog stana. Vidim uvek puno vozila. Ima i komoru. Ako ti odgovara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nije mozda Dejan sa Mirijeva?

Ako mislis da je ok, moze neki kontakt pa da vidim da kontaktiram coveka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam samo jednom bio da mi ispolira levu stranu, kad me neki matorac zakacio... Ali vidjam uvek puno dvoriste automobila... Lukic se zove, a za broj moras da se strpis do sutra, sad mi se ne izlazi napolje! Oko 300m od okretnice 27e se nalazi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ime:Lukic Auto limar i farbar
Mobilni:0641103267

 

150m iznad mene, imam broj u telefonu. Šta znam, ok je, nešto sam pre radio kod njega, neko zafarbavanje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...