Jump to content
FAS Goran
Guest 9322

Farbanje automobila - iskustva i preporuke

Recommended Posts

Drage kolege,

 

zanima me da li neko moze orjentaciono da mi kaze cenu farbanja celog automobila (mog GP sa 5-oro vrata)

 

Hvala i pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Računaj da ispod 600, 700 evra neće moći ni pod razno, naročito sa metalik bojom. Ali, vrlo lako može da se približi cifri od 1.000, sve zavisi koliko imaš oštećenja po limariji (branicima) i hoćeš li sve to da ujedno sređuješ kad se već farba ceo auto (a, trebalo bi sve to srediti).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Predpostavljam da je to kod profesionalca u komori, i hvala na informaciji. Razmislicu sta cu posto mi je auto star pet godina presao 80000 i iscukan sa svih strana. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

uglavnom ista pitanja i slicni odgovori - da osvezimo temu...trenutno resavam problem sa matiranom bojom (cesto vidjam bravice u slicnom problemu) i ispravljam posledice udesa pa evo informacija koje vaze za fiat brvo: frbanje celog auta (ruke - bez haube i krova u mom slucaju) sa pripremom 350 e (sa montazom i demontazom vrata i krila) + farba.

Ince, krila se kod brava uglavnom cene 60e,vrata 60e,zadnji bocni deo 80e, branik 60e, vrata gepeka 60e...mene zanima boja - prva varijanta kosta oko 3500rsd po kg i za planirane radove treba oko 150e a skuplja varijanta drugog proizvodjaca (nesto max m ..) je oko 7500rsd a u kompletu oko 250e, pa sad - da li neko zna kolika se razlika postize kvalitetnijom bojom i koliko je ova jeftinija zapravo losa?

*prenosim cene i ponude od vise farbara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni jedna ni druga nece imati sjaj duze  od 3-4 godine samo sto ova losija moze i ranije da se izgubi to je varijanta ''ako se nijednom ne polira od farbanja'' 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako, treba da ofarbam obrve za novi bravo u maranelo crvenu ( znaci povrsina za farbanje je 1/4 fara otprilike za jednu ) i prednje obe maske i deo branika koji se nalazi izmedju njih ispod tablice u mat crno pa me zanima ako moze neko od iskusnih da mi kaze koliko boje bi mi trebalo za ova dva farbanja ?

Edited by CrackFox

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odes do nekog farbara ili do max mayer-a gde prave farbu i sprejeve i sve ce ti lepo reci ;)


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari forumaši, jutos sam na parkingu zatekao ovo :realmad: Da ne dužim sada kako sam poludeo i ostalo. Odma otišao da pronađem limara koji radi nedeljom i uspeo da nađem jednog. Garaža mu puna - reko mora da radi ko zmaj čim je ovolika gužva, još je potrebno da se zakaže par dana u napred. Reče mi da ovo može da se polira i da se neće videti - cena 20e (nije nigde ulubljeno niti je potrebno peglanje - al meni zazvučalo malo). KAd sam već tu reko ajde da ga pitam i za ovu drugu sliku - gepek za koji sam ja kriv - kad mi reče da to može da se flekuje bez da se vidi, al mi tražio 50e za to - što mi zazvučalo mnogo. Nemam nikakvog iskustva sa ovim pa reko da se posavetujem sa vama, da li vam te cene zvuče ok?. Takođe ako neko može da mi preporuči dobrog limara u Rakovivi ili okolini. Hteo sam da idem u FIST koji je na Zrenjaninskom putu ali mi daleko. Ali sa druge strane ako će da uradi kako valja onda ću ići i dalje...

 

DSCF4908.jpg

 

DSCF4912.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam otisao na samousluznu auto praonu i prao blato sa krova, otpao je komad laka 10x10cm, kad sam to vidio ubacio sam jos novca u aparat i bukvalno oprao sav lak sa krova dok sam to radio lak je otpadao u komadima i pucketao. Pre mozda godinu dana kolega mi je lakirao krov jer je izbljedio i nije mi nista naplatio (kao drugarski), mozete li mi reci sta je tacno uradio da ga mogu zezati, ne vjerujem da se nekome ovo ikad desilo da otpadne sav bezbojni u roku od 10 minuta pranja. Mogu li ja to ovako ostaviti, da bude samo baza bez bezbojnog i hoce li se ona ostetiti, izgleda kao mat cool je zapravo :)?

 

 

I ne, nezezam se i ovo nije nikakava sala, ako bude trebalo postavicu i slike :)

Edited by n0va

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vjerujem da je to, jer ovo mi auto sluzi samo za voznju po gradu jer je kompaktno i nikad se ne vozi preko 120.

Ima li jos neko neku ideju zasto se ovo desilo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto 2 metalic sivi 647 mislim da je kod boje :)

 

Nije do auta, prao sam milion puta pa nista, vec taj krov je bio izbljedio i ja sam dao prijatelju da izlazika sto je on uradio :)

Sve je to na oko fino izgledalo do danas kad sam krenuo da perem i kad su komadi krenuli otpadati, pa sam odlucio da poravnam i sve oda ogulim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

izlazika

Sta je on u stvari uradio? :)

Samo presao lakom preko tvog matiralog krova?

 

Lak bez farbe-boje nece da drzi.Ako je samo to uradio nije ni cudo da je otpalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pardon, izlakirao, typo heh :)

 

Mislim da je on radio sve, spric, bazu i bezbojni, e sad ne znam kako je radio i sta, zato pitam vas strucnjake da mi date neke teorije zasto je to tako fino i precizno pootpadalo da ga mogu zezati kako je fus majstor jer je radio taj krov dva puta vec :p

 

 

Edit: Ako stignem, stavicu slike sutra pa da vidite tu smijuriju, krov izgleda kao mat bez ikakvog sjaja, kao da nije metalic i da je samo baza nanesena :p

Edited by n0va

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna li neko koliko treba (u gr ili dl), gita, baze i laka da se uradi komplet krov na Punto 2?

I naravno cijena tog svega odprilike.

 

 

Poz

Edited by n0va

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi kako se zove onaj aparat za merenje debljine sloja na kolima i gde ima da se uzme?

Isto me zanima koja je debljina fabrički normalna, da bih znao kad je auto gitovan, farban i ostalo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih ga prozvao Merac debljine laka na automobilima, pa i da nije tako opet ne mozes da pogresis

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jel debljina fabričkog laka univerzalna za sve automobile, i da li znaš koja je? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav

Žena ga čvrknula na parkingu :I

Jel mora da se farba celi branik ili? U pitanju je croma 2006. Koja li je cena za prepravku ovoga?

20141013_150824.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni su za slicno ostecenje trazili 30e sa njihovim materijalom a 60e za ceo branik...cena u Smederevu

nece da se zezaju za male novce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...