Jump to content
FAS Goran
Guest 9322

Farbanje automobila - iskustva i preporuke

Recommended Posts

Slazem se, ofarbati samo haubu za koju nepostoji nikakva dodatna popravka, ne bi trebalo da kosta djavo i po.

Sto se tice toga koliko je zestoko omasena nijansa, sta ja znam dovoljno da iritira coveka. Uoci se golim okom bez nekog posebnog zagledanja sa daljine 10-15 m. Videcu da uslikam pa da okacim neku sliku.

Al eto, manje vise za cene koje odvaljuje kako ko stigne, al da ne moze niko da garantuje istu nijansu sa ostatkom kola,to me smorilo :X

Verujem da to nije isto, al za VW Polo 10 godina stariji i jos metalik boje, ubo mi lik nijansu bez problema. Uzeo neki uzorak sa auta, mazo, muljo i za 15 minuta smucko orginal fabricku boju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Uzeo neki uzorak sa auta, mazo, muljo i za 15 minuta smucko orginal fabricku boju.

Idi opet kod tog istog lika... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko ima predstavu koliko moze da kosta farbanje u ovakvu varijantu,mat crna...

9NbBJ.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa to ti je najlakse, uzmes cetku, nafarbas debelo, i posle samo skines riseve vodenom smirglom da bude svuda jednako :thumbsup:

mani se toga, interesantno je samo na slikama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpuno se slažem, juče vidoh neku grdosiju od BMW-a sa stranim tablama, parkiranu pored Raiffeisen banke na Nbgd-u, zastrašijuće ružno izgleda. Ko velika, debela zgažena i prašnjava bubašvaba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kod Bravo/Brave sam to vidjao, ali kod Punta ne. Drugar sto vozi Bravo je letos farbao krov i haubu (bila je zelena metalik), krov se skoro ceo oljustio, a hauba na par mesta.

I ja isto imam probleme sa krovom i haubom na bravu.. :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja isto imam problema sa krovom i pocela je hauba da se ljusti, mislim lak se ljusti, i isto bravo, uh to im je izgleda bas mana velika jer sam ih dosta video sa tim problemom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne verujem da je to fabricka mana nego puno automobila koji dolaze od preko su farbani pa ako nije dobro odradjena priprema onda hoce da se ljusti.

Ja sam pre neki dan bio kod mog lakirera koji mi je ofarbao haubu i krov koji su bili od leda. Cena je bila ok i mogu da kazem da je stvarno dobro uradio a i pogodio boju.

Inace bila je Kia u pitanju a kad sam pre neki dan bio u farbari,miksovali su mi boju za jedan fiat i komentar je da ta boja postoji u 4 nijanse i da nemaju posebnu oznaku.

Zato se desava da majstori omase nijansu jer sansa da je pogode je 25%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem sa ''pogađanjem'' boje se sastoji i u tome da auto vremenom izbledi, pa čak i da imaš fabričku oznaku boje i da uzmeš iz fabrike tu boju, opet će biti ''promašena''. Zato sad postoji kompjutersko određivanje boje, iskenira auto na 10-20 mesta i nađe koja mu boja trenutno najviše odgovara izmiksuje je i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam da neke farbare uzimaju uzorke sa mesta koja kako ne mogu da izblede i da se ostete,ne znma koliko to pomaze da "pogode". . ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljetos sam išao do lakirera po boju za svog Punta jer sam radio zaštitu poda i popravljanje boje na pragovima odmah iza blatobrana pošto se tu počela guliti. Čovjek otvori gepek i prerovi ga čitavog ali nije našao šifru boje, pa je na kraju odokativnom metodom gađao i na kraju se ispostavilo da ipak nijansa nije ista (srećom ne primjeti se previše jer su rađeni samo pragovi tom bojom). Reče da treba biti u gepeku. Sad vas pitam gdje to tačno treba da bude (nisam ni znao da negdje ima zapisana šifra boje)?

Edited by Milentije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je na Bravi farban desni blatobran, i nije pogodjena nijansa metalik boje, vec je mnogo svetlija od ostatka auta. Koliko bi moglo orjentaciono da izadje samo farbanje blatobrana, i vracanje u istu nijansu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda mi je promaklo negde ali nisam video da je neko ostavio broj tog majstora u bataji? Posto zadni branik sam raz*ebo posteno pa bi hteo da ga farbam! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promenio sam haubu i normalno mora se farbati. Gde da nadjem i ako u opste ima gde se nalazi oznaka ili sifra boje na bravi (5 vrata)? pozdrav

Boja je kao na slici avatara, svetlo plava kameleon, na suncu je plav a kad je oblacno vise je sive boje!

Edited by aikidoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde dakle pitanja hm pa evo ukratko imam muku sa fiat niansama, desava mi se da pod istim brojem boje na dva ista punta nebude dobra nijansa,kao da je fabricki tanko ofarban i onda da bi uradio da se ne pozna uspricavam delove pored,jel neko imao takve muke i ako moze preporuka za boju hvala unapred! Pozdrav iz Ns

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saznao sam da u zastavi tj. Fiat kragujevac nove puntice farbaju jedan sloj sa 2.2diznom na pistolju, a to je moj problem kasnije kad se radi popravka na boji,nema teorije da deo npr. Vrata ofarbam i samo zamenim,ima nijansu razlike! Pogotovo crvena metalik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...