Jump to content
FAS Goran
Guest 9322

Farbanje automobila - iskustva i preporuke

Recommended Posts

Da li je problem da se deo auta ofarba po ovakvom vremenu?

Davno sam cuo pricu da kao ne valja da se auto farba zimi zato sto onda farba ne drzi dugo? Verovatno sam najneupiceniji clan na forumu pa zato pitam ovakve stvari.

Imam ostecenje na prednjem desnom krilu..krilo i branik trebaju da se poravnaju. Far i branik su od udarca "upali" oko pola cm... evo postavljam i sliku.

Takodje postoji i manje ostecenje na zadnjem levom rubu koje ce verovatno morati malo da se gituje...

Ako moze neko da mi preporuci majstora koji je pedantan i ima uslove za farbanje zimi...

ostecenje.jpg

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

druze moze da se farba i zimi:)kod tebe treba uspricati boju tako da se razlika izmedju krila ,vrata i branika ne vidi>Da ti napomenem da ista boja na plastici i nekom metalnom delu,krilu,vratima itd nikada nece biti 100posto ista

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jedno pitanje: Da li je moguće "flekovati" ili mora da se farba ceo branik? U piitanju je novi bravo i mala nezgoda sa ivičnjakom. :thumbdown:

Branik je samo oguljen, nije napukla plastika. Takođe poželjna preporuka za farbara.

20120813_215613.jpg 20120813_215637.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obično kažu da se ''flekovanje'' ne radi ako npr. treba po sred vrata, ili sl...ali ovo u dnu branika...iznenadio bih se da kažu da mora ceo branik zbog toga. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

potrebna mi jepreporuka sa vase strane za dve vrste popravke :

autolaker za farbanje prednjek branika na fiat cromi 2006 godiste plus da mi ubaci deo plastike pre toga, znaci i plasticar

popravka i farbanje alu felni, kako ruba tako i sredine felne

treba mi neko ko je zaista kvalitetan pre svega !

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

0637042114 ovo ti je Radovanov broj ja i kolega Ivan smo isli kod njega i definitivno se vredi iscimati do Banovaca

Edited by nole

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavljam da ce admini ovo spojiti sa nekom od postojecih tema, ali evo za prvu pomoc:

Radovan, Novi Banovci 063/70-42-114

I moja preporuka za njega, pregledao je i sredio i felne koje trenutno vozim, prezadovoljan.

Evo ti i koordinate lepog restorana/kafica na obali Dunava (cini mi se da se zove "Dunavska terasa"), da iskuliras ako tamo cekas da ti zavrsi ;) :

N 44,96780

E 20,28275

Radovan je iz pravca BG jedno kilometar-dva ranije, sa leve strane.

EDIT: evo i Nole je vec napisao u isto vreme, pa da ne prepravljam... Nole, pozz!

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo

da li neko zna kako se krecu cene farbanja prednjeg branika?

Da li znate nekog dobrog farbara u NS

Ne znam ni otprilike kako se krecu cene, niko nece da kaze preko telefona ni okvirno

hvala i pozdrav

Edited by neshaoct
spojeno by Woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na oglasima sam vidjao dosta y-ki koje se prodaju u delovima, pa vidi mozda mozes da kupis branik u boji auta u dobrom stanju, ako je taj tvoj otpisan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma zeznuli me rekli mi da je bolje zakrpiti i prefarbati. Udaren je branik i zakrpljen i sada treba farbanje samo. Krpljenje me je već koštalo kao polovan branik pa mi sada glupo da stavljam drugi

Share this post


Link to post
Share on other sites

momci,

otkinuo sa sa donje strane prednjeg branika parce plastike, izgreban je sa te donje strane i one resetkice su na pojedinim tackama otkinute od branika.

Treba mi dobar plasticar i farbar, ali zelim farbara sa komorom da mi se totalno profi zavrsi posao.

unapred hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bole,

jel on i plasticar ili samo autolaker, ima komoru? i nije isto kada radis za sebe i za druge:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radi sve, sve sto moze da se okrpi, zalepi to uradi, plus kada ofarba kao novo bude, ima profi.komoru :) pozovi ga pa se informisi, odvezi auto da pogleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gusare,gusare,nije lepo to,tako govoriti,veruj mi...,za dobar posao,vredi dati pare,platiti,jer ne trba nikog omalovazavati.....hoces da ti radis nesto sto kosta 50e,za 25e,neces.....to prodati bubreg i slicno ne ide uz ovo,da odvuces decka koji se raspituje ili nesto trece...ne treba tako to komentarisati......

Svaki dobar farbar i limar imaju i dobru cenu......

:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1 za Baneta. Ako hoces da nesto valja to moras i da platis. Branik moze svako i sam da zakrpi ako vec nece da placa al ce verovatno izgledati kao i da si platio tom nekom 25eur umesto nekom drugom 50 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar dan,

zeleo bih svoj auto prefarbati jer vec ima dosta ogrebotina na sebi i sama boja vise nema tog sjaja kao nekada.

Da li bih mi neko mogao reci cenu demontiranja prednjeg-zednjeg branika i montiranja novih koji daju jako lepsi izgled mom ljubimcu i komletno farbanje auta u postojecoj boji(siva metalik).U pitanju je Toyota Celica T230 "00 god.

Svakako bih zeleo cuti neku dobru preporuku dobrog lakirera.

Unapred zahvalan Ivica-Negotin

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1 za Baneta. Ako hoces da nesto valja to moras i da platis. Branik moze svako i sam da zakrpi ako vec nece da placa al ce verovatno izgledati kao i da si platio tom nekom 25eur umesto nekom drugom 50 :D

slazem se u potpunosi i sa Banetom i Ticmom..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam preko interneta levo krilo za mog Punta cena je 3.100 dinara.Pa me interesuje da lineko zna koliko bi me izaslo farbanje samo tog krila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...