Jump to content
FAS Goran
Guest 9322

Farbanje automobila - iskustva i preporuke

Recommended Posts

@Aleksa_Tomasevic

Nepotrebno otvorena tema je spojena sa postojecom, o iskustvima sa farbanjem. Pa mozes da procitas i dosadasnja iskustva ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taman kad sam ugovorio farbanje krova, zapnem o zid :innocent: Nisam ulubio auto ali sam valjano odrao ovo. 

 

Da li cu morati ceo taj deo auta da farbam ili ovo moze da se flekuje? 5cm je dugacko i koliko ce da me osisaju za to otprilike?:shock:

 

96240329_1571312229706324_303527842774253568_n.jpg 95477097_910387479403398_3014837767847804928_n.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel zna neko nesto o 'Color Repair Garage'? Google mi izbacio reklamu bez da sam ista pretrazivao, a razmisljam o farbanju.

Vidim da imaju neke slike radova i deluje mi dobro iako nisam strucan. Ako je neko nesto cuo da su dobri da ih pozovem...ili ako imate nekog dobrog farbara iz Bg-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, clover said:

ako imate nekog dobrog farbara iz Bg-a.

Ja sam u par navrata privatno i poslovno koristio usluge jednog farbara u BG na Starom Sajmištu, poslednja kuća/dvorište sa leve strane u ul. Zarija Vujoševića (mislim da je 19, ulica je slepa, tu je kraj), a tu sam poslao i mnoge prijatelje, kumove, poznanike. Čovek radi sam. Radi i za auto placeve (a njima trebaju samo "čarobnjaci", posle kojih se i ne vidi da je radjeno).

060 311 03 76 (Bule).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poz drugari...vozim fiat punto, treba mi se zafarbati prednji branik otprilike 1/3 branika povrsina, zatim na krovu uz keder ima ostecenje od kamenceta koje krenulo da dize farbu, treba se to srediti jedno 10-15 cm duzine i sirine, to ce zaflekat, i treba na patosu iseci 4 zardjala mesta manje povrsine izvariti nove parcice i zastiti ta mesta....trazi mi 150e za taj posao...jel to mnogo?! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih znao sta da ti kazem, meni su na novom Bravu prednje levo krilo (kupljeno novo spremno za farbu), sa sve farbanjem i montazom uzeli 120e pa ti vidi... Znaci nista sem farbanja i montaze covek nije imao da uradi jer sam mu doneo ganc nov deo. 

 

Radjeno je u Dumix-u u Zemunu. Imajuci u vidu da ima da se sece, krpi, obradjuje i zastiti karoserija... Maltene mi dodje vise posla oko tvog auta nego oko mog, pa bi skontao da je cifra ono, tu i tamo ok. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
39 minutes ago, ISV_01 said:

Ne bih znao sta da ti kazem, meni su na novom Bravu prednje levo krilo (kupljeno novo spremno za farbu), sa sve farbanjem i montazom uzeli 120e pa ti vidi... Znaci nista sem farbanja i montaze covek nije imao da uradi jer sam mu doneo ganc nov deo. 

 

Radjeno je u Dumix-u u Zemunu. Imajuci u vidu da ima da se sece, krpi, obradjuje i zastiti karoserija... Maltene mi dodje vise posla oko tvog auta nego oko mog, pa bi skontao da je cifra ono, tu i tamo ok. 

Hvala kralju na odgovoru...pa branik ima samo da zafarba taj bocni deo branika...e na krovu treba ocistiti to mesto od korozije itd pre farbanja tog dela (videce se fleka jbg al ceo krov 100e da se ofarba samo) ,a na patosu tu ima sto kazes secenja i varenja i zastita tih uradjenih delova...na 4 mesta...kontam i ja da je ok cena iako sam se ja nadao da ce biti malo manje hehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si iz BG baci pogled ovde Potreban limar, iskustva, ima nekoliko njih od pocetka teme, zvrcni, pitaj. Pogotovu tip ispod mosta na Adi, kazu da nije preskup a ok radi. Mahom neki limari rade i farbanje pa sve mogu da urade, poput ovog u Dumixu. 

 

E sad, problem je sto ces se navozati od jednog do drugog i izgubiti vreme dok nadjes neku ustedu od 15-20E koju ces sprziti kroz gorivo... Tako da ono..il ce ti doci na isto ili skuplje ako se budes vozao, a usteda jedino ako fazon cena bude 30-50e niza u sta zaista sumnjam da ce kvalitetno da se uradi. 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites
Poz drugari...vozim fiat punto, treba mi se zafarbati prednji branik otprilike 1/3 branika povrsina, zatim na krovu uz keder ima ostecenje od kamenceta koje krenulo da dize farbu, treba se to srediti jedno 10-15 cm duzine i sirine, to ce zaflekat, i treba na patosu iseci 4 zardjala mesta manje povrsine izvariti nove parcice i zastiti ta mesta....trazi mi 150e za taj posao...jel to mnogo?! 
Nije ni mnogo a ni malo :)

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dumix, Zemun. Meni je krilo uradio odlicno. Imaju i limara i farbe odlicnog kvaliteta i prave ih po uzorku. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštovane kolege forumaši , administratori, moderatori....

 

imam nameru da kompletno sredim karoseriju mog  14 godina starog Grande Punta ,    popravke na limariji  i farbanje kompletnog auta  .

Ova tema se utišala zadnjih par godina  , pa  bih vas Sve zamolio  za aktualne preporuke  , gde naći vrhunskog   majstora  auto limara farbara ... koji ima komoru ?

Može i van Beograda , gde god u Srbiji.

 

dakle kvalitet farbanja  mi je prioritet , i biće odlučujući , cena je manje važna, Hoću da auto bude maximalno dobro ofarban "kao iz fabrike" da je izašao 

 

Hvala na preporukama, iskustvima ,  kontakt telefonima  

pozz Oliver 

Edited by endorfin13

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mogu da ti preporučim Temerin - par majstora i Jana u Bačkom Petrovcu. Ali sam siguran da ćeš naći odgovarajućeg i u BG ili bližoj okolini. 

 

I molim te da javiš ovde rezultat, iskustva u pregovorima i cenu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, endorfin13 said:

gde naći vrhunskog   majstora  auto limara farbara ... koji ima komoru ?
 

Pa valjda svaki iole dobar majstor farba u komori ali tebi to na kraju krajevai  nije bitno gde farba vec da dobro ispadne znam neke majstore koji nemaju komore profi vec malo modifikovane garaze ali super ispadne auto kad ofarbaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo  svima 

 

evo završeno farbanje mog Grande Punta ... zadovoljan sam nakon 1000 pređenih kilometara po preuzimanju vozila od majstor Paje  - Veliki Mokri Lug  2x ručnog  pranja  u samouslužnim perionicama

cena 800 E  celi auto , + farbanje doboša , zadnjih naravno, farbanje plastike retrovizora spoljašnjih , i poliranje plasike farova (sad su ko novi)

 

Ako nekom treba kontakt mob , može naravno 

IMG_4053.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites
44 minutes ago, endorfin13 said:

Ako nekom treba kontakt mob , može naravno

Ako zelis, slobodno ostavi broj telefona i ovde, koristice mozda nekome...

Politika foruma je takva da je i pozeljno da imamo sto vise informacija i iskustava ;) .

Tj. sve je OK dok ne prelazi u neko konstantno ponavljanje ili reklamiranje po forumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...