Jump to content
FAS Goran
Guest 9322

Farbanje automobila - iskustva i preporuke

Recommended Posts

Na zalost i moj je oljusten isto...najbolje je da se farba..imao sam druga neka ulaganja van kola,ali sad skupljam lovu za dobrog farbara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu nema limarskih radova, čisto farbanje. Sve preko 150e mislim da je mnogo za te tri stvari, haubu, krov i gepek. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma vise ce, oko 70e je po delu a ovo je veci auto. Folija, sta znam , ja je ne volim a i priprema se lim bikvalno ko za farbanje tako da bih ga uvek pre ofarbao.
Uzeo je taj jeftino ovaj auto pa ima lufta verovatno da ga ofarba :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
45 minutes ago, banjo1990 said:

Tu nema limarskih radova, čisto farbanje. Sve preko 150e mislim da je mnogo za te tri stvari, haubu, krov i gepek. 

Ko ce da mu uradi to za 150 evra da valja.Vidi koliki je auto.Skoro pola vozila za farbanje.

A i ovaj kupio krsa na odpadu pa hoce da ga sredjuje a nema love.

Rovet,jbt???Gde ga iskopa?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, sasha015 said:

A i ovaj kupio krsa na odpadu pa hoce da ga sredjuje a nema love.

Ne znam kako si ovo zakljucio,al ajde... Mozda se coveku svidja Rover. 

 

@MS PK Uzeo ga preko nekog poznanika,dovezao mu ga iz Italije,jednog vlasnika je tamo imao,cak je i stupio u kontakt s njim... Uglavnom,u pravu si,prosao je malo jeftinije,ima viska para trenutno,pa hoce da se baci na sredjivanje... Za foliju sam usput pitao,pa sam posle ovde na forumu nasao da se radi skoro ista priprema kao za farbanje. Inace,auto se jako lepo ponasa u voznji,odlican je na trapu. 2.0 je,valjda neki BMW-ov motor,dobro ide.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar je Rover skroz. Samo je muka za delove..za 150 eura nema sanse da se ofarba kako valja,to je prosto tako.

Ja planiram ceo auto da ofarbam i za.punta mi treba bar 500 da bi to bilo kako treba. Razmisljao sam i ja o foliji ali s obzirom i da mi je iscukan sa svihstrana,farbacu ga. Bio sam vec kod limara i ispopravljao nesto :):) inace vidim da se kolima koja su uvezena iz Italije najvise skida lak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kojih 150 evra,sta ste zapeli za tu cifru?? :) Dogovorio sam se sa Dacom,sutra teramo Rovera kod njega,pa taman i za moju Alfu da vidimo sta i kako,pa kad bude para da sredjujemo i eksterijer... :)  Sva vozila iz primorskih delova Italije (a verovatno i drugih zemalja :) ) dolaze sa oljustenim lakom,morska so ga pojede...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ćao društvo. Posle dugog većanja odlučio sam da ofarbam svog Fiata. E sad ne znam tačno kod boje pa sam hteo neku drugu nijansu žute. Da li bih mogao to da uradim a da ne menjam saobraćajnu? Ne znam iskreno ni koja je prava boja na autu jer ima jedno 10 nijansi žute. I ako neko zna nekog dobrog farbara u okolini Kraljevo-Vrnjačka Banja-Trstenik-Kruševac značilo bi mi baš. Jbg nemam ni jednu sliku auta al slikaću "asap" i ubaciću da vidite o čemu se radi.

 

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze ali ako vec tako radis onda izaberi boju koja ti se svidja

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa iskreno svidja mi se Zuta ali ne ova nijansa koja bi trebalo da bude na autu. Zato sam i pitao dal cu moci da prodjem da ne menjam boju u saobracajnoj ako auto prefarbam u zuto ali drugu nijansu. Necu nista narandzasto ili zlatno. Vise bih hteo neku svetlo zutu kao Zink Yellow ili Sulfur Yellow. c1f72d1f9cdc671e71afa09245ad01e7.jpg5b13ef047d879199599d58e94e6eacf4.jpg

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi. Interesuje me da li moze neko da preporuci gde da ofarbam krov (i haubu ukoliko bude isplativo)? Fiat stilo je u pitanju, troje vrata. I koja je cena uopste za farbanje krova samo, ili krova i haube? Odgovaralo bi mi da bude arandjelovac ili okolina, najdalje Beograd. I da dodam samo da je samo lak oljusten, limarija je zdrava potpuno.

 

Webp.net-resizeimage.thumb.jpg.3f28c0e4247ec30a4220b4e8367e92ed.jpgWebp.net-resizeimage (1).jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@milos16v

 

Uvek je najskuplje farbanje haube i krova. Npr. ako je farbanje krila ili vrata 50 evra kod nekog farbara, hauba (kod tog istog farbara) teško može biti manje od 80 evra, realnije je da traži i celu stotku za haubu. Krov i malo više od toga.

Na tvom mestu, bez spremnih 200 evra ne bi ni razmišljao o farbanju krova i haube. To što nije limarija oštećena u udesu ne znači da uopšte nije. Ima tu dosta sitnih oštećenja koje mi ovako slabo primetimo, ali farbar mora sve to da ošmirgla, izgituje, pa opet šmirgla i šmirgla...hoću da kažem ima tu posla iako nije limarija koja traži ispravljanje. Trebao bi sa bojom i posle lakiranjem malo da ''uđe i u krila'' da se ne primeti razlika kad radi samo haubu, a to opet ukupno poskupljuje stvar.

 

Za konkretne preporuke i iskustva možeš pogledati ranije postove napisane u temi na kojoj smo. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neko preporuku za farbara u Nišu?

 

Koliko cenite da bi ovo moglo da košta? Žena je čuknula nekog lika, pa se natežu koliko da mu plati... Mislim da je neka nova C4-ka...

 

0-02-05-18d0e96711703a748e54df016fc04bfad1ccd1add136759113dbe0ce8990e7f8_f66ad22a.thumb.jpg.40df361923f36374a1e3d22f0251d480.jpg0-02-05-71c9190fbb1dc934b74bc835f6979fba5b0f475eea9726bba68f9bc6ce61e16e_861a2714.thumb.jpg.3e9a98186c78fc37c22d7e1d58d8645d.jpg0-02-05-a04858ebbb7ac1bb9003f90168eaeee7c4911c72bc637855295ede5be1cd7406_d84644cc.thumb.jpg.d40498951d4963fb3dd287df9f589555.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je sva šteta na jednoj polovini branika, 40-ak €, pod uslovom da oštećeni pristane da se farba samo polovina. Ako ide ceo branik, 80-ak €. Govorim za cene kod normalnih i kvalitetnijih majstora, ne kod ovih što četkom farbaju.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koliko znam, u Nisu svi hvale nekog Tasu, skup ali gledao sam kako je uradio par vozila i vredelo je svaku paru. A cene, kao sto je i Toti napisao

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, zivim u Nisu, vec posle 2 nedelje sam dobio na vratima ogrebotinu (blagu oguljotinu) od vrata nekog kretena na parkingu, koj je morao dobro da lupi svojim vratima da bi mi onako ostavio trag, a inace uvek debelo pazim gde parkiram da bi svako imao sasvim dovoljno mesta da bez problema izadje.. takodje mesec dana kasnije, tj juce sam dobio 2 linije (po 20ak cm) kljucem, jedna malo dublja na haubi i jedna bas povrsinska (sigurno bi poliranje resilo) malo ispod prozora.. 

na autu na maski hladnjaka je farba na par mesta skinuta (izgleda se lako skida,ljusti jer verujem da je od plastike), tako je uvezen..

Ovo su sve sitnice ali bih voleo da sredim to odjednom pa vas molim za preporuku nekog DOBROG, POSTENOG autolakirera, koj bi najbitnije kvalitetno odradio posao, a pritom nebi me drao za ovako sitniji posao nego naplatio neku realnu cenu bilo da je u pitanju farbanje haube i maske ili samo da je dovoljno poliranje i slicno.. Bitno mi je da bude posten strucan covek, zato sam se ovde obratio jer sigurno se vecina vas ovde vise razume od mene :)

 

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Aca A5

Pitanje je spojeno sa postojecom temom.

Upravo u u postovima iznad kolege pricale na temu farbara u Nisu ;), pa pogledaj.

Mozes da pokusas i pretragom u ovoj temi, dok se jos neko ne javi...

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/23/2019 at 3:16 PM, profa_chb said:

Ima li neko preporuku za farbara u Nišu?

 

Koliko cenite da bi ovo moglo da košta? Žena je čuknula nekog lika, pa se natežu koliko da mu plati... Mislim da je neka nova C4-ka...

0-02-05-18d0e96711703a748e54df016fc04bfad1ccd1add136759113dbe0ce8990e7f8_f66ad22a.thumb.jpg.40df361923f36374a1e3d22f0251d480.jpg0-02-05-71c9190fbb1dc934b74bc835f6979fba5b0f475eea9726bba68f9bc6ce61e16e_861a2714.thumb.jpg.3e9a98186c78fc37c22d7e1d58d8645d.jpg0-02-05-a04858ebbb7ac1bb9003f90168eaeee7c4911c72bc637855295ede5be1cd7406_d84644cc.thumb.jpg.d40498951d4963fb3dd287df9f589555.jpg

Samo da javim šta smo uradili, žena mu dala 50€ i uputila ga kod nekog Igora kojeg smo našli ovde na temi. Čovek se nije javljao posle, kapiram da je sa 50€ završio posao... Ili lepo seo u kafanu, pa u firmi prijavio da su ga zviznuli na parkingu :D

On 10/5/2016 at 2:48 PM, Lazar357 said:

Posto sam dobio dozvolu. evo momci rade non stop svaki dan posla preko glave. Mislim da su dobri a i da nisu skupi jer ga urade perfektno. Zove se Igor 064/14-09-762. Kome treba neka zove. To je preko puta Beverli hilsa naselja u Nisu jedna ulicica odmah paralelno sa glavnom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz drugari. Javila mi se rdja na prelazu izmedju krova i gepeka. Bio kod autolimara kaze mora da se smirgla skida do metala da se predje rub na krov jedno 3cm, da se gituje, priprema i lakira. I da ce se verovatno videti prelaz pa mi predlaze da zalepim foliju jedno 5 cm sirine duz cele ivice krova. Trazi 60 e za sredjivanje i farbanje tog dela. E sad biiip li ga, ako bih i stavljao foliju ne znam koju da stavim a da to lici na nesto. I ne kontam kako ne moze da uklopi boju da se ne vidi. Spomenuo mi je i farbanje celog krova ali to mi ne pada na pamet. Ima li ko neki savet?

IMAG0322.jpg

IMAG0320.jpg

IMAG0319.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve sem farbanja celog elementa ce ostaviti razliku. 
Svakako moras sanirati da se ne siri dalje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko mu dodje farbanje poklopca retrovizora? Odvalio mi neki pacijent levi retrovizor pukla plastika skroz. Gledam sad da li mi se isplati da uzmem polovan u boji auta ili da uzmem nov pa da farbam poklopac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naime imam Fiat Grande Punto 2006 crvene metalik boje, v16 1.4, koji bih želeo da sredim za sebe, jer mi se ne isplati da auto menjam svakih par godina i gubim pare na njemu, da bude kao iz fabrike i zanima me da li neko zna gde se auto može lepo ofarbati da bude pouzdano i kvalitetno znači farbanje i lak može farbanje u komori a da je Centralna Srbija u pitanju? Hvala unapred!

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...