Jump to content
FAS Goran
Danilo

Nije Fiat, ali je blizu :)

Recommended Posts

dobar je jugisa. samo, fali ti jos jedna bregasta da bude prava stvar

nego te kocione celjusti od alfe, jel odgovara kacenje na jugovu glavcinu ili se nesto mora budziti? jesu li alfine celjusti jednoklipne ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, jednoklipne celjusti, girling ili ATE.

Kacenje odgovara na jugov rukavac, raspon rupa mislim da je 100mm (ili bese 80 ili 120...), postoje ventilirajuci od 240mm (uno turbo), 257mm (dedra 1.8, tipo 1.8 16v, alfa 155 1.8TS itd itd) i 284mm (Alfa 155 2.0 TS) sa istim rasponom rupa za kacenje na glavcinu.

A za dohc, malo veci je to posao u jugu, ovo je onako jednostavno, jeftino, a dosta fukncionalno... :)

Edited by Danilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravih...

Te kocnice koje ja imam (257x20mm diskovi), one postoje dva tipa, "plitke" i "duboke", razlika je u offsetu diska. Kada se stavljaju na juga, kod plitkih moraju da se stave po 7mm podloske iskod celjusti (Kao kod mene), a kod dubokih mora ispod diska distanc od mislim 4mm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dugo nisam apdejtovao temu, nesto sam malo petljao oko kola, pa da Vam pokazem. :)

Od spolja, najpre:

th_01042010465.jpgth_01042010466.jpgth_01042010467.jpg

Old skul ATS Classic felne i nove Toyo gume 165/65/13 gume, i auto podignut za oko 2cm. Bolje lezi, bolje ide i generalno se lepse vozi (i brze). Ovih dana petljam jos nesto sa trapom.

Stavio sam veci i ozbiljniji karburator i bregastu sa vecim otvaranjem. Sada nesto eksperimentisem sa paljenjem i svecicama, posto ga trenutno nesto koci na odredjenim obrtajima :( . Nemam slike, jer u principu i nema nista zanimljivo da se vidi.

U unutrasnjosti sam izmenjao svasta. Crna tabla, tapacirunzi vrata, tepih, lajsne, instrument tabla drugacija, pojasevi od Una, itd... Sedista su od Delte HPE. Mozda ubacim i zadnje, ako se smorim.

th_Image025.jpgth_Image026.jpgth_25032010434.jpg

Verovatno sam nesto zaboravio, ali to je u principu to. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala. :)

kaFez unutra, pa dalje.

Trenutno mi se ne uklapa u koncepciju vozila (everyday car), ali nije da ne razmisljam i o tome. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svidja mi se jugo, ja bih tu jedino lpg stavio, da mogu da se vozim za dzabe, nemoj rolbar da stavljas, sta ce ti to, neces na trke..

Kolika ti je potrosnja? ne znam da li je bilo pitanje, izvinjavam se, slike sam pregledao sve ali nisam bas sve procitao..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jugo trosi podosta sa novim karburatorom, oko 15l po gradu. :rolleyes:

Nema brale, ako hoćeš da seva - to mora da jede!

Share this post


Link to post
Share on other sites

cajgeri od lajke su mu extra legli

Share this post


Link to post
Share on other sites

th_Image195.jpg

jos da stavim spremljen air-box.

th_1182010004.jpgth_1182010003.jpg

Hvala prijateljima! :)

th_1182010001.jpg

th_3182010005.jpgth_Image200.jpgth_22082010754.jpgth_22082010756.jpg

Pripasovao sam izduvnu granu, menjao sam jos par sitnica, nesto oko struje, hladnjak od Golfa 2 (veci i moderniji princip), i jos par gluposti. Stavio sam rebrasto crevo na usis...

th_12092010787.jpg

Karburatori stavljeni probe radi, curilo gorivo na oba na nekim membranama, membrane kupljene i zamenjene, karbovi komplet ocisceni i predihtovani i cekaju lepse vreme da se ponovo namontiraju, ali po svemu sudeci, tek na prolece.

th_26092010830.jpgth_26092010831.jpg

koska pozadi...

th_Image221.jpg

33541_449814606599_671011599_5265373_900971_n.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

baaaki sine... Iskusno.

Kakvi su utisci sa promenjenom izduvnom?

Zasto je usisna tako dugacka?

Kako se ponasa ova homemade koska napred? Razlike sa/bez? Zadnja?

Kafez!

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa novom izduvnom malo bolje povlaci iz niskih obrtaja, mislim da se oseti dobitak na obrtnom momentu.

nemam pojma zasto je usisna tako dugacka, takav je proracun tog sto je pravio (ja nisam majke mi :D )

prednju kosku sam stavio i pre nego sto sam polozio voznju, tako da ne znam da ti kazem kako je sa/bez, i prednja nije home-made, kupovna je, pravi ih neki cica vec godinama, ima vise tipova. kad uhvatimo vremena napravicemo i prednji ozbiljniju, mozda sa spanerom.

zadnju smo uradili sa usicama koje su sa co2 zavarene za koseve, a onda se ova debela cevcuga srafi sa 4 srafa na njih. Nisam osetio neke narocite razlike pre i posle koske, iskren da budem, mozda malo manje skripi nebo kad se spustam sa trotoara... :p:rofl:

Kavez i jos mnogo sta ce biti kada kupim neku dasku i stavim plin da je vozam po gradu... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

mnogo, mnogo, MNOGO dobre felne

iste te:

image.jpg

zajeban et, bez ikakvih distanca taaaaako dobro leze na jugu da je to nesto...

:unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ET je 19, ali cu svakako morati da stavljam distancere napred zbog velikih celjusti, ali svakako mnogo manje nego do sada sa ATS jer ima mnogo vise lufta unutra od njih.

Te na slici su 6j, moje su 5.5j. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da su na stefovom jugu napred kocnice od una turbo, a prilicno sam siguran da nema nikakve distance. Ali opet, ko sto velis - druga sirina, kao i da je druga felna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...