Jump to content
FAS Goran
zoki

Fiat Grande Punto 1.2 / 1.4 - koje ulje i koliko?

Recommended Posts

Koliko ulja staje u Grande Punto 1.2 ? Mom burazeru su na poslednjem servisu u Delti sipali Shelovo ulje, a ja koliko znam u FIATA ide Selenija. Auto je presao 25000 km. Danas smo slucajno prekontrolisali ulje i nivo je bio skroz na kraju sipke , jedva se nazirao. Od poslednje zamene ulja presao je skoro 9000 km. i nije kontrolisao nivo smatrajuci da je to nov auto.

 

 

Edited by neshaoct
preciziran naslov teme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo je govora o tome na forumu, novi automobili trose ulje u manjoj ili vecoj meri, i ta potrosnja se smanjuje sa povecavanjem kilometraze, redovno kontrolisite i bice ok. :thumbup: Sto se tice ulja, isto je bilo govora o preporucenim uljima, naravno Fiat preporucuje Seleniu, ali kakva igra se igra u ovlascenim servisima, kakva je zarada na Shell-ovom ili drugom ulju, pretpostavljam da utice na preporuku tog servisa u vezi ulja. :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Koliko ulja staje u Grande Punto 1.2 ?

Ulje i ostale tečnosti - fabričke specifikacije

Fiat Grande Punto

Allestimento : 1.2

Motore : 199A4000

Coppa motore e filtro : Selenia K - 2,6 L

Impianto raffreddamento motore : Paraflu UP - 5,3 L

Impianto freni e frizione : Tutela TOP 4 - 0,5 L

Cambio e differenziale : Tutela Car Technyx - 1,5 L

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kupio auto od coveka i krecem kuci koja je udaljena 400km, i krecem da proveravam ulje vodu , i ovaj mi kaze - ma ne moras ima ulje... dodjem kuci i sredjujem ga i pogeldam koliko ulja i sto ti kazes - JEDVA SE NAZIRALO MALO ULJA NA VRHU , ALI JEDVA. Auto je presao 87000 , malo je nenormalno da potrosi toliko ulja, a i nije mi se palila lampica za ulje. Ne smem sad ni da ga upalim a kamoli da ga odvezem do majstora :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek proverite ulje, skoro sam gledao emisiju Fifth gear gde su na parkingu nekog trznog centra u Engleskoj, proveravali stanje ulja u motoru atuomobila kod obicnih ljudi.

Rezultat porazavajuci vise od polovine imalo je ulje ispod minimuma, dok su samo jedan ili dva imali ulje na max.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav uskoro mi se blizi kilometraza za zamenu motornog ulja

Koje se preporucuje za mog gp 1.4 16v

Jos me zanima, koliko se secam ne videh na karteru onaj sraf gde se ispusta, nije valjda da cu morati da ga skidam?  

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po fabrici ide 5-40 gradacija (Fiat 9.55535-S2, ACEA C3). Fiat naravno preporucuje Selenia K PE, a ti mozes da sipas i nesto drugo/kvalitetnije u odgovarajucoj specifikaciji.

Korisnicko uputstvo za GP: https://www.fiat-lancia.org.rs/Manuals/GrandePunto_SRB.pdf

Opsta tema o izboru ulja: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/33155-selenia-ili-koje-ulje-sipati/

 

Nepotrebno otvorenu temu cemo spojiti sa odgovarajucom.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...