Jump to content
FAS Goran
zaki

Lepi i zanimljivi primerci iz oglasa

Recommended Posts

@moron

Prednost (pogotovo za 1.75 TBi) jeste mala kilometraza. Ali obicna halogena svetla, bez prednjih senzora, obicni 5'' Uconnect bez navigacije... Svakako atraktivno deluje.

Posto pratim pomalo stanje uz jos 2-3 modela, ako ga zanima slabiji dizel iz uvoza, ima isto 2018. godiste u vrlo slicnoj opremi opremi (+ 6.5'' Uconnect sa navigacijom i prednji senzori) za 4 soma manje. U startu naravno:

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/20392705/alfa-romeo-giulietta-16?attp=p0_pv0_pc0_pl1_plv0

 

A ako bas hoce 1.75 TBi sa DDCT C635, ima i ova u Mojsinju koju je Deki odavno kacio. Doduse, nije drugi nego prvi restyle (2015.) ali mislim da od opreme ima sve zivo sem panorame, za startnih 6 soma manje:

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/18680784/alfa-romeo-giulietta-1750-tbi-qv-tct?attp=p0_pv0_pc0_pl1_plv0

 

Kacili smo vec PrintScreens za sve, pa da ne ponavljam opet.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste 6 soma manje ali i 130.000 km vise. I to je pitanje ako je i tih 164k km tacna km, u sta cisto sumnjam. 

Da se razumemo, skoro uvek dajem prednost opremi, ali u ovom slucaju bi ocigledna razlika u kilometrazi presudila. i boja naravno. 

ps. kako mi se cini, i ovaj dizel ima halogne sijalice.

moron, koliko vredi, to je pravo pitanje. moje misljenje je da je uz malo cenkanje cifra realna.

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, TheWickerMan said:

Jeste 6 soma manje ali i 130.000 km vise.

Prva recenica mi je i bila, da je prvoj najveca prednost mala kilometraza i sto je kupljena kod nas (tj. proverljiva istorija).

Sa druge dve sam dopunio cisto da se vidi sta ima relativno slicno trenutno, a da je iz uvoza. Naravno da je izakanije i jeftinije, a uz manje ili vise bolju opremu. Pa ko sta voli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svojim pitanjem ovde je @moron mozda uleteo klizeci prijatelju i izreklamirao auto nekom drugom kupcu(ocekujemo predstavljanje ovde), a mozda je, sa druge strane, prijatelj bio nestrpljiv i pazario. Svakako, oglasa vise nema! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguće i da sam zeznuo prijatelja, poslah mu sada poruku, ali, nije još video. Svakako se nisam (svesno ) bavio „reklamiranjem“ vozila.
Juče je drugar išao da gleda ta kola i slao mi je slike podvozja ( moj omiljeni deo kod svakog vozila ), da me pita kako mi se čini ...
 

2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar je već predstavio svoju novu makinu ... Samo, mislim da je omaškom i po inerciji to predstavljanje odradio na Honda forumu i to na temi o Civicu ... :) Vozio je i ranije Honde, a i sada i dalje ima jednu, koja (verujem) ostaje uz ovu Alfu.

Sreća njegova pa takvu grešku nije napravio na Dačija forumu, bio bi "mrtav čovek" :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U čemu je prednost ( za prodavca ) kada kola prodaje sitno oštećena, umesto da to sitno oštećenje prethodno sam sanira ( a sačuva slike ranijeg oštećenja i pokaže ih kupcu ) ?

Zar neće teže prodati sitno oštećen automobil ?

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/20051968/fiat-500l-16-mjtd?attp=p0_pv0_pc0_pl2_plv1&show_date=true

 

 

 

1.jpg

2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@moron posmatraj ovako, dace 100-200 eur da sanira ovo ostecenje od gore (a verovatno nije jedino), gledace da prodje jeftinije i svakako ce se videti da je radjeno i onda ti objasni da je sitno ostecenje. 
Drugo, pri prodaji svi mi u glavi imamo neku cifru koju bi zeleli da dobijemo za auto, na tu cifru naravno da dodamo koju stotinu evra kao prostor za cenkanje i eto. 

Verovatno je i taj prodavac tako kalkulisao.

 

A trece, ovih 10.5k nikad nece dobiti za 500L

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cene za 500L su baš visoke,možda misle su svi ludi za automobilom pravljenim u Srbiji ili nešto u tom fazonu…i za kragujevački Punto traže skoro 3k€ za auto sa skoro 200k km(150 do 200 da budem precizan)pređenih,viđao sam to po oglasima…a retko ko ima i redovnu istoriju servisa van garancije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče cene polovnih 500L, lude su, naravno, pa i cena onog iz 2015. oglašenog na 10.500.

Ali, ako podesite pretragu Fiata na dizele tog godišta, videćete da sa istim motorom ima oglašenih 500X za dosta veće pare ( i to u Pop Star opremi, a sa dosta više kilometara ). Naravno, ima ih i značajno jeftinijih ( 500L ), sve zavisno od "prodavčevog razumevanja" modela, kilometara, motora i opreme.

 

Cene su lude, totalno. I novih, i polovnih. 

 

Jedan drugi drugar je za ponedeljak kao kupac zakazao overu ugovora za jednu mazdu, 2020. godište, sa smešno malo kilometara, oglašena je na oko 22.000 ( toliko je i nova koštala ), a "pogodili" su se na 19.500.

 

On je neposredno pre toga svoju Hondu Civic 1,0T iz 2018, koju je platio 22.000, prodao za 18.000 ( sa oko 80.000 km).

 

Meni su nedavno u Delti ponudili da mi "u zameni" računaju CRV-a iz 2020. po ceni po kojoj sam ga i platio pre oko 2,5 godine. Van razuma.

 

Sve je totalno poludelo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šalje mi večeras jedan drugar ( koji je bolesni ljubitelj "lubeničara" ) ovaj oglas. Čim ga pogledah, prepoznah kola i ima da izgrdim bivšeg vlasnika najstrašnije. Greh je bilo ovo likvidirati. Greh golemi i pregolemi.

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/20674433/bmw-m-340i-xdrive-touring

 

 

11.jpg

22.jpg

33.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/27/2022 at 3:10 PM, moron said:

U čemu je prednost ( za prodavca ) kada kola prodaje sitno oštećena, umesto da to sitno oštećenje prethodno sam sanira ( a sačuva slike ranijeg oštećenja i pokaže ih kupcu ) ?

Zar neće teže prodati sitno oštećen automobil ?


Ja verujem i u to da neke jednostavno mrzi. Kod mene se sve sto sam do sad vozio osim motora zadrzalo 5+ godina. Da li cu izgubiti 200e na 5 godina prodaje me bas briga iskreno. Radije sacuvam zivce od limara :D

 

A limari i majstori za felne su mi tipovi koji najvise vole da te slazu za rok :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Majstori nikada ne lažu, samo odlažu".

 

Tako kaže "jedan moj" kad god ja popizdim što me voza sa rokovima :) A trenutno čekam već jedno 15 dana da mi javi kada mogu da malo "osvežim" staro poslovno "jare" koga je koleginica malo očešala ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/28/2022 at 10:24 AM, moron said:

Jedan drugi drugar je za ponedeljak kao kupac zakazao overu ugovora za jednu mazdu, 2020. godište, sa smešno malo kilometara, oglašena je na oko 22.000 ( toliko je i nova koštala ), a "pogodili" su se na 19.500.

 

To je ta mazdica sa oglasa koju je pazario pre dva dana, sa manje od 13 hiljada km "na satu".

1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...