Jump to content
FAS Goran
zaki

Lepi i zanimljivi primerci iz oglasa

Recommended Posts

Iskopah post sa jednog drugog foruma iz 2011, a radnja se dešavala negde 2009g:

 

Quote
Pre skoro 2 godine odem sa ortakom u Delta auto na NBGD, zapeo čovek da kupi Hondu Insight. Ja ga ubeđivah da ne kupuje to, ko zna kako je sa servisom, delovima (on ti odma uzvrati paljbu da je nov auto nov auto, i da ga to ne zanima). Inače je operisan od vožnje pa vozi samo automatike. Reko čoveče batali taj hibrid, ide ko mrtav konj, i opet troši bar 5-6 l benzina u gradu, uzmi bre Oktaviu 1.9TDi od 105ks, ima da pocepa tu kantu, al džaba. Gledao je on sve podatke, sa deltinog sajta poskidao sve cenovnike, kataloge, bale mu cure. I tako ti mi odemo u salon, kad tamo stvarno Insight izložen. Naravno, niko ni dobar dan nije rekao. Ajde, navatamo mi prodavca, i direktno pitamo ima li u drugoj boji (u salonu je bio auto bele boje), koji su uslovi plaćanja, da li može popust za 100% kešovinu itd. Kaže baja ne, ima samo u toj boji, ali znate, nija na prodaju. Reko kako nije na prodaju, a stoji u salonu??? Prvo reče biće od septembra (mi smo bili u junu), pa posle pet sekundi (verovatno se konsultovao sa samim sobom, pošto nikoga nije zvao), reče ma neće ga ni biti u prodaji, i ne može da se naruči!! I ništa, ni da se izvini, niti da složi neku priču tipa: mnogo nam je žao, tra la la, ali da li biste razmislili o Hodi Civic....
Ej bre! Dođe ti čovek sa 18.0000€ u džepu i tebe bole patka, i nije tražio sedišta sa šavovima u drugoj boji, nego auto koji imaju u cenovniku, i stoji im u salonu. Pa nije to, lupam, eurokrem od 50gr koji su stavili na raf, nalepili cenu na rafu, ali nisu uneli u fiskalnu kasu (ne nije zajebancija, meni se desilo :cigar! ). Naravno da sam ovo ispričao svakome koga znam, i zvali smo posle preko prijatelja direktora Delta Auto, i ništa, hebe im se.

A drugi je slučaj mog kolege, čovek je hteo da kupi nov auto, i ode u Renalt salon u 27-og marta. Inače radnja se dešava pre oko 3-4 godine. Čovek je mašinac - projktant, i u to vreme se vucarao po silnim sastancima, i morao je da nosi odelo. I tako ti on jedne subote obuče trenerku, obesi torbu sa lap topom o rame (krenuo je ipak i do firme), i reši da pogleda auto, zabasa prvo u Renault. Zapao mu je za oko Megan 1.5dci, gleda on, i krene u priču sa prodavcem, opet oko plaćanja, pošto bi dao pola u kešu... a prodavac mrtav ladan mu kaže: "ma nemaš ti te pare". Ovom je naravno odmah iskočio sigurnosni ventil, oterao ih je svu u pm, otišao u Grand Motors na NBGD, i u roku od pola sata kupio Ford Fusion 1.4TDCi, sa sve ljubimo ruke, želite li nešto da popijete....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo to u Srbiji moze da se dogodi,a tek ovo sa oblacenjem da neko procenjuje ko koliko imas novca,nema veza sa vezom.Eno vlasnik Brasil kladionica,iz Cacka je,vozi Maybach-a i GLE novog,ali da ga sretnes u gradu,kako se oblaci,rekao bi da je prosecan gradjanin Srbije,ako ga ne znas :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kad sam prodavao auto, dečko kome sam prodao auto mi se javio preko poruka, tek posle me je okrenuo i došao da vidi auto. Sa druge strane svi oni koji su nudili zamene, a u oglasu je stajalo da neću zamene su mi slali poruke, takođe oni koji obaraju cene su isto slali gluposti preko poruka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, ovde se pokrenula priča o automobilima koje koštaju 10000+€ i još su rariteti na ulicama. Čak i da ih neko kupi, čuvaće ga kao kolekcionarski primerak!
Nisu to puntići i yugići, bez ljutnje.
Likovi koji mogu da priušte te raritete i još da ih nakon toga drže u garaži i održavaju čisto sumnjam da šalju SMSove da bi se raspitivali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, @totti prodaje automobile na placu, pa moze da nam baci neku odokativnu procenu.

Od kupaca, dakle od ljudi koji su zaista dosli i kupili auto, koliko njih je slalo SMS a koliko pozvalo da se informise pre dolaska.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo je i kupaca koji su preko SMS-a stupali u prvi kontakt, ali takvi se bukvalno mogu nabrojati na prste jedne ruke.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala @totti

Dakle, empirijski utvrdjeno, ko hoce da kupi auto, ima para/vremena da nazove i na brzinu se informise umesto da kucka kao siparica koja nema za kredit.

 

Svako ko je ikad davao oglas, ukljucujuci i mene, zna kakvi sve salju poruke sa kakvim pitanjima.

Nas to izvodi iz takta tih X dana dok ne prodamo auto, jednom u par godina.

To je svakodnevnica ljudi na placu.

 

Oni koji kucaju SMS a stvarno hoce da kupe auto su statisticka greska, i prodavci su spremni da se odreknu tog promila prodaje, zarad toga da se ne zezaju sa svakim kome je dosadno, pa bi nesto da pita. To je njihova poslovna politika. Toliko jednostavno.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
SMS-om se samo nude u zameni apartmani u Budvi i njive po Vojvodini default_biggrin.png

Nama baš zbog tih stvari izričito stoji da ne primamo u zamenu nekretnine, vozila preko 2000 kubika i vozila sa taksija... ali misliš da to neko čita

Neretko, ali baš neretko zovu i ljudi koji samo pogledaju naslovnu fotografiju, cenu i telefon i onda pozovu... i pitaju apsolutno sve što je ili na slikama, ili u opisu

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, neshtry said:

Extra ali extra!
Ali cena!
http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/12773777/bmw-m32dbed99f69fa0dfd19c8c12b796da16a.jpgac6de5ffd8db0f067d3d8aef7cc4e8cf.jpg

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока
 

Ili je bolje ovo
Da imam te pare ne bi ni sekunde razmišljao!Moj dream car!
http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/12766317/ferrari-mondial-qvedd71416b9f7d4aca495661dedf99edb.jpg99bc0f3ae3fbbb7b81a868ce4b6d07d5.jpg

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока
 

Ili ovaj...
http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/12627225/porsche-944530f7ea40b3ccf533d6d7b36b3afd1bb.jpg9947ada5870d11bdc45ca3378a609df2.jpg048be461a32b6368698bf4dabc23cfef.jpg

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока
 

ova prva dva su top,pogotovu M3,al je cena bas visoka,jedino ako je bas izuzetan moze i u inostranstvu da ga proda,a Ferarri  je isto odlican,cak ti 30 iljada ko ima nije puno,na mobile.de su isto te cene,pa na gore,al ove automobili kupuju kolekcionari i pravi zaljubljenici i koji imaju dovoljno para

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, totti said:

misliš da to neko čita

Radim sa ljudima, i price koje imam.... :D Nista mi nije tesko da poverujem, i razumem ljude koji rade na takvim mestima.

 

Svaki put kad vidim neki idiJotski znak ili natpis (svako normalan pomisli -  pa naravno, zar se to ne podrazumeva?) dobro znam da SIGURNO postoji razlog zasto to pise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@silenci
Kontam da njima cena može samo da poraste...
Mondijal nije bio preterano popularan zbog sedišta pozadi,dobra je prilika.
Moj majstor imao fiću iz 1985.očuvan kao iz radnje otišao u Britaniju za 2000€.Sada im cena tamo oko 5000£....

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

da da cene samo mogu da rastu,iako je M3 bas visoka,gledao sam na mobile.de,ima ih dosta jeftinijih,a mondial je sjajan,al treba imati uslove,garazu dobru i servisirati ga,a cena nije visoka za jedan ferari,za kojim se se svi okrecu kad prodje po bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

A servis za Ferari tek u Sloveniji...
Nemamo mi tu lovu,to će sve završiti tamo gde to cene i mogu da održavaju...

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

E,vala baš....sad bio na pumpi...

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakav M3 i ova cena. Lupio covek, dzabe oglas a i verovatno se samo hvali :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Ova alfa lepa bas

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po registraciji bi se reklo da ga ima već nekoliko godina, a te folije ako nema atest ... znaš već. Ne vidim link, koji je motor tu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaže da je dugogodišnji vlasnik, a piše da se ne vodi na prodavca. Hm ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...