Jump to content
FAS Goran
zaki

Lepi i zanimljivi primerci iz oglasa

Recommended Posts

Licno volim da nadjem primerak auta koji je na prvom mestu po mom ukusu, malo redji, lepa oprema, a onda gledam da je auto od vlasnika, ne sa placa. Naravno da mi to ne presudjuje, kupovao sam aute i na placu.

Ali kod tih malo redjih auta, gledam da ima bar neki trag odrzavanja, da se auto redovno servisirao. To mi daje neku nadu da auto nije "zapusten" i da ce mi obezbediti miran i bezbedan barem neki naredni period dok je kod mene.

Generalno volim da menjam aute, ali svaki maksimalno odrzavam.

Ova giulietta je bas pojava, deluje odrzavano, zato mi se i dopala. Mada mislim da sam video da je prodata u medjuvremenu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U medjuvremenu, jedina stvar koja trenutno koci potencijalnog kupca je ta sto ne posedujem servisnu knjizicu iz inostranstva. Medjutim, sve racune o odrzavanju od 2020. do danas, posedujem. 

Posto nemam ideju kako da prebrodim taj nedostatak i da "ubedim" kupca da je ovo auto za njega, a ocigledno samo to koci, verujem da do prodaje nece doci. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@darkman14

Da budem iskren, covek od kog sam kupio auto je toliko posten, nadaleko je i poznat i van Arandjelovca.

Ja sam prvo gledao vizuelno stanje, potom ponasanje u voznji, a tek onda racune o odrzavanju dok je auto bio kod njega.

Za servisnu iz Svice nisam ni pitao, nije me zanimalo. Rekao mi je tad da je pozeljno odraditi veliki servis, sto sam ja i odradio odmah posle kupovine, nakon par dana, a mogao je i da mi sakrije tu info. 

Nakon provere svega toga, uplatio sam i CV izvestaj - tu je prikazano da auto nije udaran i da nije vracana km.

Sto je za mene bilo dovoljno da pazarim auto :)

E sad sto ti kazes, sigurno bi nasao nesto drugo da nije bilo ovoga....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde da kupuje auto iz uvoza na ime pa da trazi servisnu ali ovako nema nikakvog smisla, ako si ti uradio sve servise ovde sta ga briga dal su i kad radjeni u CH pogotovo sto je auto 3 godine ovde nije skoro uvezen, znaci ima istoriju u zadnje 3 godine to je svakom normalnom kupcu i vise nego dovoljno a taj svakako nije bas 100% zagrejan, ja bih mu rekao da nadje auto u CH sa istorijom pa neka sam uveze

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

@OMP

Pa to i ja kazem, auto je pregledao tadasnji vlasnik pri kupovini, vozio 2 godine, u te 2 godine odrzavao sta je trebalo,

Onda sam ga ja pre kupovine detaljno pregledao, uplatio izvestaj, u periodu dok je kod mene sve odrzavao, menjao i pre vremena...

Mislim da je sasvim dovoljno za kupovinu.

@PremieRacing hahahaha to to... sto kazu u onom vicu "ista prica, samo druga baba" :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemojte biti takvi :)  

 

Npr

 

Stavite se u cipele tog kupca, npr vilota kao prodavac je stavio da ima servisnu knjigu, zove zainteresovan kupac i vidi da ipak nema servisnu knjigu koja pokazuje servisnu istoriju vec je nepoznata.

 

Meni recimo to nije bitno na autu te starosti, ali u slucaju kad mi je bitno i kad cekiram da hocu da auto ima servisnu knjigu i samim tim poznatu servisnu istoriju bez rupa. onda me ipak odbija ako saznam da ima samo domacu istrojiu u zadnjih par godina recimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vagenovac

Pa okej ali... 

Mozda nisam bio dovoljno specifican u opisu, sto je moja greska... ali mislio sam svakako na racune koje imam - a to je od prethodnog vlasnika i od mene. Potencijalnim kupcima uvek posaljem detaljne fotke, snimak celog auta u krug, sve ovo kako se niko ne bi trosio i potezao put a da nije siguran da je moj auto/motor pravi izbor za njega.. 

Nacin na koji sam ja proverio auto pre kupovine je - ovlasceni servis, car vertical, farbar, mehanicar. Sto je poprilicno rigorozna kontrola :D

 

E sad, da li je trebalo da zahtevam na uvid servisnu knjizicu kada sam kupovao auto - pa mozda. Ali pojedinacno ta stavka da li je ima ili je nema ne verujem da bi me odvratila od kupovine auta koji mi se dopao nakon provere :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema potrebe da sirimo sad, zna se sta se ocekuje kad se kaze da auto ima servisnu knjigu :) 

 

Mislim kao da stavis rezervni kljuc, ali rezervni kljuc se raskodirao i neispravan je, ali ga imas :D  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bila je svojevremeno popularna fora da ljudi spuste kilometrazu odmah po kupovini kola i onda kada ih prodaju X godina kasnije da imaju urednu istoriju koja opravdava kilometrazu. Verovatno se novi kupac toga plasi.

 

Ja kontam to donekle. Za QQ sam odlepio sto mi u AK Kompresor nisu popunili originalnu servisnu vec samo izdali racun

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 minutes ago, igor0511 said:

Ja kontam to donekle. Za QQ sam odlepio sto mi u AK Kompresor nisu popunili originalnu servisnu vec samo izdali racun

Propust prijemnog referenta, desava se da zaborave jer su preoptereceni poslom i kojekakvim glupostima, ali to nije problem klijenta, on mora biti maksimalno ispostovan. 

S' druge strane, imas puno pravo vratiti se i zahtevati da ti upisu u knjizicu sve sto je radjeno na vozilu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam full elektronsku knjižicu za ove četiri godine koliko sam ja vlasnik, imam knjižicu i račune od prethodnog vlasnika, a za istoriju prvog vlasnika u Francuskoj, budući kupac će morati sam da kopa! 

Kapiram da je auto star par godina i da je imao jednog vlasnika, ali za auta 10+ godina, sa više vlasnika...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni npr nisu popunjavali knjižicu u ovlašćenim, već samo u elektronskom formatu.
Za 10 godina star auto i više vlasnika, bitno mi je da je barem poslednji imao auto 3-4 godine i da je održavao, tj da ima uredni servisnu.
Ja sam na primer, preskakao sve oglase gde je auto uvežen pre godinu dana i redovno održavan! Održavan redovno godinu dana :)

Moj drugar je pre sedam godina kupio Megana karavana, 2010 godište, tad je imao 120000km na satu. 1.5 dci. Sada ima 288000km.
On je prvi vlasnik u Srbiji. Kupljen je sa informacijom da je bio udaren. Iskočili prednji jastuci, udaren od napred, pozadi i pozadi leva vrata.
Taj auto sem redovnih servisa ni jedan kvar na motoru nije imao!
On ga vozi 80% auto put, al opet.


Sent from my 2203129G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam proteklih godina cesto vozio u ovl. servis direktorovu mazdu i uvek su pored elektronske forme servisne knjige i regualarne fakture davali i stampanu formu u vidu papira na kom je ispisano sta je sve radjeno na tom servisu, to isto sam dobijao i uz neke mazde iz uvoza. Mozda kod nekih to mora da se trazi jer ne daju po difoltu a sama elekronska knjiga ne znaci puno kupcu koji i da ode u ovl. nece dobiti podatke o servisima bez vlasnika.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elektronsku servisnu ti ovlašćeni pošalje na mail i onda je možeš odštampati ili u istom formatu poslati potencijalnom kupcu ili mu pokazati na licu mesta.
To ti je iz mog iskustva.

Sent from my 2203129G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, MiloshBg said:

S' druge strane, imas puno pravo vratiti se i zahtevati da ti upisu u knjizicu sve sto je radjeno na vozilu. 

 

Rece sam referent da nisu popunili jer ima elektronska i ne rade vise. A za one koje oni izdaju rade, ali ajd'.

Kad smo kod AK Kompresora iznenadilo me je sto ne operu kola na servisu. Porsche Ada ni u ludilu ne bi vratio prljav auto

Ali zato su se setili da mi posalju ponudu za sredjivanje trapova za tacno 5x vise para nego sto sam nasao originalne delove online :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@igor0511

Slazem se da bi bilo lepo kad bi prali kola, ali nemaju perionicu u sklopu servisa a i kad bi imali...servis ima 10ak dizalica, koliko bi perionica trebali da imaju...? Dnevno 40-60 auta prodje kroz servis. Ogroman posao je to a to trazi i ljudstvo i jos dosta stvari da bi funkcionisalo kako treba.

 

PS. Pitao bih referenta zasto onda uz auto dobijate servisnu knjizicu, jel ona ukras ako ne treba da se popunjava...? Glupost.

 

@knezevic76

Realno svi ovlasceni deru. Ali to je cena, ako neko ima mogucnost da kupi nov auto i hoce garanciju, mora je placati i kroz servis. 

Edited by MiloshBg

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, knezevic76 said:

Porsche Ada koliko dere, dobro i ne dovezu auto na kućnu adresu

Sent from my 2203129G using Tapatalk
 

 

Deru stvarno, ali mi ok deluju za gomilu stvari. Tipa rekli su da na njihovu odgovornost ne mora jos veliki servis. Mogli su lagano da me ubede da uradim kod njih.

 

Sa druge strane AK Kompresor mi je nasao gomilu stvari na trapu za zamenu koje se jos ne cuju. Zamenicu ih svakako, ali na pitanje kada bi trebalo da se menja sam dobio odgovor "sto pre" sto mi je malo teze da svarim ako sve radi kako treba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre Abartha vozio sam F30 LCI, njega sam kupio 2020. godine sa cca 160k na satu, bio je 2016. godiste.

Od provera pre kupovine, uplatio sam car vertical, proverio po tablicama (jer je uvezen iz Italije), sve se poklapalo.

E za njega sam imao komplet servisnu istoriju, elektronsku, ali samo zato jer se ona dobija ocitavanjem kljuca. Verujem da je ne bih imao da elektronska servisna ne postoji...

 

Uglavnom auto sam prodao sa cca 183k km na satu. Od servisne istorije, imao sam tu elektronsku, a nakon nje racune koje sam radio kod mog mehanicara, koji mi sad odrzava i Abartha - imam puno poverenje u njega i samo mi on radi mehaniku oko kola.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, igor0511 said:

 

Deru stvarno, ali mi ok deluju za gomilu stvari. Tipa rekli su da na njihovu odgovornost ne mora jos veliki servis. Mogli su lagano da me ubede da uradim kod njih.

 

Sa druge strane AK Kompresor mi je nasao gomilu stvari na trapu za zamenu koje se jos ne cuju. Zamenicu ih svakako, ali na pitanje kada bi trebalo da se menja sam dobio odgovor "sto pre" sto mi je malo teze da svarim ako sve radi kako treba


Kad pre na MQB, nema šanse. Sileni mogu da lupkaju one paštete nazad na viljušci što stoje vertikalno, sve drugo na tom trapu je skoro večno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...