Jump to content
FAS Goran
zaki

Lepi i zanimljivi primerci iz oglasa

Recommended Posts

Vidi...sportaka sam jurio da kupim sada već davne 2011.

Da, Da, 2011. kada je bio 3-4 god star!

Nije ga bilo u Bg na placevima.

Kaze mi jedan diler:"Da ga uvezem za 8000+Eur pa da ti se ne svidi, necu ga prodati..."

I tako kupih sivka u "dinamic" opremi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hajde da ovde upitam kad smo vec otisli malo u "off" :). Da li polovni automobili ima opciju automatskog korigovanja cene automobila na osnovu kursa ili nesto slicno? Par puta sam za drugare kacio automobile na oglase, nisam primetio tu opciju. Ali, pratim jedan automobil pa mi stizu obavestenja na mejl. I pre dva dana spusti cenu sa 6300 na 6100, pa juce podigne sa 6100 na 6200 i danas spusti sa 6200 na 6150 :). Pa rekoh, nadam se da ima opcija za automatsko menjanje, bolje i to, nego opcija da je covek u potpunosti prolupao :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde da na osnovu kursa toliko da seta ;) . Dizu i spustaju cene da bi drzali paznju, tj. upecali nekog ko je tek zapratio oglas na satro snizenje.

Mada se to sve dogovara uzivo kada se pogleda auto. I uglavnom ide primetno nize od tih "snizenja".

To saranje sa cenama je, cini mi se, bilo dosta aktuelnije pre Corone, kada je i promet bio dosta veci. Sada su manje-vise zakucane na samom oglasu, stoje iste nedeljama i mesecima.

A ako tako gledas na formiranje cena - imas sada i Black Friday akcije na PA :lol: , bez zezanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta cena nema veze s vezom sto je dao na oglas ne vredi pola iste a kamoli celu , drugo moraju da promene na dinar jer je to klasicna obmana i navodjenje na neki prekrsaj , nacionalna valuta je dinar i nema druge , porez je pdv prvi i jedini koji se placa prilikom kupovine novog 0km od zvanicnog prodavca a posle toga te ovi nasi izlesinare , tehnicki, notar, sup,servis  , i sta ostane ? Pa nekih 20% ni toliko od objavljene cene. Ako hoce hoce ako nece nek mu istruli . Bila neka zena kupila nov kod nas otisla u inostranstvo vratila se ista kola vlasnik sve eto je opet placa carinu i ostalo pa lopovsku im ... 

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zezanja bez otisle su cene dodjavola. Automobili kostaju isto koliko su bili i pre 4 godine, manja je ponuda daleko i svi koriste inflaciju. 
 

Verujem i da svaka roba ima svog kupca i mnogi koriste trenutak da zarade, ali ovaj ga bas pretera sa duplo vecom cenom od realne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po principu APP.

Pa eno par postova iznad, 2011. Mito i to atmosferac, 7 soma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je nejasno sto nekada takvi oglasi bukvalno po godinu dana stoje, sa istom cenom. Da li su ti vlasnici zeljni para, ili tvrdoglavi "pa u inat" nece da spuste cenu, nije mi jasno. Ok, verujem da ima bas onih koji sto kaze Ivan idu po principu APP, ali izgleda da svi zele da da iskoriste trenutnu situaciju i isisaju sto je vise moguce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako su u pitanju privatni vlasnici, imas i poprilicno cestu situaciju da su ljudi zadovoljni autom, lepo ih sluzi bez kvarova...

U tom slucaju i menjali bi i ne bi (pre svega zbog trenutne lose ponude za sledeci), stave neku jacu cifru pa ako ode po njoj odlicno. A i ako ne ode, opet nisu nezadovoljni :) .

Mada u zadnje vreme vidim da i preprodavci/placevi drze jake cifre. Nema onog (gore pomenutog) titranja :) sa cenama, uvoz je dosta manji, generalno su i ljudi slabije zainteresovani za menjaze u ovakvim okolnostima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ajde ispada da je svaki auto vremenska masina kao npr. ljubicanstven sa kristalima u boji type 836 , nema dalje :D da trazim jedno 5 soma? :D

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo ne znam dal sam 2-3 puta video na oglasima a realno i bzvz ne znam sta su hteli ovim modelom ali su ga dosta bedno uradili, verujem da je redak i u malo primeraka uradjen

Untitled.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da te sad cuju nekadasnji Stilisti lubenicari :D ...

Znam da kada se pojavila ova Uproad verzija pre kraj produkcije, da su prilicno sekli vene na nju pre jedno 15 godina :) .

U sustini malo plastika na branicima, krilima i boku. I mozda malo veci klirens. Ostalo manje vise standardan MW Stilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni bez veze skroz, ove plastike mu uzasno stoje a i ne kontam poentu svega kad nije 4x4 kao npr. alfa 156 CW gde ta prica sa tim cross detaljima ima smisla

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

barem imaju visi klirens i lepse izgledaju a vecina je napravljena vise kao statusni simbol sto stilo nikako ne moze biti tako da def nisu za predjenje stilo i neki suv ili crossover kako god

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crossovere uopste nisam pomenuo u smislu poredjenja sa necim sto je osmisljeno pre 20 i kusur godina i jos pravljeno kao narodni karavan (a Uproad verzija dodata jedino da se proda jos koji komad pred kraj produkcije).

Nego zbog tvrdnje da Uproad nema poente bez 4x4, a koji velika vecina Crossovera takodje nema. I koji ni van asfalta, ni u gradu, ni na otvorenom putu nisu na svom terenu. Sem sto su trenutno moderni.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego, ima li neko iskustva sa 1.6 HDI motorima i onim varijantama e-hdi, blue-hdi itd.... Mislim na verzije od 2010 godine .....znam da je najslabiji od 92ks pa na više, ovaj najslabiji nema zamajac

Послато са 2203129G помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Ivan said:

 

Nego zbog tvrdnje da Uproad nema poente bez 4x4, a koji velika vecina Crossovera takodje nema. I koji ni van asfalta, ni u gradu, ni na otvorenom putu nisu na svom terenu. Sem sto su trenutno moderni.

 

Pa zato i kazem da su moderni crosoveri pravljeni da budu atraktivni i za pokazivanje to im je glavna namena a visi klirens ce im eventualno znaciti negde po dubljem snegu jer nece da prti put kao obican auto sa branikom i da dodamo stavku bezbednosti jer si kao bezbedniji u visljem autu dok ovaj stilo nije atraktivan, ne moze biti statusni simbol niti moze ici po terenu gde ne moze ni obican stilo pa mi se zato i namece pitanje cemu takvo vozilo  :) 

 

 

Nije los 1.6 hdi posle revizije motora i otklanjanja problema, razlike u motorima nema sem sto e-hdi ima start-stop sistem a blue hdi dpf i katalizator

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pitao si samo da li neko ima iskustvo sa njima, nisi bio konkretan

Ništa specijalno problematično. Kod blue hdi eventualno taj sistem za adblue, ali se i to softverski ubija.
Održavanje standardno i nije skupo. E sad, delovi limarije, farovi i štopke nisu baš toliko jeftini kao polovni i u kopijama koliko bi čovek očekivao od nekog Citroena koji je prilično zastupljen kod nas.

E-hdi postoji samo kao 1.6 i samo sa 114 ks. Onaj sa 92 ks je još manji potrošač i još tiše radi.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...