Jump to content
FAS Goran
zaki

Lepi i zanimljivi primerci iz oglasa

Recommended Posts

Tačno sam znao da će u opisu da piše "mnogo vremena, truda i para uloženo, bla bla..."

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

PA piše da je prošla tehnički?

Da mi je znati kako? Naši pregledači bi ovo svrstali u svemirski brod ili tako nešto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Original diode covek stavio, iz Holandije. :)
Mora da je glavni u Topoli, svi zele da se slikaju sa njegovom Alfom koju ne treba porediti sa obicnom. :)

Toliko agresivan body, za tih mizernih 105ks. Ne shvatam. Ovo nije GTS vec FF.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na oko lep primerak restyle Sporta, sa finom opremicom (fabricki xenon, tempomat, Stop&Start, tamna stakla pozadi, grejaci sedista, kozni enterijer (ko to voli)):

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/12775670/fiat-bravo-14multiairturbo-ch

 

a.thumb.jpg.9f58af182d1e651d905bffd03e584726.jpg 72a856caecd4-1920x1080.thumb.jpg.2b0bec2f672970e09503b3646a09b187.jpg 5c745967fe79-1920x1080.thumb.jpg.1b95b88baa05659574f5f948e52a86e2.jpg

c9284e50facf-1920x1080.thumb.jpg.39d47af2435f0ec39dc0f844c2a8d518.jpg 96a01732ca1f-1920x1080.thumb.jpg.192e04a62609476d908e5a6036835a0f.jpg 958cd6f7d4a5-1920x1080.thumb.jpg.00cf710882aa50c0e4d30af784c02a43.jpg

 

Verovatno najlepsa bordo boja, a konkretno ovaj je (kao i kod mene) "vise-vazdusni" :D, tj. MultiAir Turbo od 140 KS.

Stidljivo se po oglasima pojavljuju restyle Sportovi, do skoro ih nije bilo ni za lek, da sam maltene odustao od njega i pazario nesto drugo...

 

@marko.jovanovic

Sacni ovaj ako vec nisi.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni ja nisam ljubitelj koze, a i vizuelno mi je mnogo lepsi crveno-crni enterijer nego ovako sve tamno u kozi.

E, a banalna je stvar, ali interesantno - na svakom, ali svakom novijem Sportu koji sam probao, video sam isto kao i na ovom gore :) :

958cd6f7d4a5-1920x1080.jpg.c9ebd155c790156298b8e552054a451f.thumb.jpg.ecf3f2e9954ea89930af51707fbd98ac.jpg

 

Enterijer odlicno utegnut i kvalitetan, ali deformisana plastika praga ka unutra, do odmorista za nogu. A fora je ne da fali samo sraf (jedan od 2 u tom delu), nego uopste ne postoji ni metalna zabica sa navojem u karoseriji ni sa vozacke ni sa suvozacke strane (a postoji kvadratna rupa u metalu za zabicu). Nesto su tu konstrukcijski prevideli i izje*ali :) , na svakom je tako.

Zabica je bas specificna, nema sanse da se nadje iz aftermarketa, pa ili mora da se uzme kod ovlascenih (90 kinti po komadu ali nigde nema :D) ili da se skine na nekom otpadu sa druge pozicije. Kada se tako lepo utegne, prag lezi savrseno. Ovaj ima neku izbocinu na tabli, to takodje zapazih i zaokruzih. Ostalo sve na oko odlicno, da nisam pazario maltene isto ovo :D, otisao bih na keca da ga pogledam. Za moj ukus visak koza/grejaci, a manjak parking senzori (lako i jeftino se ubudzi naknadno).

Otici ce ovo cas posla, zato i okacih ako neko juri nesto slicno.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites



a i vizuelno mi je mnogo lepsi crveno-crni enterijer
 

Vidiš, a meni bi to bila prva stvar koju bih uradio na autu - odlazak kod tapetara da presvuče sve te crvene aplikacije


Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan

Upravo me je za ovaj primerak zapitkivao kolega! Rekoh mu da se učlani na forum i kontaktira tebe za savet za benzince!

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, totti said:

Vidiš, a meni bi to bila prva stvar koju bih uradio na autu - odlazak kod tapetara da presvuče sve te crvene aplikacije

Jbg, kad si konzervativan, ti to vuces jos od kad si vozio Ford T :D .

Ma slazem se, ukusi su razliciti, ja vise vucem ka malo sportskijim vozilima. Ima par crvenih aplikacija - na delovima kadica i delu tapacira vrata, nista mnogo i nista napadno. U kombinaciji sa crvenim koncem na volanu, menjacu i rucnoj - taman razbije monotoniju i sivilo enterijera. Pa jos u kombinaciji sa alu pedalama, drugacijom tablom, crnim retrovizorima i rucicama vrata daje sportski duh u odnosu na obican Bravo.

@bane1321

Drugar, nikakav problem - iz prve ruke mogu da mu dam prilicno informacija vezano za sve troskove, cene odrzavanja, potrosnju kao i ono sto sam o MultiAir proucavao pre kupovine. Iskustveno, kratko ga i ja imam, ali opet sam pokupio dosta informacija. Ljudi beze od njega zbog potencijalno problematicnog hidro-razvoda, a u pitanju je vrlo zabavan i zahvalan motor, bas za uzivanje u voznji. Opet se dosta toga svodi na odrzavanje i sta ce nas za pisljivih prosecnih 50-100 000 km u nasem posedu snaci. Kvarovi nisu nista skuplji od modernih turbo-dizela, nema zaje*ancije sa klapnama, DPF, EGR, potrosnja par decilitara veca od JTD, primetno jeftinija registacija i servisi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ta crvena u bravu uvek bila katastrofa, ciganski. Jos kad je gledas sa slike pa nekako uvek prljavo izgleda , dok je uzivo lepsa.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Totti, nisam siguran da će te mlađi naraštaji razumeti :D

Bitno je da se hejtuje VW, a sami ne znaju zašto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bane1321

Zaboravih gore da napisem, ako ti se drugar interesuje... Iako je 2010. bio motor godine, 1.4 MultiAir je u Fiatu vrlo redak. Em to, em hidro razvod, pa nasi ljudi zentaju, iako je to u stvari i poenta i daje mu 15-20% vise (skoro dizelskog) obrtnog kao i snage u odnosu na T-Jet, a otprilike za toliko smanjuje i potrosnju. Meni ne smeta, jer su isto tako davno zentali i od JTD-a kada sam jurio da ga kupim, jbg, zabarsko djubre od dizela :D . Ovo sto se uvozi kod nas uglavnom stize iz Svice, bude uglavnom po neka obicna MultiAir 105 verzija u Puntu ili MultiAir Turbo 140 verzija u Bravu.

Ali ih dosta vise ima u Alfama, MA Turbo je isao u verzijama od 130 do 170 KS. Pa ako coveka zanima, bas dosta informacija moze da pronadje i po Alfa forumima.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo ko reversna osmoza, nemojte ljudi molim vas, crći će još jedan protokomander Milutinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, totti said:

Eto ti sad... imaš fobiju od DPF-a, a nemaš od MultiAir-a emoji3.png

Jbg, zeleo sam da probam nesto novo, nesto divlje :D . I nemam fobiju od DPF, nego me smara prisustvo istog - resenje je bilo da kupim nesto sto ga nema i sto lepo ide :) .

I sta ste se bre cumurasi navrzli na mene? Pa do pre par meseci sam i ja bio decenijski vozac traktora :lol: .

Meni je bitno da vozim turbaka, a eno vam @Milutinac za "benzin vs dizel" prepucavanja, on je jedini i iskonski Petrolhead na forumu. Je li tako, @Dezurni ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...