Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Brazilci i njihovi Fiati

Recommended Posts

nema tu bas nekog prevelikog "tuninga" samo felge od 19" i negde neko spustanje/hidraulika ili eventualno drugaciji branik.

steta sto ne uzese i nekog s troje vrata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brazil ,Harlem,ili Marinkova Bara,ukusi su isti.Nema tu nista sto bi se belcima puno svidelo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema tu bas nekog prevelikog "tuninga" samo felge od 19" i negde neko spustanje/hidraulika ili eventualno drugaciji branik.

steta sto ne uzese i nekog s troje vrata

U Brazilu se pravi samo verzija Stila sa 5 vrata. wink.gif

Inače, ima i drugih klipova...nisu ovih par klipova sve što se tamo radi...Npr. ima Stilo 1.2 16v Turbo. Kažu da su izmerili 156 KS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu da verujem kakva je to fora da se tamo nepravi stilo sa 3 vrata a tako lude motore imaju a u Evropi toga fabricki nema, u cemu je fora tamo nekontam, kako li to cudo ide 1.2 turbo 156HP pa to je loodilo, kako da se dodje do tog motora, a jel se nekada takv motor ugradjivao u Bravo 1.2 16V, imas li takav podatak Neso ili bilo ko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...isto kao što se kod nas pravi Punto samo sa 5 vrata.

Nije ovaj 1.2T fabrički, nego su ga ljudi konvertovali u Turbo verziju. Stavio sam taj klip kako bi se videlo da nije kod njih sve u većim felnama i spuštanju... ;)

Stilo se pravi u Brazilu počev od 2003. godine.

Koriste GM motore 1.8 8v sa 103KS, i 1.8 16v sa 125KS.

Za prodaju van Brazila ugrađuju nama poznati italijan 1.8 16v sa 133KS i dizele 1.9JTD 115KS za Argentinu i Urugvaj.

Fiat Stilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa da su u Evropi pravili HGT-a turbaca gde bi mi bio kraj ... tako da sirotinja po Brazilu ima cime da se zabavlje pored Zizele, trandzi , favela i BOP-e

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa dobro Neso ja sam mislio da su ugradjivali fabricki sa turbinom, znaci i u ovaj moj 1.2 16V bi mogla turbinica a s obzirom da je Bravo laksi od Stila ovo bi bila raketa sa 156HP

Share this post


Link to post
Share on other sites
E pa dobro Neso ja sam mislio da su ugradjivali fabricki sa turbinom, znaci i u ovaj moj 1.2 16V bi mogla turbinica a s obzirom da je Bravo laksi od Stila ovo bi bila raketa sa 156HP

Naravno da ima fabricku turbinu... ali 2.0 , i,naravno bez plina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma Clatronic fen moz da kupis za 10 e al de da navatas kovaca za onaj kovani deo?A onda software.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ma Clatronic fen moz da kupis za 10 e al de da navatas kovaca za onaj kovani deo?A onda software.

a grana klipovi klipnjace dihtung glave srafovi. . . . . .i tako do sutra :D

ona marea sa 700hp je brutalna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio sam Mareu i iskreno da kažem kada sam čuo da Fiat treba da bude većinski vlasnik u Zastavi potajno sam se nadao da će Marea biti vozilo koje će se sklapati u Kragujevcu (svaka čast Puntu ali Marea je klasa). Na stotine hiljada ih je tamo čak sam se i čuo preko Skaypa sa likom iz Marea kluba u Brazilu. Nemojte misliti da je tamo sirotinja njihova ljubav prema Autima (prvenstveno Fiatu i Ferrariju) je ogromna. Nekoliko fabričkih modifikacija na karoseriji Maree je bilo u Brazilu od prestanka produkcije u Evropi, na motoru specijalna tuning kuća divizija Abartha u Brazilu. Ono što oni rade je suludo i u Evropi neviđeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmmm, zanimljivo mi je to za BR uopste nisam imao takvu sliku o njima i automobilima koje poseduju i koje vole, i sta rade sa tuningom i stylingom, majstori su svaka cast, samo me interesuje sto je to tamo tako a kod nas u Evropi ne.

Jes ti to pricao sa tim likom zato sto hoces da se selis tamo ili :D

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brazilci kad ga urade,oni ga bas urade :thumbsup: ,daleko je to od Marinkove bare :X ,sto neko rece,jeste da vozim dizela i da sam belac,ali bih se rado provozao u onoj marei od vise stotina konja,mislim da im je muzika i kultura,u Brazilu,uopste takva da kad nesto rade i uzivaju u necemu rade to do kraja-svim srcem,ko to ne vidi iz ovih clipova nek kupi sebi nisan micru i nek uziva :rofl:!

Fiat i italijanski automobili su uopste takvi da izazivaju emocije kod ljudi stoga nije cudno da je Brazil pun Fiatovih klubova sa vrhunski odradjenim automobilima.

ZoraneSM ako si i dalje u kontaktu sa drugarima iz Brazilla prenesi im moje pozdrave!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sam imao Mareu, preko neta sam video fabrički modifikovanu verziju sa hromiranim delovima umesto plasitke na gepeku i ma prednjoj masci. Hteo sam nekako do toga da dođem ali ispala je prevelika komplikacija i nisam mogao. Prilično su izmenili spljašnjost ali unutrašnjost je ostala slična mada ima i tu nekihz sitnih modifikacija. Ne održavam kontakte prodao sam Mareu a i eshom ili tako nešto ima previše posla u klubu. Inače Marea se tamo pravila siguran sam do 2007 godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat%20Strada%20CD.jpg

U Brazilu je prošle godine promovisan restilizovani Fiat Strada (nova svetla, maska i branici, bogatija standardna oprema, modifikovani enterijer), odnosno pick-up verzija modela Palio, a sada je gama dopunjena i varijantom sa produženom kabinom, nazvana Strada CD (Cabine Dupla).

Paletu pogonskih agregata čine 1.4 i 1.8 litarski motori sa snagom u rasponu od 85 do 114KS i sa pogonom na benzin ili bioetanol. Manji 1.4 litarski motor ima 85 KS (na benzin) i 86 KS (na bioetanol), dok 1.8 litarski razvija 112 KS (benzin), odnosno 114 KS (bioetanol).

kompletna vest - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze to i brze,verujte. :sweat:

Sve u svemu,bruka sta ljudi rade.Mislim da imaju najjaci Fiat park na svetu,svaki drugi auto je tjuniran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...