Jump to content
FAS Goran
oktopod

Bravo 1.2 16v - krči / zapinje menjač pri ubacivanju u drugu

Recommended Posts

Evo umesto ortaka pitanje, skoro je kupio Bravo, kad ubacuje u drugu iz prve zakrči mu menjač, iz treće u drugu kad hoće sa malo više obrtaja takoreći tj da bi krenuo u preticanje ili nešto, nema šanse da uđe bez međugasa.

Rekao sam mu da proba i bez međugasa, samo da napravi malo pauzu pre ubacivanja u drugu.

Neki mu kažu da je korpa, ali on nema problema sa ostalim brzinama, niti mu auto ikad zatrese kad kreće nit išta slično.

Jel to sinhron druge brzine u menjaču? sa petom brzinom nema problema, to sam ga pitao, ona je tačno po dijagonali od druge pa pomislih... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro sigurno, sinhron druge brzine. Ja sam imao sličan slučaj na Pasatu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dešava mi se isto, ali kad ubacujem u rikverc. I primetio sam, da mi papučica kvačila ima lufta oko 1,5-2 cm....nadam se da nije ništa strašno i da je dovoljno nešto samo priteći... :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takodje isti problem,interesuje me da li je da li je reshio problem i koliko koshta ta intervencija?

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ako je mislio o krcanju pri ubacivanju u 1 ili rikverc onda je verovatno set kvacila u pitanju,kod makija danas i potvrdjeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam precizirao. gorana sam razumeo, nego sam mislio za borisa je post posto se pominju dva razlicita problema

Share this post


Link to post
Share on other sites

FIAT Bravo 1.2 SX '98

 

Naime, u leru, i kada je auto ugasen bez problema ubacuje u sve brzine. Problem se javlja pri kretanju kada iz trece treba prebaciti u drugu, jako tesko ide, kao da zapinje, ali nista ne krci i nekako udje u brzinu. Pojavljuje se jos jedan mali problem sa menjacem, a to je posle stajanja na semaforu :) nece lagano da ubaci u prvu, nego ponekad moram prvo u drugu pa da onda ubacim u prvu. Set kvacila je skoro menjan, ali je problem prebacivanja iz 3u2 ostao. Iz 1 u 2 pa u 3 pa u 4 pa u 5 ide sve lagano i bez bilo kakvih problema.

 

 

zanima me sta bi mogao biti problem i naravno kako ga resiti

 

pozz

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

zna li neko odgovor na gore postavljeno pitanje ?????

 

Kod mene ponekad trese pri kretanju ali vrlo retko i isti ovaj problem kao i YUNOISE! 

 

Mislio sam da probleme resava set kvacila ali po ovom iz prethodnog posta izgleda da ne.

Da li neko zna u cemu je problem kad nece da salta iz vece u manju 3-2 i 4-3!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...