Jump to content
FAS Goran
Damjanović

Kvalitet goriva, TNG / pumpe za izbegavanje

Recommended Posts

Mnogo ljudi se zali na vodu u nafti.Evo jutros kod komsije na fordu filter nafte se naduo koliko ima vode(naravno euro d.).Tu nam nema pomoci ,samo sreca sa gorivom... da nije mnooogooo krsteno.(.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja licno nisam koristio ali moj komsija sve cesce sipa 100% alkohol u rezervoar (neku manju kolicinu)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja danas nisam uspeo da upalim kola,kada dam kontakt cuje se neko skripanje i zavijanje iz rezervoara koje stane posle 15-ak sekundi,auto vergla normalno al ni malo da sastavi!

Inace stoji napolju a pokazao je temperaturu od -22..Juce je najnormalnije palio...

Prvi put za 3 godine da me ajde da kazem izda:))...

Inace nisam sipao nikakav aditiv a trebao sam,ko mi kriv

Share this post


Link to post
Share on other sites

Led u rezervoaru.

Ako je u gorivu bilo vode, ne pomaže aditiv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavicu kola kod komsije u garazu i ukljuciti plinski top pa cu videti...Inace prvi put mi je posle duzeg verglanja upalio airbag lampicu za sve ove godine, ja ne znam dal ovo cudo laze ali i dalje mi pokazuje -22(Pancevo)

@Kole,

mislis da ni posle odledjivanja ne vredi da sipam aditiv?

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislis da ni posle odledjivanja ne vredi da sipam aditiv?

Aditivi su za naftu, ne verujem da deluju na vodu u nafti.

Zbog dobrog mešanja mahom je propisano da se svi dodaju na pozitivnim temperaturama, STP koji sam držao u ruci na +5C. Za to sada nema uglavnom nema uslova.

p.s.

Reči šefa jedne EKO pumpe su da njihov ED ne mrzne sigurno do -25C.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ljudi da imate vodu u nafti to bi osetili i leti kad je toplo...to vam ledi taj eurodizel od kojih neki lede na -20 neki na -15 a sve zavisi sta ima uvale iz panceva ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja danas nisam uspeo da upalim kola,kada dam kontakt cuje se neko skripanje i zavijanje iz rezervoara koje stane posle 15-ak sekundi,auto vergla normalno al ni malo da sastavi!

Ista danas priča kod mene potpuno!!! E sad šta raditi pitanje je veliko...

p.s.

Reči šefa jedne EKO pumpe su da njihov ED ne mrzne sigurno do -25C.

Reci tom šefu da laže ko ker! Baš sam na eku sipao zadnji put!

Jaooo samo mi još treba da mi se s*ebe nešto sad na kolima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

MOL ljudi... ni jednom zaledjen, pali svaki dan, non stop stoji napolju na parkingu. Kad krene da skripi iz rezervoara odmah skini sa kontakta, da ne crkne pumpa. Ako imate uslova sipajte ED sa MOL-a u kantu, stavite u kucu da se ugreje na sobnu temperaturu i sipajte u rezervoar. Trebalo bi kratkorocno da pomogne da se odledi pumpa, pa kad upalite idite na mol i napunite rezervoar. Posle toga problema nema, bar ne bi trebalo da ima.

Sto se tice pobrljavele table to je akumulator. Nema sta drugo. Imao sam simptome jos u oktobru, kupio nov i pali bez problema na prvo verglanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to vam ledi taj eurodizel od kojih neki lede na -20 neki na -15 a sve zavisi sta ima uvale iz panceva ;)

Nasi nemaju kapacitete za pravljenje eurodizela, sve se uvozi, pitanje je samo sta i odakle i sa cim se krsti...

@SikterBre

Akumulator je u pitanju, imao iste simptome pre 4 godine dok ga nisam zamenio

@Manfred

+1 sto se tice MOL

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Manfred :) ti kao da radiš na Mol-u :)

Mada istina dobro im je gorivo, ja iskreno - NIS/MOL ništa više ne turam... igrao sam se malo letos sa svakojakima, ali posle raznih proba, zaključio sam da je samo NIS ili Mol ono gorivo koje mom Stilu prija.

Jedino je hebeno što je onaj Mol u Višnjičkoj skoro uvek pun kao oko kad bi ja da sipam gorivo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kad je nemam u blizini! Gde da idem u braće jerković, da bih sipao gorivo, sem ako mi nije usput... Da sam znao da će se ovo dogoditi nešto bih uradio svakako da to sprečim! Sad ne verujem da bi pomoglo ikakvo sipanje u rezervoar, jer su vodovi zaleđeni... Gledaću da ga uteram u neku garažu i da čekam i da se nadam da ništa nije odavrečilo...

@dimitrije...kod mene sada u rezervoaru ima oko 40litara, od toga je pola NIS, a pola EKO...tako da nemoj biti previše siguran u bilo koga! I ja sam bio ubeđen da nema šanse da mi zaledi, ali jbg...

E sad ovu situaciju pripisujem delom što sam zadnji put sipao gorivo pre 10-ak dana. Sada je verovatno na pumpama adekvatnije gorivo, jer ćale nije imao problema sa paljenjem, a sipao je sad pre koji dan...

Edited by banjo1990

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja recimo u Kragujevcu sipam najčešće u NIS-u, i baš sam zadovoljan i plinom i benzinom, a kada sam u Trsteniku, sipam na OMV, jer mi se za iste pare kazaljka podigne drastično više nego kada sipam na NISovoj pumpi u Trsteniku, izgleda da kraduckaju malo...

Nisam uspeo da upalim, sada sam skinuo akumulator, puni se, miriše mi na nov, ali se premišljam i dalje da li da dopunjavam ovaj po potrebi ili da kupim nov..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne radim, ali volim da pomognem. Ja nemam stvarno problema, a u poslednje vreme sipam samo na MOL-u. Mol jos postoji kod plavog mosta i u Jerkovicu. Sta bi vam falilo malo da se provozate auto-putem? 5km tj 5 minuta od gazele..

MOL.jpg

Na NIS ne sipam sem u baaaas baas krajnjoj nuzdi, poucen Bokijevim primerom kad je od 20 litara ED dobio 6 litara vode ;)

Edited by Manfred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to nista,meni su na nis-u sipali 23l evrodizela u kantu od 20l,jos mi onaj na pumpi kaze ne valja ti kanta,kad ga nisam u glavu s njom raspalio. :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to strashno, zavrnuo te za 400-500 dinara. Ceh sa vodom u rezervoaru, filteru, vodovima, ciscenje dizni, itd.. je malo veci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kad je nemam u blizini! Gde da idem u braće jerković, da bih sipao gorivo, sem ako mi nije usput... Da sam znao da će se ovo dogoditi nešto bih uradio svakako da to sprečim! Sad ne verujem da bi pomoglo ikakvo sipanje u rezervoar, jer su vodovi zaleđeni... Gledaću da ga uteram u neku garažu i da čekam i da se nadam da ništa nije odavrečilo...

Braće Jerković je sad 10 minuta daleko od NBGD, a sa rezervoarom pređeš bezmalo 1000km, stvarno ti nije nikakav argument.

Mene ne mrzi da svaki put tamo točim, iako mi je retko usput (iz bloka 45).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to strashno, zavrnuo te za 400-500 dinara. Ceh sa vodom u rezervoaru, filteru, vodovima, ciscenje dizni, itd.. je malo veci.

Ma znam,ali leti retko ko moze da primeti da je gorivo lose(ima vode),a ko zna koliko godina kradu ovako narod,ta pumpa postoji jedno 20 godina koliko ja znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kapiraš da nisam imao nikakve potrebe to da radim... Jer garantujem da je ED na nisu, a i na eku sasvim zadovoljavajući! Druga je priča što sad ledi na ovim minusima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ista danas priča kod mene potpuno!!! E sad šta raditi pitanje je veliko...

Kola sam tek pre sat vremena ubacio u garazu jer sam se zadrzao na poslu.

Po savetu majstora dodatno sam usmerio i grejalicu na rezervoar stim sto sam jednu stranu kola podigao dizalicom i podvukao grejalicu..Kazu da ce tako popustiti jer se stvorio parafin oko pumpe,ako i to ne upali mora pumpa da se skida...

Inace ako je za utehu ,danas ih je 6 zavrsilo sa istim problemom u servisu i jos troje se najavilo za sutra...

Mislim da nam ipak zavaljuju gorivo jer ne bi smeo tako da smrzava..

Videcu sutra sta ce biti...

ps..ovo sto mi je upalio airbag je bilo do pada napona...

Edited by vladac81

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...