Jump to content
FAS Goran
Damjanović

Kvalitet goriva, TNG / pumpe za izbegavanje

Recommended Posts

Od danas prestala prodaja goriva D2 i BMB 95
 
38007-benzinska%20pumpa.jpg
 
Kako prenosi Tanjug, dizel D-2 i benzin BMB 95, koji nisu u skladu sa standardom goriva evro 5, neće se od 1. avgusta više prodavati na benzinskim pumpama u Srbiji. Umesto tih naftnih derivata, od sledećeg meseca, će se na benzinskim stanicama za potrebe traktora, vojnih, železničkih vozila i plovila prodavati gasno ulje 0,1. U NIS-u kažu da su zalihe D-2 potrošene još u proleće, a da je za seljake u međuvremenu NIS proizvodio nešto izmenjeni dizel D-2 sa poboljšanim ekološkim karakteristikama.
Dizel D2 i benzin BMB od 95 oktana, domaće proizvodnje, trebalo je pre dve godine da prestanu da se prodaju, ali njihova proizvodnja i prodaja nastavljena dok se ne završi modernizacije Rafinerije Pančevo i dok se ne potroše zalihe tih naftnih derivata.
 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

'ajde da napravimo listu pumpi za izbegavanje gde je mnogo lose gorivo...

 

1. nisova pumpa na kraju bezanijske u zemunu voda u benzinu

2. luk oil pumpa na muharu isto u zemunu na sve je mirisalo samo na benzin nije... niti je imalo izgled benzina...

3. nisova pumpa kod topciderskog parka em kradu em sipaju vodu...

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

iz mog iskustva,ni jedna nisova pumpa ne valja,tj njihovo gorivo,jako pozitivna iskustva sa mol-ovim pumpama (benzin)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazu da je dobra NIS pumpa - "Mala pecurka" u Novom Sadu, jer tamo toce sluzbena kola NIS-a. Iskreno, nisam primetio bilo kakvu razliku na bilo kojoj pumpi (eurodizel).

Punio sam na Radunu (najblizi Stojanovu kad sam uzeo kola), OMVu, Molu, Eco, a najvise na NISu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. nisova pumpa na kraju bezanijske u zemunu voda u benzinu

Već godinama sipam na toj pumpi i benzin i dizel, nikad nisam imao nikakve probleme niti sam primetio bilo kakve negativne pokazatelje u odnosu na gorivo s drugih pumpi. Doduše, priznajem da nisam radio hemijsku analizu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam pre neki dan sipao na toj pumpi umalo da pocnem da skidam glavu misleci da mi otiso neki usisni ventil puca stuca grebe hebe auto ko ne normalan bem im mater....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice Smedereva, ove male privatne pumpe zaobilazim u sirokom luku, uglavnom tocim na NIS-u i to iskljucivo na Carini, za pumpu na Beogradskom putu, tj u blizini stadiona i stare zelezare, sam od par ljudi cuo da vole da kraduckaju tako da tamo samo u nuzdi svracam ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nis-ova pumpa u Topcideru je za izbegavanje , skoro sam sipao ED kod njih auto mi dimio kao parna lokomotiva . Kada sam potrosio to gorivo sipam na Elp-u pre neki dan kod arene i nikakvih problema nema sve normalno .Sipao sam uglavnom na nis-ovoj pumpi u Rakovici kod robne kuce i nikada nije dimio kao kada sam sipao u Topcideru ,  na 2 iste pumpe u razmaku od nekoliko km  tolika razlika u kvalitetu goriva ili sam ja pokupio neku dzibru , talog ... ko ce ga znati.
Takodje EKO pumpa u Skojevskom naselju za izbegavanje jer kradu ko nenormalni plus prodaju pricu o aviodizelu u koju ne mogu da poverujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema vise ELPa. Sad je Daki. Ko je Daki?

via tt2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako Beli reče :

Sto se tice Smedereva, ove male privatne pumpe zaobilazim u sirokom luku, uglavnom tocim na NIS-u i to iskljucivo na Carini, na pumpu na Beogradskom putu, tj u blizini stadiona i stare zelezare samo u nuzdi svracam ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Točionica plina AMS kod Naisa, Niš. Zbog nje sam i prešao  na dizlo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam sipao gorivo na Mol pumpi,i radnik mi je ponudio neki nov Evro dizel sa aditivima,kaze manje trosi,bolje ide i cisti dizne...Cena je 155din/l... Ja sam sipao da probam...

Jel upoznat neko sa ovim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

daki petrol je za izbegavanje,ima 2 3 vlasnika,jedan je iz bataje,a drugi iz surcina,nekad sipam kod njih,al retko,a na knez petrolu nisam bio dugo,jer su losi sa gorivom

sipam na NIS pumpi u siurcinu i zadovoljan sam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zadovoljan. Doduše, zadovoljan sam njihovim gorivom oduvek. Ako ne trebaju aditivi za dizne da se dodaju, isplati se.

Tapatalk HD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro sam procitao na forumu da je neko pohvalio Mol pumpe,danas sam isao do Arandjelovca (tamo mi je najbliza Mol-ova pumpa,i pocela je pre nekih 2 meseca da radi),pa sam svratio...

Da ima u Topoli,pre bih kod njih sipao nego na Nis-ovoj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad ljudi šaraju mnogo gde toče, sipaju male uzorke, pa okrive poslednju pumpu gde su sipali. Za Mol znam onaj fijasko sa mlekom u gorivu u Novom Sadu i ništa više.

Ja ih zasad ne menjam i sipam uvek na njihovim pumpama. Nije problem jer Stilo ima povelik rezervoar, a Alfa čak 70l.

Tapatalk HD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisao sam da, posle prvobitnog "saranja" i ispitivanja, vec par godina unazad (kao i Nidza) sipam iskljucivo na MOL, nemam niti jednu jedinu zamerku, naprotiv.

Bas su i meni zadnji put ponudili taj novi Evo Diesel, izuzetno ljubazni radnik mi u caskanju izdeklamova celu pricu, a skuplji je 6 kinti od obicnog EuroMOL D5.

Sipao sam samo 30-ak litara pa se nisam odlucio, ipak je to i marketinski odgovor na OMV MaxxMotion i slicne stvari. Ali svuci cu ovaj rezervoar malo vise, pa cu ga bas probati od iduceg puta, da sa njim malo produvam auto negde dalje i da sumiram utiske.

 

Evo reklame i pisanija ("MOL" site):

 

847286.jpg
847288.jpg

MOL Serbia predstavlja evolucionarno gorivo za srpsko tržište – EVO goriva

U skladu sa važećim zakonima, od 1. avgusta 2013. bezolovni benzin BMB95 i dizel D2 povlače se sa tržišta. Vođena ovim izmenama u zakonu, i željom da srpskim klijentima ponudi kvalitetne proizvode koji će biti u skladu sa njihovim potrebama, MOL Serbia obogatila je svoj portfolio proizvoda sa dva nova premium proizvoda - EVO 95 benzinom i EVO Dizelom.

Ovi proizvodi dostupni su od 27. jula na svih 35 benzinskih stanica širom Srbije i predstavljaju novu generaciju goriva. Uvoze se na tržište Srbije iz MOL rafinerije, jedne od pet najboljih u Evropi. Njihove komponente su maksimalne čistoće, pažljivo odabrane, dok moderna proizvodna linija kompanije MOL obezbeđuje visok standard kvaliteta proizvodnje. EVO proizvodi su sada lansirani i u Srbiji nakon pozitivnih reakcija klijenata i uspešne prodaje u drugim zemljama regiona u kojima MOL posluje: Mađarskoj, Slovačkoj, Rumuniji, Sloveniji i Austriji.

 

EVO 95 i EVO Dizel imaju nizak sastav sumpora što ih čini ekološkim gorivima koji istovremeno ispunjavaju i EURO 5 standarde. Neki od pozitivnih efekata goriva EVO koji se mogu osetiti nakon korišćenja ovog goriva su: bolje iskustvo u vožnji sa povećanom snagom i ubrzanjem, štiti okruženje smanjenjem emisije štetnih gasova, manji troškovi održavanja, usporavanje starenja motora pomoću kontrole frikcije (trenja?) i smanjenje nagomilavanja prljavštine.

Pozitivne karakteristike EVO dizel goriva će generisati bolje iskustvo u vožnji i odgovor motora sa povećanom snagom  i ubrzanjem, štiti životnu sredinu smanjenjem emisije gasova, smanjuje troškove održavanja i produžava život motora  smanjenjem korozije.  

Potrošači u Srbiji će uživati u svim pogodnostima evolucionarnih EVO goriva koja su namenjena svim potrošačima koji cene kvalitet i inovativnost, i koji žele da svom automobilu pruže najbolje gorivo kako bi dobili najbolje performance i  efikasnost u vožnji.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Točionica plina AMS kod Naisa, Niš. Zbog nje sam i prešao  na dizlo.

Ucinili su ti uslugu covece, sta se zalis, mirna ti glava, niti ti auto puca, niti stuca, niti dize ler, niti trosi kad i koliko hoce.... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Točionica plina AMS kod Naisa, Niš. Zbog nje sam i prešao  na dizlo.

Ucinili su ti uslugu covece, sta se zalis, mirna ti glava, niti ti auto puca, niti stuca, niti dize ler, niti trosi kad i koliko hoce.... :D

 

Nemoj tako, sada otići će i ova tema u pravcu benzin (tj TNG) vs dizel. Ja se iskreno lomim da uzmem lybru 2.0 20v. Naravno, to se ispalti voziti jedino na plin (iz moje perspektive). I onda se setim svega što si nabrojao, i još gomile drugih sranja sa plinom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...