Jump to content
FAS Goran
Damjanović

Kvalitet goriva, TNG / pumpe za izbegavanje

Recommended Posts

meni je juče ujutru zaledio ED na stilu negde oko motora najverovatnije u filteru ili tako nesto a gorivo sam zadnji put sipao na NIS-u 20 ak litara.

ujutru sam ga upalio i dok sam izasao da ocistim stakla on se sam ugasio. i posle toga nista.pumpa zuji on vergla ali nikako da sastavi.skidao sam ono crevo sto ulazi u filter i kad dam kontakt pumpa gura.

vuko sam kabal i grejalicu pod haubu i posle par sati grejanja upalio normalno i radi. inače pokazivalo je -18 juče ujutru kod nas mada je bilo par jutara i hladnije ali je radio normalno.

Inače ovo mi je bio prvi put da točim na NISu posle ko zna koliko vremena verovatno i zadnji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene nije zaledilo gorivo u crevima, nego izgleda definitivno u filteru. Skidao sam creva od pumpe i gorivo je u tečnom stanju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMAG0065.jpg

nis ed 9.2.2012 valjevo

Sta je ovo? Kakav je ovo filter?

sa drugovog auta ,filter ,eurodizel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odoh da se provozam po gradu i kasnije javljam kako se auto ponaša sa ED sa Mol pumpe!!! Motor nije paljen od sinoć. Juče je sve bilo ok...videćemo danas! :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

uvek sipam na EKO pumpi u blizini. Upecali me na onaj avio-dizel. Auto dobro ide sve ok, pa ih ne menjam. Pre par dana pošto uvek sipam na istom pištolju kaže mi radnik da predjem na drugo mesto jer je taj filter zaledio.... :whistle:

e sad kako i zbog čega ne ulazim ali su mi rekli kada je to sa avio dizelom počinjalo da je na tom prvom mestu najbolji i najgušći filter a na ostalima neki običan. Ima li to veze ili što je ta stanica najviše izložena vetru i zimi ili ...

inače auto i sada pali bez poteškoća. kuc kuc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vratih se kući sa vožnje. Procedura je bila sledeća - ubacio sam akumulator koji je prenoćio u stanu i auto je upalio bez problema. :unworthy:

Toliko o kvalitetu Molovog goriva!!! :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sipao danas 30 litara na MOLu i ne razmisljam uopste o zaledjivanju. U najhladnijim nocima i danima sam imao oko 20 litara i nije bilo problema, sad imam skoro pun rezervoar i ne brinem..

Mada sam video da im tocilice za d2 ne rade, zaledio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam skoro sipao na MOLu, u rezervoaru mi je ED sa Lukoil pumpe na Starom sajmistu i nemam nikakvih komentara negativne prirode, jer auto vuce, ne dimi i sto je najbitnije nista nije zaledilo iako je auto stajao na parkingu do danas tokom celog ovog minusa...danas sam ga prvi put provozao po ovom minusu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Šapcu je u četvrtak i petak jutarnja temperatura bila oko -25 stepeni a dnevna oko -11, ovo pisem zato što se eurodizel masovno ledio. Dakle dosta ljudi nije moglo da pokrene svoja vozila. Pri pokušju startovanja motora čula se pumpa za gorivo i to vrlo čudnim zvukom.

E sada poenta je sto su gotovo svi koji su imali problema sipali eurodizel na NIS-ovim pumpama.

Ja sam moje vozilo pokrenuo i to iz prve. Gorivo nisam točio na NIS-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

znace da krste gorivo na nekim pumpama, ja za sada nemam problema, jest da mi je auto u garazi preko noci, a u garazi mi je koji stepen toplije negoli napolju i upalim bez problema, a sipao sam na pumpi, ne znam ni ja kako se zove, privatna blizu surcina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tankovao danas na MOL-u (na putu Beograd-Pančevo). Auto počeo da zeza posle 10-tak minuta vožnje, malo-malo pa neće da vuče. Ja gas do patosa a ono ništa, jedva da ubrzava. 10 dana pre toga sam sipao na MOL-u (u Pančevu) i auto je radio ko sat. Ja uvek sipam na MOL-u već 3 godine i nikada nisam imao probelma, i UVEK sam sipao SAMO na MOL-u... Možda i do njih ipak ponekad stigne malo lošije gorivo, a to se primeti naročito sada kada je ovako hladno... Ponekad se desi da više dimi, a ponekada radi kao da je benzinac...

A potrošnja mora da bude veća pošto motoru treba mooogo više vremena da dostigne radnu temperaturu, a tu je i sneg na putu...

dosta mojih drugara se zadnjih 10 dana zalilo iskljucivo na MOL ED.Simptomi isti ko i kod tebe.Razliciti automobili.

Fiat,Citroen,Pezo, Mercedes,BMW.Ebi ga.Ja sipam vec 8 meseci na luk oilu i nemam problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče na dežurstvu u firmi, uterao auto da se malo ogreje (nije mu bilo potrebno ali ajde kad več može) pa se onda setih ajde da proverim filter goriva kad smo već na toplom. Iz kućišta curka već par dana kako su počele ove hladnoće. Uplašio sam se da je puklo kućište medjutim ispostavilo se da je dihtung na kućištu popustio. Uzeo sam novi filter kad već skidamo jer je kvalitetniji od onog koji sam stavio u septembru na malom servisu. Posle zamene nije slinio. Mislio sam da je voda tj. led kriv za deformisanje dihtunga medjutim u kućištu filtera čist evro dizel bledo plave boje bez trunke vode. Sipam već godinama na EURO PETROLU na lakat krivini puta za NS i zadovoljan sam. Potrošnja je naravno skočila što je i normalno jer trakcije i nema baš nešto u kretanju u prve dve brzine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi jedini kome je popustila zaptivka na filteru... Danas, baš se i moj stric žali, ali njemu baš curi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMAG0065.jpg

nis ed 9.2.2012 valjevo

Sta je ovo? Kakav je ovo filter?

sa drugovog auta ,filter ,eurodizel

i naravno zalices se upravi vodovoda i kanalizacije i to kroz vodovodnu cev da bi te culi! :whistle:

Starsno! Sto ne posaljete sliku Mirku Alvirku i napisite na kojoj je pumpi sipano gorivo da ih malo

izreklamira?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čitam o problemima EUD pa i ja nešto da kažem. Ja sam prinuđen da sipam samo na MOL-u, jer radim kod njih i vozim službeni auto, tako da je u tom automobilu sipano samo i isključivo MOLovo gorivo, tj EUD. Jedini slučaj kada nije bilo to gorivo u njemu je kada sam preuzeo auto iz salona i u njemu se nalazilo 1/4 nekog goriva. Za godinu dana, nikada nisam imao ni jedan jedini problem oko paljenja. Putujem po celoj Srbiji pa čak i na mestima gde je i -30. Svaki put kada bih krenuo nazvao bih kolege iz odeljenja za goriva sa rečeniom ako zaledim vi dolazite po mene. Naravno, nikakav problem nisam imao....

O tehničkim karakteristikama ne bih mogao da pričam jer moj domen su ulja, ali nikada nisam imao problem sa EUD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čitam o problemima EUD pa i ja nešto da kažem. Ja sam prinuđen da sipam samo na MOL-u, jer radim kod njih i vozim službeni auto, tako da je u tom automobilu sipano samo i isključivo MOLovo gorivo, tj EUD. Jedini slučaj kada nije bilo to gorivo u njemu je kada sam preuzeo auto iz salona i u njemu se nalazilo 1/4 nekog goriva. Za godinu dana, nikada nisam imao ni jedan jedini problem oko paljenja. Putujem po celoj Srbiji pa čak i na mestima gde je i -30. Svaki put kada bih krenuo nazvao bih kolege iz odeljenja za goriva sa rečeniom ako zaledim vi dolazite po mene. Naravno, nikakav problem nisam imao....O tehničkim karakteristikama ne bih mogao da pričam jer moj domen su ulja, ali nikada nisam imao problem sa EUD.

Eto lepo kaze covek... ako zaledi idem po njega... samo sto nece da zaledi.... :thumbsup:

"Batana" posle pises kako je zaledio ed na istoavru u rnp-u, a predpostavljam da nisi ni prisao tamo (pristaniste)... rekla - kazala

Edited by Ritmo

Share this post


Link to post
Share on other sites

@RITMO

Ti si bio tamo? Na pristanistu? Zar pristaniste nije za brodove?

Na kraju krajeva, ovo je slobodna zemlja, ako toliko volis NIS slobodno sipaj tamo, ja necu taman se ne vozio...

A nije rekla - kazala, nego bas je tako bilo, to i nije tajna nikakva, jer su vozila prebacena na drugu utovarnu granu, a na par pumpi drugih velikih kompanija, koje su se snadbevale u NIS-u, isti taj EUD smrzao, tj. u staklencetu se separatisao parafin. (Cekaj, i ovo je rekla - kazala?)

Koliko parafina treba da bude u EUD?

Pitam jer ti to moras da znas, da ne bude rekla - kazala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@RITMO

Ti si bio tamo? Na pristanistu? Zar pristaniste nije za brodove?

Na kraju krajeva, ovo je slobodna zemlja, ako toliko volis NIS slobodno sipaj tamo, ja necu taman se ne vozio...

A nije rekla - kazala, nego bas je tako bilo, to i nije tajna nikakva, jer su vozila prebacena na drugu utovarnu granu, a na par pumpi drugih velikih kompanija, koje su se snadbevale u NIS-u, isti taj EUD smrzao, tj. u staklencetu se separatisao parafin. (Cekaj, i ovo je rekla - kazala?)

Koliko parafina treba da bude u EUD?

Pitam jer ti to moras da znas, da ne bude rekla - kazala.

He he pricas nesto o nis-u a ne znas sta je i gde je pristaniste. :blink:

Pa pazi ovako, nadji mi gde ja hvalim NIS -ovo gorivo bilo koje vrste, kao ti MOL-ovo ed?

Bio tamo od petka do nedelje kad je zaledilo, ti naravno nemas pojma sta je zaledilo samo si nesto nacuo.

Aj da cujemo od tebe sta je zaledilo i zbog cega? I ko pominje tajne.

Ti siris dezinformacije, i ne znas ni sta stize na pristaniste ni koje serije rade ed u nis-u.

Nije nikakav problem da hvalih ed na mol-u i da pljujes nis, jer ocigledno si njihov radnik, ali nemoj da siris dezinformacije.

Koja vozila covece, autopuniliste nije zaledilo... Verujem da nikad nisi ni usao u rafineriju.

Kazem ti ja rekla-kazala... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

he, he...Mudar si ti...

Zaledilo na auto punilisu... a ti sad kako hoces...

Ne kazem ja da je MOL-ovo gorivo najbolje. Da radim u MOL-u, ali isto tako vozim auto kao i ti, i samo kazem da meni nikada nije zamrzao EUD, pogotovu ne ovih dana...

Zbog prirode posla, nisam dugo bio u NIS-u, ali imam dobre kontakte tamo, tako da znam sta se desava ama bas svaki dan...

O kakvim serijama ti pricas? Spanskim, jer nazalost dotle je dosla nasa nacionalna rafinerija...Inace, koje sam ja dezinformacije rekao?

Da je zaledilo NIS-ovo gorivo?

Procitaj postove drugih clanova, pa onda vidi sta kazu o tom gorivu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ajde sta je zaledilo na nivou rafinerije, kad vec pises? Koji proizvod, poluprozvod, ostatak? Pokusavas da se sprdas, ovamo si bio u rafineriji a ne znas gde je pristaniste i sta su serije... nije u redu

p.s. Verujem da je na MOL-u odlican ED ali ja vozim bezolovni :thumbsup: Proveri te dobre kontakte :whistle: Brodovi, spanske serije... nasmeja ti mene.

Aj u zdravlje :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi nemam pojma niti me zanima, znam samo da su vozila ostala ne utovarena... meni je to dovoljno, da shvatim da mi se privatno vise isplati da samo prodjem pored NIS-a.

A zasto li je na NIS-ovoj pumpi u Pancevu bilo nalepljeno na automatu za EUD da ledi na -12? Ne i to je rekla - kazala...Strasno, bas ne odgovorno od mene....

Ti si zaposlen u NIS-u kad si takav poznavalac desavanja?

1. u normalnom svetu, prostor gde se utovaraju AC se zove autopuniliste, ne pristaniste.

2. ako pod serijama podrazumevas razlicite komponente u samom gorivu, ili mozda napone para u sezonskom gorivu, onda se to tretira kao gorivo za odredjenu sezonu, ili za odredeni region, a ne serija, jer kao sto znas ili treba da znas ni na jednom dokumetu u NIS-u ne stoji serija goriva, nego tank u kome se nalazi prilikom isporuke, ali sto ti ja to pricam....

Ne vidim bas tvoju povezanost sa potrosnju EUD ako koristis bezolovni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...