Jump to content
FAS Goran
Damjanović

Kvalitet goriva, TNG / pumpe za izbegavanje

Recommended Posts

drugar mi je sef na Mol pumpi kod plavog mosta,tamo sipam od kad sam kupio auto dizel,najkvalitetnije gorivo,nije od NIS-a nego stize iz madjarske dizel.pre 3 dana sam sipao u passata za 7000din,presao skoro 300km od tad,auto se ponasa isto kao od prvog dana kad sam sipao tamo,nema nikakve uocljive promene u pitanju goriva,tj ponasanju auta...

a plin u punta sipam samo na Auto gas pumpi kod garaze Laste i GSP-a, bas pre ukljucenja na autoput,nekako mi se cini da vise predjem km kad sipam tu

Edited by acca90

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ga cepam samo na OMW dobar sam sa likom koji tam oradi i govori mi kad je kvalitetan maxxmotion kad nije, kad nije tad dodje iz madjarske a kvalitetan je iz austrije, pre 2 meseca je to bilo kad je dosao taj iz austrije mislim da auto nikad mirnije nije radio, posle toga sam sipao namerno kad mi je rekao da je los maxxmotion za 1000 ma nije proslo 300m poceo da pisti da ima vode.... Po ovoj hladnoci sam sipo obican ED sa OMW nikakvih problema... Dok sam video na jednoj grupi da je liku smrzo dizel sipa na MOLu, e sad zavisi dosta i od toga gde je pumpa, male i zabacene losije gorivo DOKAZANO

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Možda grešim, ali nešto ne verujem da neko gorivo stiže iz Austrije.

2. Za 300 metara vožnje ne može apsolutno ništa stići do filtera, dizni itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne verujem da bi me lagao covek, ja sam to osetio na svom autu i smem da potpisem da je tako, sad dal je 300 ili 500m nebitno al 1 km nije bio, i sipao sam gorivo kad se upalila lampica, u svakom slucaju mi je pokazivalo za vodu u gorivu

Share this post


Link to post
Share on other sites

U čemu je problem?

 

 

@underground

Odakle ti taj info?

 

Dobio sam info od zaposlenih za diesel sa mol pumpe. Ne uzimati narednih mesec dana jer je losa tura. Inace nema problema

 

Sa MOL pumpe ... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja rekoh, OMV ima jako fin dizel i gas, i jugo prestao da štuca pod jakim gasom od kad sipamo TNG tu, a ja dizel samo tu i sipam. :) I prošle godine mi nije ništa zamrzlo, a nisam koristio aditive. Prošle godine sam početkom januara sunuo onaj maxxmotion za 2000 da malo obogatim sadržaj rezervoara i to je sve, a ove godine nisam ni to nego samo običan ED i super je da kucnem u drvo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve sve dezinformacije covek moze na ovoj temi da procita, cisto bacim pogled s vremena na vreme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da ne misliš na mene, jer ja pričam isključivo iz ličnog iskustva, i isključivo vezano za OMV pumpu u Krnjači.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sipao juče na Lukoilu za 2000 onaj njihov aditivirani dizel.

Već sigurno 5000km nisam sipao ništa osim Mol dizela i Nis dizela i to onih aditiviranih verzija

Neverovatno koliko auto slabije ide.

Pumpa je ona kod Kalemegdana, gde se dvojka okreće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sam i ja primetio sa Lukoilom. Samo jednom sam sipao i neću više. Dugo sam sipao samo na MOLu evo dizel i prezadovoljan sam. Onda sam prešao na NIS i njihov ultraD jer mi MOL nije baš blizu a i nije mi usput maltene nikad. U početku sam bio prezadovoljan sa ultraD, prvih 2, 3 sipanja, a onda je počela da se oseća razlika. Bez obzira na to i dalje sam sipao na NIS-u do pre neki dan kada sam opet sipao na MOL -u.

Ne znam da li je do mene, možda sam ja to samo tako umislio, ali stvarno imam osećaj da auto bolje ide sa MOLovim gorivom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa Lukoilom utisak je kao da ima manje snage. Radi motor lepo ali mu duže treba da se zavrti.

Ultra D sam sipao 5-6 puta i imao sam odlična iskustva.

Bez problema ikakvih. Nisam osetio razliku u odnosu na Mol.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Knez petrolu uzeo sad u nedelju dvotaktol. Njihova proizvodnja. Nisu imali Štil. Otvorim onu bočicu a unutra gledam neke opiljke.

Nikad više :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...