Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Kako se ta folija ponasala na Suncu, tj. da li je prilikom skidanja sa haube ostalo lepka na istoj? Hocu da presvucem stubove...

Edited by KockaKruZzer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam skidao fenom i ostalo je malo lepka i to se lako skida razredjivacem, bez problema, a na Suncu se ne pomeraju, bez obzira koliko toplo bude i sto je auto direktno izlozen Suncu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne zamerite na glupom pitanju, :no da li se ostavlja bez folije taj deo stakla koji ulazi u gornji deo vrata - keder ili se i on presvuče folijom, tj. hoće li da se "zaljušti" folija na tom delu zbog trenja? :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je ostalo nekih 3 mm. ali nije lose i da se premaze bezbojnim lakom da drzi, onom cetkicom za likovno se namaze vrh i nema to nigde da ide

Share this post


Link to post
Share on other sites

treba mi savet - hocu da sredim bocne stubove na bravu (neravnomerne je boje-odozdo je dosta izbledela boja) pa razmisljam o crnoj mat ili sjajnoj foliji..e sad,krov sam vec odradio u karbonskoj foliji i kad ja majstor pokusao da je stavi i na stubove nije moglo,ne stoji cvrsto zalepljena...sta bi moglo da bude resenje problema?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam sigurna gde bih pisala ovo... imala sam nekakav plan da stavim karbon foliju na haubu... drug mi je dao ideju da bi mozda pametnije bilo da zamenim haubu. Posto je poenta promeniti boju haube, najjefinija varijanta bi mozda bila da odem to otpada ili gde vec i nabavim drugu haubu sto mi se ne cini lose s obzirom da moja sad ima neko udubljenje-tacku.

On je imao losa iskustva sa folijom pa mi je ovo predlozio.

Mene zanima kako se vama cini ideja i jel generalno moguce da se to odradi a da tudja hauba lepio nalegne i sve sto ide uz to. Ne znam ima li nekih losih strana koje propustam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, zavisi šta ustvari želiš. Da li hoćeš karbon foliju na haubi ili ne... :thumbup:

Ako hoćeš, onda imaš obe varijante, tj. ili da prvo središ oštećenja koja imaš na svojoj haubi, i onda stavljaš foliju na nju, ili da kupiš drugu haubu koja neće imati ta oštećenja (ili ne bar u toj meri), pa staviš foliju na tu drugu haubu. Treba imati u vidu da se i sitnija oštećenja znatno više primete kada ide folija preko...

Ali, ako uopšte nije poenta u karbonu nego samo želiš da imaš lepu haubu, tj. bez oštećenja, onda napravi računicu:

- koliko košta da se tvoja postojeća sredi.

- koliko košta da se kupi druga, pa još koliko živaca košta da se nađe u istoj boji?

Druga hauba će naravno biti odgovarajuća, samo kupiš od istog auta, modela. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi me razumeo, kao sto rekoh

Posto je poenta promeniti boju haube

Znaci ja bih ustvari trazila konkretno haubu namerno razlicite boje... tamno sivu...

O foliji sam razmisljala jer mi se dopada i promena teksture, pa bi ako bih radila karbon verovatno bio u crnoj boji kao i auto pa bi se hauba razlikovala u teksturi, dok ako bih uzimala novu haubu, uzela u drugoj boji.

Znaci promena je uglavnom estetska, s tim da bi usput resila i problem rupe na haubi.

Samo, kao sto rekoh, iako je isti model auta u pitanju, ne znam ima li nekih losih strana u stavljanju tudje haube a da to nije pogadjanje nijanse jer je to ono sto se i trazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas kao sto cika Nesa rece.

Haubi mozes naci novu za 6,7 hiljada,polovnu za isto toliko para ili originalnu za 25000din.

Zavisi kolika je ta tacka ostecenja,mozda moze da se sredi,a mozda ti ipak zelis da ti hauba bude u drugoj boji ili karbonu,ako je kvalitetna karbon folija neces imati problema !?

Koje je boje auto?

P.S.Verovatno beli punto? :)

Sada vidim da je auto crne boje.

Neces imati preoblem ako tvoja hauba ili ta druga nisu farbane,pa promasena nijansa...

Sve u svemu neces pogresiti ni sa folijom,okaci slike haube,pa cu ti reci kako moze da se sredi i da li moze.

Edited by Bane23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okacicu popodne/veceras fotku kad dodjem sa posla, ionako moram da postujem sliku vrata gde me je neko ucukao pa da pitam i to gde bi bilo najbolje da sredim.

Citala sam malo temu ali nisam primetila da je neko pitao samo za haubu pa ne znam koliko bi to para izaslo sa karbonom, zato i pisem, da vidim koja varijanta je isplativija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ljudi došao sam na jednu ideju, pa se nadam da je neko isto već probao da mi kaže kako izgleda i da li valja :laughing: Elem, na Stilu su mi one šine na koje ide krovni nosač popuno oguljene i od crne boje imaju samo blage naslage na krajevima, a sve ostalo je izgrebano. Palo mi je na pamet da na te šine zalepim foliju jer ovako zaista kvare izgled kola,a mislim da bih bio u stanju da to izvedem. Da li je neko radio nešto slično? I sa kojom folijom? :laughing: Ne znam da li bi karbon bio bezveze tu, uglavnom razmišljam između karbona i mat crne koja se ne bi ni primećivala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno mnogo mi je lakše da probam sa nalepnicom jer nikad do sad nisam nešto farbao sprejom i plašim se da neću uspeti lepo da zaštitim ostatak vozila pa da ne ofarbam i krov malo :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo ti je lakse sprejom nego nalepnicom sto se greske tice. Zastiti lepo onom belom trakom oko lajsni i okolo po krovu ako te strah zalepi novone i prskaj polako sa nekih 20cm razdaljine. Neces da zabrljas jer ti je mala povrsina a mat crna ne istice puno slivove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prošli vikend sam bio u Kraljevu na auto pijaci i vidim tu one folije za stakla koje su se pominjale na forumu sa Američkom zastavom.. Postoje neke u nekoj kartonskoj kutiji i neke u tubi, ja onako usput pitao koliko su, kaže čiča 200 dinara je ova obična, a !#? ova profesionalna, čitaj bolja, ja onako kako mi je rekao tu cifru od 200 kinti, nisam ni registrovao koliko mi je rekao za te bolje folije... Uglavnom se nećkam da kupim te jeftine i da malo vežbam postavljanje...

Ko je blizu, a zanima ga, eto da zna da tamo toga ima... Takođe ima i karbon folija u raznim bojama i cena je 700 dinara 100cm X 128cm, a može i na pola metra, to je 350 dinara... zanimljiva mi je bila čak i siva karbon folija, nešto svetlija od mog Punta, razmišljao sam da npr onaj crni deo na dnu prednjeg branika zalepim sa njom da vizuelno izgleda niži... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

400 kinti treba da bude i uzmu tu bolju, jer sve sto je kvalitetnija folija lakse se radi sa njom. Nesto mi to za branik ne deluje interesantno, jedino ako bi mogao da malo photoshop-iras pa da vidimo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokušavao sam da ga fotošopujem, ali slaba vajda, ne mogu nikako da ga odradim da izgleda realno kako treba  :blushing:

 

A ovu za stakla ću verovatno da uzmem da probam, pa ako lepo skontam tu tematiku da se malo posvetim tome da zaradim i neki dinar  :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...