Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ne znam kako onda meni naplatiše 2000 din kaznu, pisali su mi prijavu, nisu mi uzeli pare jer nisam hteo da platim, a uklapam se u ovu priču o bočnim staklima i ostalim...

Pitao sam u MUPu i kod AMS i dobio isti odgovor, folije - ne, pa sad šta piše gde ja ne znam, činjenica da su meni pisali prijavu

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Oktopod

Ne citas sta pise u pravilniku naravno da ce smeti da se stavljaju folije pozadi koliko hoces 120% a napred do 25%, to ce naravno usvojiti i ENDE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da se dopunim: jeftinije folije imaju manju debljinu valjda (tanju zastitu), i nesto kracu garanciju. Valjda su jeftinije sa 5, a deblje sa 7 godina garancije. Pa ako se njima isplati ciganiti se da me zavrcu za 16 e, pa da im dolazim na reklamaciju, neka.

Opet, ako neko ima drugo iskustvo, nek kaze...

80-20%=64 E

100-20%=80 E

Edited by Punto Abarth

Share this post


Link to post
Share on other sites

debljina folije odredjuje njenu providnost,da ti pojasnim ja sam imao debljinu folije 0,5 i to je bila takozvana 100% folija inace nas dosta ima/imalo folije i skoro svi smo radili kod ivana na zvezdari decko se time bavi 11godina i ima brdo priznanja sa takmicenja inace i sa njim postoji neka prica za clanove kluba 5 % i isto dobijas 5 godina garancije

cak i da ti ne da popust jer ne znam da li je nesa uspeo taj popust da zavrsi kod njega je jedna cena i sigurno te nece zahebati

ovo je samo moja preporuka,ti odluci sam

evo pa vidi:OVDE

Edited by boki

Share this post


Link to post
Share on other sites

e pa sad... Ja stvarno ne ulazim u to kako je ko oznacio foliju 05% (?) 25% ili 100 %. Ali

za mene (a i za zakon, ako dobro shvatam) postotak se odnosi na providnost stakla 0-100% gde bi 0 znacilo totalno providno staklo, cak ni sa onoliko zatamnjenja koliko je fabricki tintovano, do 100% sto bi trebalo da znaci totalno neprovidna folija, znaci crna (ili druge boje) lepenka.

takodje, ne kazem da nisi u pravu (jer kad stavis dva sloja folije jednu preko druge - ona dva puta vise zatamnjuje), ali - nije mi jasno kako to debljina jednog parceta folije utice na stepen zatamnjenosti. Ako imas suncane naocare, one toliko zatamnjuju koliko zatamnjuju, bez obzira na debljinu stakla/plastike.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ne znam kako onda meni naplatiše 2000 din kaznu

Pravilnik. Nov. Tek treba da stupi na snagu. Nacrt je napisan pre 2 meseca ili manje od toga. Iz njega je odredba koju sam citirao.

Ti si kaznu dobio ranije...nema veze sa ovim...

...ne znam da li je nesa uspeo taj popust da zavrsi kod njega

Zvan je. Pričano je sa njim. Nakon toga mu je poslat mail u skladu sa tim razgovorom. Pošto nije bilo odgovora na mail, poslat je posle nekoliko dana opet. A, onda opet nije bilo odgovora. Tu je definitivan kraj priče sa njim.

p.s. Nikakav dogovor o bilo kom popustu sa njim nije postugnut, tako da Bokijeva priča o 5% za članove Kluba nije zvanična. To znači da nema potrebe da me zovete ukoliko vam taj sa Zvezdare ne odobri ''popust'' koji Boki navodi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo Nesa ti je odgovorio, ti si to platio po starom zakonu gde nepise nista o folijama, ovde jasn i nedvosmisleno pise sta i kako je dozvoljeno, kapiras li ti to, a ti si plato 2000 pre par meseci ako se dobro secam, zar ne?

:D pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

neso ja i nisam rekao da je popust nego znam da je pricano sa ivanom tako da nista zvanicno nisam rekao!!!

@Punto Abarth sto se mene tice radi gde hoces ja sam ti samo preporucio coveka kod koga je radilo najmanje 10 ljudi sto znam pa i ja sam...a gde god da budes otisao dobices paletu pa sam proceni

Share this post


Link to post
Share on other sites

svaka tebi cast, i hvala na savetu, ali mi je prilican cim da dolazim iz NS u BG, samo zbog folija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja danas imao prilicnu muku da obavim tehnicki pregled zbog folija.Morao sam tri mesta za tehnicki pregled da obidjem, da bi mi tek na trecem mestu covek zazmurio i pustio da prodjem tehnicki uz napomenu da ukoliko me policija startuje napomenem da sam stakla zatamnjivao nakon tehnickog pregleda (nije vredelo sto sam pricao da po novom zakonu mogu folije do 25% zatamnjenja na prednjim prozorima). I ovo se sve odnosi na Novi Sad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja naravno nikakvih problema nisam imao na tehnickom pregledu, hebi ga moras da znas ljude, niko me nista nije pitao, pitam ja jer ima problema za folije a da napomenem da imam folije od 85% zatamnjenja tj. nista se ne vidi kaze ma daj Duki nemoj da zezas ko to jos gleda, jel su te panduri smarali za folije, reko nisu a zaustavljaju me non-stop, pa sta onda kakis, kaze lik koji radi na tehnickom :D

Sta da ti kazem, nekad moras da znas i neke ljude u policiji i na tehnickom pa neces nikada imati problema. :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Ma nema sanse da cu ih skidati pogotovo sa novim zakonom koji moze malo da pretegne na tvoju stranu. A jednom godisnje ako treba iscimacu se i teraj dalje. Da sam pretpostavio da cu imati ovakvih muka odradio bi tehnicki radnim danima kod prijatelja, ali ebiga vikend mi jedini bio slobodan za te poslove pa je bilo snadji se :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd da se i ja umesam> Danas je punta obradio Ivan sa Zvezdare i ja sam zadovoljan

Napred je 30% sto je ton vise od predvidjenog novim propisima ali je vise nego providno tako da ne verujem da ce biti frke, a pozadi je ton tamnije ali deluje mnooogo tamnije nego napred. Posto cete pitati odma da kazam placeno je 90e, zakazao telefonom odvezao auto i tri sata kasnije otisao po njega

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neko da preporuci nekoga ko stavlja folije, a da je sa ove moje strane bare, znaci nbg/zemun. Ali naravno da je proveren.

E da, mislim na folije za stakla :)

pozzz,

ima jedan lin u Batajnici i radi odlicno.Zove se Jova a njegov tel moram da potrazim.Ja sam kod njega stvaljao folije pre dve godine i cena je bila 80 Eur-a.

Evo ti moj broj pa me ti zvrcni sutra kada budes mogao da ti dam njegov broj a ujedno mozes videti kako mi je uradio folije jer cu ici oko 11h na carinski terminal kod kvantasa.

Moj broj je 063 26 76 25

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bio ovde u policiju i rekose mi da su po starom zakonu folije bile zabranjene a sad po novom moze samo uz odgovarajuci atest. Kad sam ih pitao kakav atest nisu znali da mi kazu. Hocu da stavim na auto folije ali ne placaju mi se i folije i kazne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve ja to znam, ali sam odlucio da rizikujem. Imam dete od 6 nedelja koje se vozi u sedistu koje je kontra od smera voznje, tj gleda u zadnju soferku i u\asno joj bljesti sunce. Auto je crn i folije su za sada osetno smanjile grejanje u kabini dok je na parkingu. Kad bude atesta uzecu ga i resiti i to, a sto se tice tehnickog spustis prdnja stakla i sve je po zakonu

Share this post


Link to post
Share on other sites

tamna stakla su po novom zakonu dozvoljena...lik koga pominjete iz batajnice ne radi sa lummar folijama.lik sa zvezdare,ivan,saradjuje sa black glasom,isti su im dobavljaci,iste folije,sve isto,samo drugi servisi.u black glass dolaze kola iz inostranstva i polako otimaju posao ivanu tj dark glasu.debljina folije ne znaci tamnocu,kao sto neki ovde na forumu kazu... npr LA folija je najtanja i kada se iz automobila gleda izgleda tamno,dok npr ATR folija je duplo deblja a mnogo svetlija iznutra...cak i kada se stavi 100% folija,iznutra je kao da imate 30%

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to je bolje (ATR) onda. Bar po meni.

Poenta je da se iznutra ka spolja vidi sto bolje, a da se od spolja gledano unutra vidi sto manje.

Bar bi ja voleto tako da zatamnim :)

Nisam samo razumeo, kako dolaze kola iz inostranstva i otimaju Ivanu posao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kad sam kupio auto već je imao folije "Foliatec midnight reflex" koje kad stojiš pored auta izgledaju bukvalno kao ogledalo, kroz njih možeš malo da vidiš samo ako se sagneš tj ako si u ravni prozora pa gledaš kroz ove napred koji nemaju foliju...

A iznutra...pa vidi se, ali naravno da se vidi otežano, ja sam se brzo navikao, prvih par dana još po mraku rikverc mi je bio noćna mora :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

dolaze kola preko grane jer je kod njih 3 puta skuplje,prvo se raspitaju gde da dodju pa dodju u black glass...otimaju tkao sto rade bolje i kvalitetnije,i vise kola dolazi...prosli mesec black glas je imao 100 kola,dok dark glas daleko manje...ivan (dark glas) salje kola u black glass,to redovno radi,imao sam prilike da se uverim.a ako hoces da iznutra gledas kao da nemas foliju uzmi ili ATR najbolje su za to.stavis 100% ATR a iznutra kao da nemas nista

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smole, jesi li ti zaposlen u Black Glass?

Pitam ne zato što je to neki ''greh'' ili ''zabranjeno'', nego da to lepo naznačimo da ljudi znaju, otključamo temu koja ovde kod nas postoji za Black Glass, pa da ima ko ubuduće da odgovara na pitanja članova Foruma... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...