Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

U poslednjem broju revije Sat,jedan od citalaca je postavio pitanje vezano za atest jer ima zatamljena stakla.Odgovor na to pitanje je da ce uskoro poceti izdavanje atesta za stakla u ustanovama koje su izdavale i pre.Tako da ocekujem da ce za neki mesec svima biti lakse,barem sto se tice policije.Uradi se atest i ne mogu ti nosta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje su 30%. Rekao je, kako ustvari i jeste, da su stakla vec tonirana odredjeni procenat i ako se minimalno tamna folija prelepi to je vec preko ogranicenja. Sa druge strane, cime mogu da utvrde tako na ulici koji je procenat, ako se ne radi atest? Tako i ovo ima dve strane. Sa jedne strane je u pravu, sto se teorije tice, ali i nije.

I sto se zakon tumaci kako kome odgovara. Onda bi, njegovom logikom, sto sam mu i rekao, a on samo slegnuo ramenima, morao svakog audija i uostalom gotovo svaki drugi auto iskljuciti iz saobracaja. Ali, kao sto vec neko rece, crvena sve resava...


Ako je vec zabranjeno, zasto me za tri godine koliko sam vozio taj auto, nikad niko nije zaustavio i opomenuo?

Na tehnickom su me pitali, rekao sam da je tako kupljen, rekli su ok i prosao. Sledeci put nisu ni pitali...

Slazem se da zakon mora da se postuje, kako ogranicenje brzine tako i ovo. Ali da svi onda postuju, a ne na sirotinji da treniraju strogocu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci ne isplati se tamniti prednja stakla? Ja sam zeleo sad na prolece pozadi da bude 80% a napred 50,60%, e sad ako tako uradim i krenem da vozim i da se tripujem da me ne zaustave saobracajci i skinu tablice bolje onda ne tamniti....
Licno poznajem ljude drzavne slube ne zelim da kazem sta radi covek al cela kola 90%, e sad kako prolazi tehnicki ako je sve to tako rigorozno

Share this post


Link to post
Share on other sites

gde je bre rigorozno? koliko imaju posla pustice te i bez soferke, ako te ne pusti on (uzme pare) neko drugi hoce, izlaze auta sa odradjenim teh.pregledom a iza sebe kao gasna komora, da bi mu uspeo grafik kocnica jedan a nekada i dvojica se oklembese na zadnji branik da bi bolje kocio.....i sad ce mene zbog folija koje niko i ne zna da li ili kako treba ili ne treba da stoje da ne pusti, ne preteruj sa zatamnjenjem napred i sve uredu, ja imam 25% plus fabricko zatamnjenje 15% kada gledas zadnje i prednje kao da nemam nista napred  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
 

Upravo tako "Zhorz" sta sve prolazi tehnicki a da nas sa folijama ne uste e da i to vidim.Iskreno jedino sto sam primetio je da me malo vise zaustavljaju sada kad imam folije da listo se vozam tako kasno 00,00jer po danu retko kad me zaustavi uvek pobegnem u drugu traku da mu nebudem na pravcu.Ali od kada sam stavio folije zaustavili su me vise puta nego za ove sve godine koliko imam vozacku 10g.i niko me nista nepita za folije jos kazu lep primerak ocuvan,ja im odgovorim trudim se i to je sve.Ali gledam da kada prilazim odnosno kada vec pokaze da se zaustavim odma prebacujem pojas  spustam prozor tako da i ne moze da primeti jedino ako bas insistira na tim folijama pa da kaze podigni prozore.Tako da slobodno ti sibni pozadi 100% napred 50% i vozi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo kod mene 4godina,prosle godine sam zatamnio 85% ceo auto,pre toga su isto bile slicne folije ( oko 70% ) i nikad mi niko nije rekao nesto u vezi folija, a zaustavljali su me nedeljno barem 10x

Share this post


Link to post
Share on other sites

6 godina vozim komplet zatamnjen auto sa 85% i napred i pozadi prolazim teh. bez problema dnevno dvaput me zaustavljaju nikad niko za folije mi nije rekao.

Jedino me 2009te pandur Makedonac na granici pitao "folije, original su li" ja reko jesu i to je to za folije za 6 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ceo auto preko 60% i zaustavljaju me barem jednom nedeljno i nikad niko stakla nije pomenuo a 300 puta pred njim u 2 ujutru spustam staklo i vidi da je zafolijano

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro svako vece sam na relaciji Zemun-Jakovo i na surcinskom putu me zaustave bar jednom nedeljno u rutinskoj kontroli,ima ih na bezaniji kod groblja na krivini pa ako me tu preskoce saceka me ona patrola kod mancetovog mosta. Alkotestiraju me jednom mesecno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta radite Vi u saobraćaju kad Vas zaustavljaju u tolikom broju ?!

Za poslednjih 10god mislim da nisam zaustavljen 7~8 puta a ne milim.

Isto veruj mi, za 10 godina koliko imam dozvolu mogu na prste da prebrojim koliko su me puta zaustavili. :) Evo i od letos sa folijama jednom su me zaustavili uvece i nisu ni spomenuli folije, samo je proverio jesam li sta pio i na tome se zavrsilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta radite Vi u saobraćaju kad Vas zaustavljaju u tolikom broju ?!

Za poslednjih 10god mislim da nisam zaustavljen 7~8 puta a ne milim.

Nista, vozim normalno ali me uvek zaustavljaju vozimo se zena ja i klinac i kazem ja njoj zaustavljaju nas ona kaze nema saanse ali me uvek zaustave.

Zasto vole da me zaustavljaju ne znam ali eto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...