Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

A ako neka firma koja radi zatamnjivanje izdaje atest, da li sa tim atestom može da se prođe na tehničkom? Ili je taj atest samo šarena laža.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma oni ce traze dlaku u jajetu sad. A pandur ko pandur ce da gleda da se ogrebe u svakom slucaju. U pravu je Kuvalja. Zbog refleksije ti treba i za zadnja atest tj za ceo auto. Ali lakse je da kazu da ne moze jer ni oni ne znaju kako da izdaju atest. Ma samo da uzmu narodu pare. Ja kad sam radio na kombi stakla radjena su nazovi "po propisu" i to kod likova u Nis(u) koji se bave time, imaju firmu, sve legalno i kazu da dobijam atest. Ja sam i zato puko kod njih 270e za ceo kombi. Napred sve ukupno 30 % a pozadi sam iso na 80% i dobio papirce - kartonce sa atestom i pecatom. Hteli da mi pisu kazne i zeleo sam jaka samo da vidim da li vazi ali niko nije smeo - hteo da pise i da se bakce time. Slikacu taj atest da vidite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto oni daju to je neka teska brljotina, nesto tipa da si radio kod pere i zike, ili djoke i mike, a narod ne zna pa trci i daje pare, klasicna navlakusa, vidis da za sve moras u AMSS i agencije raznorazne ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ako neka firma koja radi zatamnjivanje izdaje atest, da li sa tim atestom može da se prođe na tehničkom? Ili je taj atest samo šarena laža.

Cista prevara tih koji to izdaju, mozes da obrises pedu sa tim, jedini atest koji se priznaje se izdaje u AMSS, cini mi se u Vinci i na masincu... tako neka je bila prica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto oni daju to je neka teska brljotina, nesto tipa da si radio kod pere i zike, ili djoke i mike, a narod ne zna pa trci i daje pare, klasicna navlakusa, vidis da za sve moras u AMSS i agencije raznorazne ...

Sad sam siguran da to nema prodju. Ali pre 7-8godina kad sam radio kao imalo je kao "veze". U odnosu na druga mesta skoro pa 3put sam vise platio. Jbg nisam smeo da se igram zbog toga sto mi je tad radio kombi i iso u inostranstvo. Ali niko nikad. Sem u Leskovac, Bor i Nis po jednom sto sam imao tesko obaranje sa njima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj stav u ovom a i svakom drugom slučaju gde "Mi" (mušterije) nismo dužni da znamo da li to što nam neka firma prodaje-ugrađuje prolazi bilo kakav atest (naravno da treba da prolazi radi naše i tuđe bezbednosti...).

Za te stvari treba da je nadležna tržišna ili koja već inspekcija ili agencija i to ne nakon prodatog-ugrađenog xy broja komada da počne da reaguje tako što će da opterećuje i ograničava korisnike istih već onoga ko je na tome zaradio pare (čitaj obmanu mušteriju).

Znači u APR dođe neko da registruje firmu u ovom slučaju za folije. Po otvaranju a u periodu od par dana nakon istog pomenuta inspekcija poseti dotičnog, te proveri homologaciju, saobraznost, atestiranost, fabričke deklaracije (roba made in China je neće imati sigurno) i sve ostale papire vezane za robu koja se ugrađuje. Ako sve zadovoljava standarde ali se njima ipak učini da treba i AMSS da proveri kvalitet ugradnje (kao i za plin) pošalješ jedno vozilo urađeno kod njih ili dođe neko njihov da prisustvuje ugradnji pa ako je sve ok da im pečat i dozvolu za rad.

U tom slučaju mene zabole kada ugradim kod njih i platim pošteno (skuplje kao Buca) da bih bio miran kada me zaustavi murija ili na nekom tehničkom pregledu neko ustanovi da to nije po propisu. Tada lepo država skine kožu sa leđa dotičnoj firmi tako da i mene obeštete jer sam ja jelte najoštećenija strana u celoj priči pa da vidiš kolikonjih i koliko dugo bi se bavilo falš-fuš prodajom-ugradnjom bilo čega.

Ovo važi i za građevinu, trgovinu bilo koje vrste, ualuge bilo koje vrste.....

Znači postaviš standarde, kažnjavaš nepridržavanje i samim tim nagrađuješ poštovanje normativa smanjenjem nezdrave konkurencije.

Ovo ne važi za sistem uradi sam naravno ali bi to trebalo glasno i jasno predstaviti narodu pa se niko pametan nebo zaletao da baci pare na nešto što će pre ili kasnije morati da skine-baci....

Naravno uz izuzetke robe koja sama prolazi sve ateste i ne zahteva specijalnu obučenost ili alate za rad.

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Džabe sve to kada ubogi žandar ima određenu sumnju jednostavno te isključi iz saobraćaja i pošalje na vanredni tehnički pregled. Tamo su već obučeniji za te stvari.

Sa neprolaskom na tehničkom dobijaš i uput ka sudiji za prekršaje. Tamo se jako kratko zadržavaš.

Situacija kada smo u NS-u radili tehnički sa burazerovom Fiestom. Tip je par puta spuštao zadnje prozore i zagledao. Nije mi bilo u početku jasno kakve veze imaju zadnji podizači sa kočionim silama kad lik proverava da li su folije pozadi. Fiesta od B stuba ima fabrička tamna stakla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kapiram, ali da je kao što sam gore napisao bolelo bi me baš za vanredni tehnički jer bi i to neko (čitaj ko mi je lepio folije) morao da plati, kao i izgubljeno vreme, stres itd. Samo bi jedan put tako nešto sebi dozvolila bilo koja firma. Ili bi se opametili ili bi bankrotirali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kapiram, ali da je kao što sam gore napisao bolelo bi me baš za vanredni tehnički jer bi i to neko (čitaj ko mi je lepio folije) morao da plati, kao i izgubljeno vreme, stres itd. Samo bi jedan put tako nešto sebi dozvolila bilo koja firma. Ili bi se opametili ili bi bankrotirali.

+1! Bas o tome pricam. Platio sam posteno bas zbog toga. I i dalje su to te folije na kombiju i taj atest je kod mene jos uvek i ako se ne varam 10god vazi. Sad cu da vidim da odem do kombija i da slikam.

Edit: evo ga. Ali sad vidim da mi je isteko a te godine sam menjao tablice bile mi druge. Mora da odem da vidim sta ce sad da bude da li ce moci da produzi jos ili ne. 2d2b95e54c54b755f99ef884d5fb6508.jpge9dd464609aa8dd84c9502510e5bffc5.jpg

Edited by Buca_Tipo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kapiram, ali da je kao što sam gore napisao bolelo bi me baš za vanredni tehnički jer bi i to neko (čitaj ko mi je lepio folije) morao da plati, kao i izgubljeno vreme, stres itd. Samo bi jedan put tako nešto sebi dozvolila bilo koja firma. Ili bi se opametili ili bi bankrotirali.

 

Marko , žandar tebe šalje / sudija tebe dočekuje i ti imaš sve troškove. Sve što misliš da si obmanut ili oštećen moraš lično preko suda da tražiš. Jbg tako kod nas funkcioniše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi me shvatio. Znam da tako funkcioniše ali bi da smo neka normalna kao što nismo jelte država bilo normalan sled događaja kao što sam ranije napisao. Tada bi sve ove silne agencije imale neku svrhu, punio bi se budžet od kojekakvih budž firmi, ti i ja bi smo bili kao mušterije zaštićeni i što je najbitnije svako bi radio svoj posao kako bog zapoveda i pravila nalažu.

A ne da se dešava da se iseli celo naselje jer je tamo neki Pera od od tamo nekog Laze kupio tamo neki premaz koji je samo "malo" otrovan.......

Da ima sistema, inspekcija otvaranjem građevinske knjige vidi ko je bio nadzorni organ pa ga debelo kazni. Pa onda vidi ko je mazao nedozvoljeno sredstvo pa ga debelo kazni. Pa vidi ko je doneo i prodao sredstvo pa ga debelo kazni. Pa vidi ko je sve to progledao kroz prste pa i njega kazni i kada to sve tako javno prikaže jesnostavno se to više nikada neponovi! A ovim ljudima namiri svako kijanje zbog tog otrova a da nepričam za ostalo!

Sve se na ovaj način može dovesti u red za par godina ali treba VOLJA!

Odoh u debeo off! Neću više!

Share this post


Link to post
Share on other sites

po zakonu treba atest i za zadnja stakla zbog odredjenog stepena refleksije, e sad drugo je sto bi ti na ulici panduri nekako i progledali za zadnja stakla....

 

^ Upravo tako !

 

Ja koliko znam, atest je obavezan samo za prednja bocna stakla i prednju sofersajbnu.

^Greska i ja sam tako mislio !

 

 

Soferka nesme uopste da se dira, a za sve ostalo je potreban atest, a zadnja stakla sa zadnjom soferkom nemaju ogranicenje o procentu zatamnjenosti ali atest se mora odraditi kao sto kolega rece zbog stepena refleksije. A sada sto je svako kako mu odgovara protumacio zakon pa se prica prosirila da pozadi ne treba nista je cista glupost.

Zasto bi za zadnja stakla bio potreban atest ako je dozvoljeno i 100 % zatamniti ?

 

Shodno Pravilniku o vozilima (čl. 71. i 72.), situacija je sledeća: 

  • VETROBRAN NE SME NAKNADNO DA “SE DIRA”, što znači kakav je kupljen automobil – takav je (to vam je – što vam je, nema naknadno, pazite kad kupujete).
  • bočna okna u ravni vozača - mogu biti naknadno zatamnjena - tako da ukupna vrednost prigušenja svetla ne prelazi 30%.
  • OSTALA STAKLA - SMEJU DA SE ZATAMNJUJU - bez ograničenja ukupne vrednosti prigušenja svetla, pri čemu na vozilu moraju biti ugrađena dva bočna retrovizora.
  • Gornja ograničenja se ne odnose se na vozila koja su proizvedena, odnosno prvi put registrovana - pre 1. aprila 1971. godine (član 72. stav 5. Pravilnika o vozilima), kao ni na voziladržavnih organa (član 72. stav 4. Pravilnika o vozilima).
  • VETROBRAN I SVA OSTALA STAKLA – na motornom vozilu, moraju biti - homologovani i ugrađeni u skladu sa odredbama jednoobraznih tehničkih uslova.
  • Vetrobrani moraju biti - slojeviti - laminirani, odnosno ne smeju biti od kaljenog stakla (sa oznakom u znaku homologacije "TOUGHENED" ili "TEMPERED") ni kada se naknadno zamenjuju (osim za vozila čija najveća brzina ne prelazi 40 km/h).
  •  

 

"VETROBRAN I SVA OSTALA STAKLA – na motornom vozilu, moraju biti - homologovani i ugrađeni u skladu sa odredbama jednoobraznih tehničkih uslova."

 

Ova tacka se upravo odnosi na ono od prilike da moraju biti fabricka ili atestirana ! Ti mozes bez ogranicenja da ih zatamnis kao sto pise "ali"

 

moraju biti - homologovani i ugrađeni u skladu sa odredbama jednoobraznih tehničkih uslova."

 

 

 

 

 

 

Zasto bi za zadnja stakla bio potreban atest ako je dozvoljeno i 100 % zatamniti ?

 

 

Gde si ti video da sam ja napisao da ne smeju biti zatamnjena, mozes i da ih ofarbas ako zelis, ali atest moras da uradis zbog REFLEKSIJE, kreni logikom, ako se za prednja atest radi zbog refleksije u prevodu da ne bude ogledalo koje ce smeta drugim ucesnicima u voznji, zasto bi zadnja onda bila izuzeta toga? Znaci pozadi mogu da presvucem ogledalo folijom i to nikom ne smeta? Aj sutra vec svrati do AMSS pa pitaj da li ti za zadnja ne treba atest.

 

 

Zadnja mogu kao sto je kolega napisao ali treba atest !

 

 

Ko ne veruje neka zove Agenicju za bezbednost saobracaja ili AMSS na Zrenjanincu :

 

http://www.abs.gov.rs/kontakt.html

 

 

СЕКТОР ЗА ВОЗИЛА:

Испитивање возила (9:30-13h)- 011/311 7066

                                            064/842 8050

Тахографи - 011/ 312 21 92

Хомологација - 011/ 312 18 09

 

Ja sam tada zvao broj ovaj za ispitivanje vozila  !

 

Da o da napoemnem pored tog zakona oni imaju i neke svoje uredbe, clanove po nekim tackama neko sviranje qqqqqq itd...

 

U svakom slucaju tamnim opet stakla bole me usi, niko me nista nije pitao dok sam ih imao .

Edited by saledelagano

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi me shvatio. Znam da tako funkcioniše ali bi da smo neka normalna kao što nismo jelte država bilo normalan sled događaja kao što sam ranije napisao. Tada bi sve ove silne agencije imale neku svrhu, punio bi se budžet od kojekakvih budž firmi, ti i ja bi smo bili kao mušterije zaštićeni i što je najbitnije svako bi radio svoj posao kako bog zapoveda i pravila nalažu.

A ne da se dešava da se iseli celo naselje jer je tamo neki Pera od od tamo nekog Laze kupio tamo neki premaz koji je samo "malo" otrovan.......

Da ima sistema, inspekcija otvaranjem građevinske knjige vidi ko je bio nadzorni organ pa ga debelo kazni. Pa onda vidi ko je mazao nedozvoljeno sredstvo pa ga debelo kazni. Pa vidi ko je doneo i prodao sredstvo pa ga debelo kazni. Pa vidi ko je sve to progledao kroz prste pa i njega kazni i kada to sve tako javno prikaže jesnostavno se to više nikada neponovi! A ovim ljudima namiri svako kijanje zbog tog otrova a da nepričam za ostalo!

Sve se na ovaj način može dovesti u red za par godina ali treba VOLJA!

Odoh u debeo off! Neću više!

 

Jesam savršeno, ali im je ovako lepše. Pune budžet carinom, dalje sa PDV-om pa posle ošure nekog na tehničkom, pa ga dokrajči sudija za prekršaje. Taj popizdi tuži ove, pa se plate takse sudu, advokati. Ovi prvi i dalje nesmetano rade i svi u lacu osim ošurenog srećni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve su Global folije, da li je neko imao iskustva?

Kakve su u odnosu na Llumar i 3M?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam Global folije od 2008 do danas, nisu se promenile ni za nijansu iste su bukbalno kao pre  6 godina kad sma ih stavljao.

Uradio sma kod coveka koji se folijama bavi preko 15 godina i koji je koristio tj. davno ugradjivao Lumar pa presao na Gloobal jer su kvalitetnije/bolje, i ja sam onako neuk tada trazio Lumar ali mi je rekao da Lumar ima samo dobar marketnig i to je to, poznatije su i svi su culi za njih, a kvalitetom su bolje Global, sad ako ja lazem tebe lagao je i on mene, ali ne verujem zato sto to covek radi godinamaaaa a i kazem ti koristio je Lumar a presao na Global.

 

Da rezimiram Global vrhunske folije!!!!

 

Bukvalo su iste kao prvog dana ja prezadovoljan, kad budem menjao auto opet idem kod njega da mi stavi iste folije, toliko od mene eto iz prve ruke si dobio odgovor krosnika tih folija 6 godina :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolku bi kostalo da se postavi folija samo na staklo od peta vrata na Stilo. Strasno mi smetaju svetla kad pitijem :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...