Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ja sam juce registrovao auto normalno. Policija ne zna sta je 30% jos u uvek. Njima je bitno samo sa je vozac vidljiv u kolima i to je to


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako te brine zakon tj kazna  za folije nemoj stavljati. na svim staklima i ne smes da stavljas folije, one iza vozaca mozes/smes atest se valjda izdaje za refleksiju ali ne znam ko moze da ti da to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa čekajte, sme valjda i na bočna stakla neki određeni procenat zatamnjenosti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cini mi se da je do 30 posto napred,stim sto svako staklo vec ima neki postotak zatamnjenosti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sme,Ali skoro svaki auto je bas za toliko zatamnjen.

kao sto rece sale :)

 

Atesti naravno da postoje,i mogu se izvaditi,ali to kosta,pa ih retko ko ima...


 

Sto se tice tehnickog, mozes samo sanjati o prolazu bez neke veze, oni su se sad uhvatili tih EU zakona i drukcije ne ide.

 

:clap:

 

 

Ispricavam se za off, ali takvi zakoni ce danas sutra doci i kod vas

 

Jedva cekam. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ispricavam se za off, ali takvi zakoni ce danas sutra doci i kod vas

 

Jedva cekam. :thumbup:

Zbilja je tako sr...nje da su ljude rušili na tehničkom zbog abarth/sporting branika sa orginal Fiat pečatom, traže potvrdu proizvođača, a skoro svi uzimaju polovno i nitko to nema.

 

Iskreno se nadam da to neće zaživjeti kod policije, a i kod vas da što kasnije zaživi, jer će tuning postat preskup sport inače :(

Što se tiče atesta na folije, ja sam sebi uzeo foliju u Obi centru i unutra se dobije taj kao tuv papir potreban za atest, sam što naravno da ga nisam radio jer nisam očekivao takve glupe promjene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cini mi se da je do 30 posto napred,stim sto svako staklo vec ima neki postotak zatamnjenosti...

 

Mislim da je oko 25% zatamnjenost fabrickog stakla, na nekima cak i pise transparent 75% min, ili tako nekako..

 

Evo i slike

75613ecb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega.Jankovic je detaljno upucen sta i kao u vezi folija,procenata,atesta,sigurno ce videti pa ce napisati.

 

Dino,ja sam ozbiljan kad kazem da bih voleo da se uvede red.nemam nista protiv zakona ukoliko su obavezujuci za sve.

Takodje,iz perspektive vozaca,mnogo mi znaci da su ostali ucesnici tehnicki ispravni.


 jer će tuning postat preskup sport inače :(

 

Ipak su zivot i bezbednost najskuplji.A za tuning cemo vec nekako ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dino,ja sam ozbiljan kad kazem da bih voleo da se uvede red.nemam nista protiv zakona ukoliko su obavezujuci za sve.

 

Nikad, ali NIKAD neće biti isto za sve. Uvek će biti nas koji će ispaštati ako mu iskoči osigurač za kratka svetla, pa do kuće odvozi na maglenkama, i onih koji voze sa nevidljivim pozicijama i nemaju problem. Nadam se da shvatate da je ovo primer. :)

 

Edited by Bogisha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dante u potpunosti si upravu. Samo kod nas na balkanu zakon nikad nece biti jednak za sve.
Kad sam rekao za tuning mislio sam na ljude kao sto smo mi forumasi, sto odvajamo od sebe da bi uzivali u autu i sto pazimo na svaku sitnicu. Ja sam isto za da se uvede red, ali onda pola nas ce imati tehnicki "neispravan" auto, ali dok sve to zazivi kod nas nacekati cemo se.

Necu vise praviti off topic, jos jednom isprike adminima, samo kazem sta ce vas vrlo vjerojatno docekati kad tad

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo je pitanje vremena kada će to da se desi, još uvek nismo ušli u EU, pa možemo da se provlačimo... 

 

Dozvoljen procenat napred je 30% i mora da se ima atest za to, a te ateste izdaju mašinski fakulteti i AMSS.. Kada sam ja hteo da atestiram svoja stakla koja su nekada bila zatamnjena Llumarom 25% :blushing:  bilo je te objave u medijima i pričalo se o tome danima, tako da sam počeo da se raspitujem šta i kako.. Odem na Mašinac ovde u Kg-u, kažu da nemaju aparat za merenje, ja odem u AMSS, nemaju i oni, jedini izlaz mi je bio da odem u Bg ili u Niš.. Ja stavim na papir taj svoj put i u oba slučaja ne bih mogao da prođem ispod 50€, još mi čovek koji mi je radio saopšti da samo providne folije napred prolaze atest, a ja još pod utiskom jer su me par dana pre toga rebnuli za 50€ lopovi iz parking službe (podigao me je pauk), rešim da skinem folije za čim žalim i dan danas.. 

 

Jedini način da se atestiraju je da se ugrade providne folije, odeš uradiš atest, vratiš se kući i skineš ih i postaviš tamne i molim lepo, imaš papir da si legalan.. 

 

Starija vozila kao što su Uno, Tipo, Jugo, Kec, nemaju fabrički tamna stakla, kod Punta, Stila i sl je fabrički oko 27%

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledajte neobelezene policijske automobile ... pa tu se nista ne vidi, kako ja da znam sta pandur radi unutra i realno uvek mogu da ocekujem da otvori prozor i da pripuca na mene :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takodje,iz perspektive vozaca,mnogo mi znaci da su ostali ucesnici tehnicki ispravni.

 

Dzaba i da jesu na samom tehnickom, kad se taj isti tehnicki radi jednom godisnje.

 

A svasta moze da se izdesava na autu i nakon 24h

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ da lose je uradjeno, tamo gde su ove tackice desava se da ostane malko vazduha ali vrlo malo ili ni malo a ovde je bas bas ostalo dosta...

 

Trebo je vise da pece fenom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda posto je sveze slikano, mada meni to i nije strasno.

 

Vidi moje zadnje staklo,  zastrasujuce!! :realmad: Majstor s..bao foliju pa ubacio truoglic da popuni mesto. Profi, nema sta.

 

DSC_000001.jpg  DSC_0112.jpg

 

U pocetku se nije primecivalo kao sad, pogotovo kad je cisto staklo.

Edited by majstormica

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta mislite o beloj karbon foliji na crnom autu? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...