Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

ma ne moze da bude toliko komlikovano da ne mozes ti sam

Ja sam izlepipo sam ceo picasso. Ako je po kuci nesto sam mozes, prskalicu u ruke i lepi to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas na zvezdari Ivana, i imas na bezaniji Nikolu ( rade folije na stajluma za auto )

 

a neki kontakt tih likova .... Mislim da im ne saljemo dimne signale ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slobodno pisite, uvek potenciramo da nismo partizani i da forum nije koncipiran kao neki ostali, gde je zabranjeno ostavljanje brojeva.

Kod Nikole sam i ja radio folije, sada je tacno prekoputa nove crkve na Bezanijskoj kosi, 063/8650527, Autostyle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamolio bih da se sva dalja prica oko zakona, atesta folija i sl. nastavi u odgovarajucoj temi o folijama u podforumu "Bezbednost u saobracaju, propisi, zakoni":

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/46923-zatamnjena-stakla/

 

Ova tema treba da ostane rezervisana za opstu pricu o folijama, izboru zatamnjenja, kvalitetu i porednjenju razlicitih proizvodjaca folija, eventualno neku preporuku za ugradnju (koja ne prelazi u reklamiranje)...

 

Dok za konkretna licna iskustva sa ugradnjom, opis i fotke radova imamo odgovarajucu "Uradi sam" temu:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/60191-zatamnjivanje-stakala/

 

Zamolio bih da se drzimo teme u svakom podforumu, kako ne bi pravili redundantnost po forumu i na vise mesta pricali o istim stvarima. Ovih poslednjih par postova cemo prebaciti u temu u podforumu "Bezbednost saobracaja, propisi, zakoni".

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino sto ce ova tema izgubiti smisao ako stvarno bude trebalo 12-15000 dodatno .....ajmo tamo.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

gde kupiti kvalitetne folije? prosli put sam kupio u Oracalu na Smederevskom putu ali mi se ne cima do tamo opet.. 
uzeo bih Reflectiv, Hanita ili Lumar ako nadjem, sta preporucujete? 

Edited by neshaoct
spojeno by Ivan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko stavljao folije sa manjim stepenom zatamljenosti mislim da li ce folije sa npr.20% odraditi isti posao kao one zatamljene do 80% mislim na temperaturu u kolima i te uv zrake,i da li bi se primetile folije od 20%-30% na kolima da su uopste i postavljene da nebi bilo cimanja od policije ili tehnickog

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dach@ Ja sam hteo na dizelasa da stavim neke sa 30% zatamnjenosti ali sam stavio providne koje imaju 100% UV zastitu i bas sam zadovoljan. Kozna sedista vise nisu upaljena sto mi je bilo najbitnije.

Mislim da neces pogresiti ni sa 30% zatamnjenosti, to se skoro i ne primećuje. Evo ti link gde možeš kupiti foliju.

http://www.autofolija.rs/katalog?node=12&n=Folije za zatamnjivanje stakala automobila

 

P.S. Vidim na avataru Punta pa ako ti za njega treba onda kupi 3 kvadrata za ceo auto. Realno treba oko 2.5 ali nek malo ostane za rezervu. :)

 

Screenshot_2017-07-10-23-20-32.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala druze,punto mi je zatamljen pozadi 80% nisam imao problema zbog toga ovo pitam za sledeci auto jer sa ovim mamlazima nikad se nezna mogu da naprave neku akciju pa da zezaju ljude,super da stepen zatamljenosti nema veze sa temperaturom u kolima kao sto si ti video kod tebe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da nece biti bas tako... Ima stvari koje zavise i od vrste folije i stepena zatamnjenosti.

Recimo Llumar je garantovao 99% blokiranja UV zracenja za sve stepene zatamnjenja, za serije folija koje su tada bile u ponudi (ATR i ATC). I to je jedini parametar koji je bio isti.

Ali se za svaki stepen zatamnjenja i razlicite serije folija razlikuje procenat odbijanja solarne energije. Recimo, po fabrickoj specifikaciji je za ATR05 ili ATC05 taj procenat bio skoro duplo veci nego za ATR50 i ATC50. To je ono cega se secam kada sam ih ugradjivao kod sebe. Sada su u ponudi novije serije - Esprit, Comfort, Avantgarde. U svakom slucaju bih isao na neku pouzdanu i proverenu marku folija.

A ako ce da rade kontrolu i da teraju mak na konac, primeti se i tih 30% dodatih na fabricko zatamnjenje, kada znas tipove automobila. Pogotovo kada je oblacan dan, gde i manje zatamnjena stakla dolaze do izrazaja. A tu je i cuvena metoda grebanja noktom :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma dajte ljudi ne budite smesni, pa 30% naknadnog zatamnjenja je i vise nego ocigledno sem ako nisi totalni laik... Ono sto ne moze da se primeti je 5-10%...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li su folije koje čine da automobil izgleda staro i rđavo novi trend?

 

neldfaktor%201.jpg

 

Folije koja čine da automobil izgleda poput zaboravljenog blaga, koje je do juče čamilo decenijama u nekoj zabačenoj garaži, mogle bi da postanu novi trend.

 

neldfaktor%2011.jpg

 

Ova nemačkog specijalista za folije, It’s Wrapt!, napravljena za Neidfaktor, odličan je pokazatelj kako to u praksi izgleda.

 

neldfaktor%20111.jpg

 

Primenjena na Porscheu 911 GT3 RS serije 991, i to u kultnim trkačkim bojama Gulf, fabrikovane napukline, oštećenja boje, prljavština, ogrebotine i rđave mrlje deluju kao da je automobil nedavno, umesto kroz startno ciljnu ravninu LeMana, prošao kroz vremeplov.

 

neldfaktor%201111.jpg

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neko neku preporuku gde da se ode za lepljenje hrom folija u Beogradu? Imam par detalja koje bih hteo da doteram na autu, većinom eksterijer... :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi sa Igorom-Sticker Planeta sta i kako. Krenuo je sa nalepnicama a sad lepi trkacima automobile, trebalo bi da je dobar :)

Edited by Nikola 1.6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...