Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Zanima me da li te folije imaju broj na njima i da li neko moze da mi kaze koji je to broj?

Posto austrija ima listu dozvoljenih folija i ako nije na toj listi mogu da se slikam na sledecem tehnickom.

Jedna moja musterija stavio 3M folije u Madjarskoj i nije dobio tehnicki jer i ako 3M prodaje i u austriji nisu isti brojevi a 3M u austriji nece da mu izda sertifikat i ako je to isto njihov proizvod koji je kupljen u EU: :harhar:

Uradio bih i ja dole jer ovde za moj auto to iznosi negde izmedju 500 i 550 eura.

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smole, jesi li ti zaposlen u Black Glass?

jesam...

@Jagodinac

te folije imaju svoju oznaku kao sto su LA,AT,ATR,ATC,PP itd... ako mislis na nesto kao serijski broj onda nema... i da dodam jos nesto samo.savet za bezbednost saobracaja je poceo da radi na tome da se uvede atest za folije i trebalo bi da kosta od 10 do 30 evra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da pojasnim samo... :whistle:

Za sve komercijalne informacije tipa koliko košta ova ili ona folija i sl...onda pomenuta tema.

Ovo je i dalje opšta tema o folijama gde se priča o svemu, ali bez reklamnog sadržaja. Za to služi navedena tema (soba)... :thumbup:

Naravno, to ne znači da članovi Foruma ne mogu pominjati u okviru teme na kojoj smo ''uradio sam tu i tu, koštalo me toliko i toliko''...već da Smole komercijalu o Black Glass-u piše u pomenutoj posebnoj temi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas me od svih lepih dana po ovom nevremenu zaustavi pandur.

Kaze da ne smeju da se zatamnjuju stakla po novom zakonu, ja u cudjenju odgovaram kako ne smeju kada smeju tako da je i on poceo da menja pricu pa rece da sme samo pozadi bocna stakla a soferka i zadnje staklo ne sme.Ja reko kako ne sme kada sam citao pravilnik i samo pise za soferku da ne sme a da prednja smeju do 25%, mada je meni negde oko 50% :) . Kada je video da nema nista od koje crvene pusti on mene sa napomenom kako on mora da vidi ko sedi u autu jer "ako mi ukradu auto" da on zna da ako prodje auto pored njega mora da se vidi ko vozi da bi utvrdili da mi je stvarno ukraden :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada su mi stavljali folije tako su mi rekli. Kada je suncano napolju lepo se vidi na prednje staklo spolja ( moze se raspoznati ko sedi ) dok sve ove sliku su slikane najverovatnije sa ukljucenim blicem i po mracnijem vremenu.

Al definitivno je tamnija nego na slici na cruzu.

Edited by banej88

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se cini da sam negdje vidio podatak da je fabricko zatamnjenje u Fiatu 8% a ne 25-30%

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima

Da li je neko od vas pokusavao da sam zatamni stakla na svom autu, ako jeste kako je ispalo i moze li neki savet?

Ako ima neko slike da postavi bilo bi jos bolje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav druze,ja sam lepio foliju na starom Jugu.Kao prvo izmeris foliju koliko ti treba i izrezes na meru,posle toga operes stakla alkoholom da ih odmastis.U prskalicu za cvece sipaj vode i dodas dve tri kapi tecnosti za sudove.Sa tom prskalicom pokvasis staklo,nemoj samo puno da muckas da se ne zapeni.Svaka folija ima svoju zastitnu foliju koja nije lepljiva.Odvajas tu foliju i blago kvasis foliju koja se lepi na staklo.To sve kvasis da bi mogao da manipulises sa folijom i da je pomeras kako ti odgovara.Kada si je postavio na staklo uzmes nesto ravno i isterujes vodu od sredine ka krajevima,ja sam koristio lenjir zamotan u krpu.Vodu i sa njom vazduh si isterao kada vise nemas mehurice.Kada se sve osusi skalperom iseces visak.Najbolje je raditi sa skinutim staklima.Pozdrav i srecno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I sve to naravno ako su ti kao na YUGU ravna stakla bez ikakvih krivina. Ako su ti stakla zakrivljena, kao sto je slucaj na Puntu i Stilu, koje vidim da posedujes u svu ovu pricu koju je gore Joca naveo, moras da ukljucis i fen, kojim bi zagrevao delove folije koji nalezu na deo gde su ti stakla kriva . Ja probao to sve, ali sam kroz dva sata izgubio strplnjene, pobacao onu ''Buvljak foliju'' :wallbash: , otisao kod ljudi koji se time bave i za dva sata mi kompletirali stakla !

Srecan rad i javi kako si prosao ! :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za zadnja bocna stakla na Puntu ne treba fen :) Ranije sam i ja probao sa "buvljak" folijom. Uspesno namestio, ali nisam bio bas pazljiv jer sam je izgrebao i naravno skinuo odmah. Inace te buvljak folije su ocaj i ako izdrze godinu dana da ne "ispucaju" svaka cast. Bocna stakla na Puntu se lako skidaju pa mozes da pokusas prvo tu. Moze i dok su na autu, ali lakse je kad se skinu :thumbup:

Znam da je dobra cifra da to uradi profi, ali jedino ces tako biti zadovoljan ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U toku nedelje cu pokusati sam, ako nista onda cu odraditi u nekom specijalizovanom servisu :)) Hvala na savetima u svakom slucaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozz svima, ajde da se nadovezem na ovo "buvljak folije" :D folije nisu lose, za one koji iole znaju, imaju zivaca i mogucnosti.. :coffee: nije neki kvalitet ali za ljude koji ne bi da daju po 100e i vise u servisu moze jako lepo da ispadne, kao sto kaze ona nasa narodna "koliko para, toliko muzike".. ja sam radio 10ak automobila sa tim folijama i super je ispalo.. postavicu vcrs slike dok sam radio svog stila.. :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav druze,ja sam lepio foliju na starom Jugu.Kao prvo izmeris foliju koliko ti treba i izrezes na meru,posle toga operes stakla alkoholom da ih odmastis.U prskalicu za cvece sipaj vode i dodas dve tri kapi tecnosti za sudove.Sa tom prskalicom pokvasis staklo,nemoj samo puno da muckas da se ne zapeni.Svaka folija ima svoju zastitnu foliju koja nije lepljiva.Odvajas tu foliju i blago kvasis foliju koja se lepi na staklo.To sve kvasis da bi mogao da manipulises sa folijom i da je pomeras kako ti odgovara.Kada si je postavio na staklo uzmes nesto ravno i isterujes vodu od sredine ka krajevima,ja sam koristio lenjir zamotan u krpu.Vodu i sa njom vazduh si isterao kada vise nemas mehurice.Kada se sve osusi skalperom iseces visak.Najbolje je raditi sa skinutim staklima.Pozdrav i srecno.

Prvo se ukrajaju folije,pa peglaju pa tek onda postavljaju.I nema potreba skidati stakla sa kola,tako je 6 puta teze.A za punta ne treba fen jer si radio ba losom folijom koja je 3 puta tanja od lummar folije.Probaj lumar da stavis na bilo koji automobil bez peglanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

lepo je ispalo. reci mi gde moze da se poruci takav carbon i po kojoj ceni?

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imate na limundu/kupindu, a ima i na facebook-u, razni likovi nude raznorazne folije od karbona do hrom folija koje sam video, ako nekom treba link nek se obrati na pp da ne stavljam ovde jer je link za facebook.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja da ti garantujem za kvalitet ne mogu, cene su ok, nije mnogo jeftinije od ostalih, sto znaci da ne nabavlja neke krs folije pa valja za male pare, meni je radio vizir sa stampom za moj auto i ispao je ekstra, evo ti kako izgleda, malo je losiji kvalitet slike jer je slikano telefonom https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/431683_159520917499638_100003251911145_223042_1312002749_n.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kad sam kupio auto, zalepio sam one 2 linije preko haube, ko je gledao moje predstavljanje automobila zna o cemu pricam i odradio sam b stubove crnom mat folijom. Sve to sam uradio onom folijom koja se prodaje u knjizari u rolnama, a sirina je bila oko 50cm, to je meni trajalo bez problema sve dok nisam sam skinuo. Tako da ne verujem da postoji toliko losa folija da moze sama da se skine, naravno osim ako se ne zalepi lepo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...