Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ja sam i planirao da uradim tu foliju sa rupicama ,jer sam kod brata u firmi video na svim pikapovima, spolja se cini kao da nema rupica kao da je zatamljeno folijom a iznutra se vidi kao da folije ili sta je to vec ni nema ,a za tehnicki ne znam sta bi ti rekao ali nemam potrebe da lazem ,samo znam da nije mogao da prodje dok ne skine folije ,sad ko mu je skidao ne znam ......

Edited by Sasa Stilo 1.9 jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tamna stakla više ne mogu da se atestiraju, i dok je moglo to je radio samo institut vinča. Radi se atestiranje i dalje ali samo za vladina vozila sa 'specijalnom dozvolom'. Postoje kojekakve varijante lekarskih uverenja po kojima tome i tome smeta jako dnevno svetlo, pa se preporučuje bla, bla, bla... To pali još uvek samo kod maloumnih pandura. Na zapadu u pojedinim zemljama cifra osiguranja pri registraciji se uvećava po procentima zatamljenosti. Nisu ni oni mutavi. Veće su verovatnoće udesa sa folijama. Ko je vozio i ko vozi sa njima ovaj deo mu je sasvim jasan. Pešaci se nekada u sumrak samo 'stvore' ispred šoferke obično iz pravca prednjeg levog stuba...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Takodje sam bio sa drugom da registruje auto i skinuli su mu na tehnickom folije sa bocnih stakala jer nije imao pomenuti atest,eto toliko od mene i ako neko zna ko bi mogao da odradi zatamljivanje u NS neka pise ....
a za tehnicki ne znam sta bi ti rekao ali nemam potrebe da lazem ,samo znam da nije mogao da prodje dok ne skine folije ,sad ko mu je skidao ne znam ......

Niko ne kaze da ti lazes druze, nego u ranijem postu kazes da si bio sa drugom na tehnicom pregledu i da SU MU skinuli folije, znaci ONI SU, e sad u sledecem tvom postu kazes nije mogao da prodje dok ne skine...

Znaci prvo kazes oni su, a zatim da ne znas ko je skinuo iako si bio prisutan tamo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas nisam bio lenj pa sam otisao licno do Black Glass-a i pitao koliko kosta zatamnjivanje kod njih sa popustom, kaze lik cifru od 110E, ja kao ono a sa popustom koliko je kaze on pa to je sa popustom za FLCS doro kazem ja i odem.

Elem bas znimljivo ja mislim da je ovo preskupo, pogotovu sto je neko vec zvao za Stilo i rekao cenu od 100E bez popusta, sto znaci za Stilo sa popustom je 80E a za Bravo sa popustom je 110E, 30E skuplje, a moj drug je pre par dana kod njih isto zatamnio stakla na novoj Golf 6 i ispala ga ista cifra bez ikakvog popusta, a jos su mu zajebanija stakla i ima ih vise, ne razumem, ali ajde, BTW sad se setih a jedan od dvojice likova kaze u jednom trenutku, "a jer mi saradjujemo sa FLCS", ja reko valjda saradjujete vi bi to trebali da znate, ja sam to na nasem forumu video, on kaze ahaa pa to ti je ta cena sa popustom a ja pitam a bez popusta kaze ovaj 120E, znaci da nije 20% popust jer ili oni neznaju da racunaju ili sam ja lood ili ja ne znam da racunam, Neso ajde objasni koji je ugovor tj. dogovor izmedju FLCS i BG.

Edited by dusman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dušman : Dobar dan.

- Black Glass : Dobar dan.

Dušman : Hteo bih da zatamnim stakla na ovom mom Bravu ispred, koja je cena ?

- Black Glass : Za taj auto 110 eura

Dusman : Znaci, ja onda odbijem 20% jer sam u FLCS...

---------------------------------------------

Ako oni tada kažu bila šta suprotno, tj. kažu da se ne odbija od te cene, ili se ne odbija 20%, onda kažeš :

Sačekajte samo sekund da okrenem jedan broj...

Uzmeš svoj mobilni i okreneš 069/111-3527

Dušman : Ćao Nešo, Dušman je...

- Neša : Šta ima dušmane ?

Dušman : Pa, evo me ovde u Black Glass-u, i ovi imaju neke priče o popustu...nešto što nema veze sa onim napisanim na Forumu, i tako to...

-Neša : Daj mi tog sa kojim si pričao...

Dušman : Evo Nešo, samo sekund...

I, rešena stvar...

Šta je tu komplikovano ?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nista nije komplikovano, a sto moras da pises kao za debile da pises, nisam ja tebe pitao kako da se izborim za popust nego sta pise u ugovoru izmedju FLCS i BG-a

Likovi su rekli to sto su rekli da je sa popustom 110E i ja nemam nista protiv toga niti se nesto bunim to je njihova cifra samo sam izneo to kao suprotno onome sto je napisano tamo za 20%

Share this post


Link to post
Share on other sites
Danas nisam bio lenj pa sam otisao licno do Black Glass-a i pitao koliko kosta zatamnjivanje kod njih sa popustom, kaze lik cifru od 110E, ja kao ono a sa popustom koliko je kaze on pa to je sa popustom za FLCS doro kazem ja i odem.
Dušman : Dobar dan.

- Black Glass : Dobar dan.

Dušman : Hteo bih da zatamnim stakla na ovom mom Bravu ispred, koja je cena ?

- Black Glass : Za taj auto 110 eura

Dusman : Znaci, ja onda odbijem 20% jer sam u FLCS...

---------------------------------------------

Ako oni tada kažu bila šta suprotno, tj. kažu da se ne odbija od te cene, ili se ne odbija 20%, onda kažeš :

Sačekajte samo sekund da okrenem jedan broj...

Uzmeš svoj mobilni i okreneš 069/111-3527

Sada valjda lakše vidiš da nisi znao ni da pitaš...

Stvar je prosta...dovedeš ga u takvu situaciju da nemaju gde da vrdaju.

Ako i pored toga nastave sa nekom pričom, pozoveš me. Ako pozoveš ti...pa posle par dana pozove još neko oko iste stvari...onda ja odem do njih na Novi Beograd i popričam...

Zašto ti je toliko teško da provališ da je cena od 120 eura, koja ti je kasnije rečena glupost i da služi samo da se kao izvade...Sigurno ti nisu prvobitnu cenu rekli sa popustom...kako mogu uopšte znati kada im neko dođe ko je i odakle je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako nisam znao, pojasni pitao sam ih koliko je zatamnjivanje za bravo sa popustom za FLCS, a kako sam trebao da pitam?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kako nisam znao, pojasni pitao sam ih koliko je zatamnjivanje za bravo

Po treći put...

Dušman : Dobar dan.

- Black Glass : Dobar dan.

Dušman : Hteo bih da zatamnim stakla na ovom mom Bravu ispred, koja je cena ?

- Black Glass : Za taj auto 110 eura

Dusman : Znaci, ja onda odbijem 20% jer sam u FLCS...

Ako oni tada kažu bila šta suprotno, tj. kažu da se ne odbija od te cene, ili se ne odbija 20%, onda kažeš :

Sačekajte samo sekund da okrenem jedan broj...

Uzmeš svoj mobilni i okreneš 069/111-3527

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari,no stress :cheers: ,dok god je nasih ljudi,bice i pokusaja takvih prevara,kao sa Dusmanom i popustom,na koju on naravno nije naseo :rtfm: ,momci :secret: su ocigledno mislili malo da se ugrade u cenu folija,naplatili bi bez popusta,a u kasu bi stavili cifru sa popustom,nije tesko pogoditi gde ide razlika u ceni :whistle:.

Izvinjavam se ako sam nekog uvredio,ali ako nije tako ne znam cemu onda cemu tolika razlika u ceni,cana,kao,u fulu 130E,sa popustom 120E,a prava bi trebala da bude negde oko 80E :question: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam čuo od drugih, za punta tako oko 80, za stila 80-100, al se ne razumem u kvalitet, možda ovi koriste neke skuplje folije i metod lepljenja je neki drugojačiji :D

A u ovom slučaju mislim da mik ima poentu...tako da ne treba kriviti klub, već te pojedince, mada jeste malo glupo da ja sad odande moraš da zoveš nekog da interveniše..

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se u ovakvim situacijama lepo zahvalim, odem na drugo mesto, platim i duplo skuplje, a prve stavim vecno na BLACK LIST. Da bi ljudi ubuduce vodlili racuna i ja sam imao iskustvo sa slicnim sistemom zavrtanja usiju kod nekih koji se ovde reklamiraju, iako sam im bio musterija duze vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites
...i ja sam imao iskustvo sa slicnim sistemom zavrtanja usiju kod nekih koji se ovde reklamiraju, iako sam im bio musterija duze vreme.

Sa kim ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam odavno rekao da su oni prevaratnti,a zvao sam ih samo da proverim i uporedim cene meni su isto rekli sto i dusmanu,a zato sam otisao kod Ivana na zvezdaru i uradio za 85e a jos decko se 11god samo folijama bavi

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to htedoh Boki da te pitam, znaci kod Ivana si radio za 85E.

Super idem kod njega, hvala za info, bro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kolaju price da ce ih od nove godine zabraniti skroz ili ce ici nova uredba da ce morati da se vrsi naknadni tehnicki ,tj. atest ko bude ugradjivao folije,ako prodje bice zadnja 3 stakla preko 50%,a vozacko i suvozacko max 35%,kako bi se mogli videti vozac i suvozac,jel se kako kazu sprema puno kamera sa ovim novim zakonom.da li jos ima kakvu slicnu informaciju na ovu temu? :police:

za folije ko je blizi novom sadu moze potraziti laciku iz kamenice .savrseno radi sa llumar folijama tel.064 1783256.najbolji je!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko vidim, sve je to Black Glass. Znači imamo. :thumbup:

Ako bude nekih problema, okreni me na 069/111-3527, pa ćemo rešiti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

zvao sad, uvazavaju popust :animier:

Za punta sa skupljom folijom 100, jeftinijom 80. Ovo je bez popusta.

Folije u najavi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Samo jedno pitanje ,da li je sad dozoljeno stavljati folije zbog novog "savrsenog" zakona ,posto je meni auto na

firmu, momak na tehnickom mi rece da ne bi trebao da imam problema i da cu mozda morati da radim atest ???

Share this post


Link to post
Share on other sites
zvao sad, uvazavaju popust :animier:

Za punta sa skupljom folijom 100, jeftinijom 80. Ovo je bez popusta.

Folije u najavi...

a kakva je to skuplja a kakva jeftinija folija,nemoj da te loze ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Oktopod

PRE nego što tako ultimativno nešto napišeš...bilo bi dobro da pročitaš:

- Folije na bočnim staklima

Bočna stakla u ravni vozača mogu biti naknadno zatamnjena tako da ukupna vrednost prigušenja svetla ne prelazi 25%. Ostala stakla na vozilu osim vetrobranskog stakla mogu biti naknadno zatamljena.

Stepen refleksije stakala na vozilu ne sme prelaziti 15% kako ne bi došlo da zaslepljivanja drugih učesnika u saobraćaju.

- Kako se mogu imati folije 120% ? :D

Od ovih odredaba mogu odstupati samo vozila sa posebnom dozvolom Ministarstva koje je nadležno za poslove saobraćaja.

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index....st&p=656082

U novom Zakonu se folije ne pominju, kao što nisu ni u starom ZOBS-u.

Ova gornja odredba je iz Nacrta Pravilnika ( podzakonski akt ) o tehničkim uslovima za vozila.

To je predloženo, čeka na usvajanje.

Ko hoće baš da sačeka tih mesec, dva dana koliko najavljuju da će im trebati da usvoje sve pravilnike ( ovaj nije jedini ), neka sačeka. :thumbup:

@Boki

Nisu valjda iste folije sa buvljaka i one koje si npr. ti imao na Bravu... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...