Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Tamo nisi stavi koja je cena, samo 20% a od koliko 20% recimo za moj auto koliko je ugradnja pa cu ja sam da izracunam koliko je 20% to nije proble vec cena, a mrzi me da ih zovem samo zbog toga.

A da MarkoJTD vidi sa onim likom koji mu je stavljao folije mislim da je povoljniji a bolji(tudja iskustva, a i Mare se ne zali) mozda neki veci popust ovaj lik sa Zvezdare da, aj Mare vidi ti to, a o tome smo nesto pricali, Boki,MilosB, ja....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvao ih ja...

Za stilo sa troje vrata je 100 evrica, znaci sa popustom 80... Sve osim soferke, na koju mogu da stave traku na gornjem delu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste oni su jedni od najboljih u Beogradu ako ne i prvi po kvalitetu ali po ceni nisu, a ovaj lik sa Zvezdare isto drzi do kvaliteta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se kvaliteta tice taj lik ako nije isti po kvalitetu rada, onda je i malo bolji, ko je bio na njegovoj galeriji na sajtu moze da vidi daleko bolja kolica nego kod kolega sa nbg-a, a uz to je i jeftiniji, bar u ono vreme kad sam ja stavljao folije zvao sam njih i njega, i da su mi oni tada da lipopust od 20% opet bih prosao jeftinije kod tog lika na zvezdari...

ali mi je drago da kao klub dobijamo prepoznavanje ljudi koje rade delatnosti vezane za kola, i iz tog razloga necu stavljati ovde info tj. sajt i broj lika kod kog sam ja uradio folije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to lepo.Nije novac problem,vec sto nije zakonski regulisano,sto je gore od zabrane.Moze svaki pandur da te zeza kako oce.Uvek se pitas oce li da popusi ili odgrize :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Regulisano je zakonom, FOLIJE su ZABRANJENE i tu je tačka.

Pitao sam u MUPu i u AMS.

Meni nije jasna dozvola za rad ovakvih firmi, kapirao bih da se radi u nekoj garaži poludivlje. Uzmu ti pare ćutke, onda shvatiš po džepu da si prekršio zakon. A delatnost firme - kršenje zakona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad ne prave neke foto-grej, ko cvike. Doduše, moja stakla se danju malo zatamne i zaplave, ali ne bi bilo zgorega da to bude malo ubedljivije. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Firme koje ugradjuju folije prvenstveno ih ugradjuju na prozore poslovnih zgrada, stanova... a ne na kola. Pa ako neko hoce da stavi foliju na kola oni ce i to uraditi... ali nije njihov problem sto je to zabranjeno (ili nije regulisano) zakonom. Nemam nameru da ih ja sad nešto branim, samo kažem da ne rade protivzakonitu delatnost

Može li neko ko zna, da navede član(ove) važećeg zakona o saobraćaju koji kažu da su folije zabranjene? Hvala

Edited by Steelo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Može li neko ko zna, da navede član(ove) važećeg zakona o saobraćaju koji kažu da su folije zabranjene? Hvala

Nema takvih članova. To tek treba da se reguliše podzakonskim aktima.

download - Novi ZOBS

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nema takvih članova. To tek treba da se reguliše podzakonskim aktima.

download - Novi ZOBS

Dobro to je novi zakon, on stupa na snagu 1. januara 2010. A ja sam mislio na sad jos uvek vazeci, i bas sam ga sad prelistavao... nisam nasao nista sto bi regulisalo ovu oblast ili explicitno reklo da su folije zabranjene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Folije su definitivno zabranjene...

Secam se, jos dok sam imao Stila, da u Vinci nisi hteli da mi izdaju atest jer su folije zakonom zabranjene.

Inace, cena od 80e za Stila je maksimalno korektna.

U DarkGlass-u na Zvezdari je 80 i 90e za Punta (u zavisnosti od kvaliteta folije).

Share this post


Link to post
Share on other sites

O tome pricam,kad god mu se nesto ne svidi,pandur moze da te cima kao nedozvoljena modifikacija.Zato kazem,gore je ovo nego da je zakonom zabranjeno.Ljudi koji rade folije bi trebalo da izvrse pritisak da se zakonom definise zatamnjivanje stakala.Ovako ispada da neovlasteno modifikuju automobile i cine ih tehnicki neispravnim.A za to ima clan zakona koji definise sta mogu i kako da rade oni koji se bave prepravkama i modifikacijama motornih vozila.Dakle,prvo zahtev zanatlija da se donese zakon,a onda verovatno prigovor na njegovu ispravku da bi se nasao kompromis.Ipak,neko zivi od tog posla i PLACA POREZ drzavi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

smarace te za folije samo u slucajevima kada bi te smarali za "pojas".

za skoro godinu dana i skoro 17k predjenih, gde su me zaustavljali svi i svakakvi nijednom, cak ni prilikom kompletnog pretresa automobila od strane interventne mi nisu ni spomenuli rec folija ili tamna stakla...koji je trik? ne jurcam 100 na sat gradskim ulicama i ne negodujem im kad me zaustave vec sve po propisu...

a sad ako se vec neko izivljava po gradu pa kad ga zaustave ima noktima da skida folije ako treba...cisto da znate..to vam je info iz prve ruke ;)

a preporucujem da ne kukate za zakonsku regulaciju jer ce vam se to obiti o glavu kao sto ce mnogima novi ZOBS

Share this post


Link to post
Share on other sites
Može li neko ko zna, da navede član(ove) važećeg zakona o saobraćaju koji kažu da su folije zabranjene? Hvala

Pise da svaka modifikacija na automobilu podleze atestu, a kako se MUP dogovorio sa Vincom i Masincem da to nikako ne izdaju ti po zakonu to ne mozes da uradis. Nazalost izgleda da nece ni novim zakonom to regulisati, a znamo da je i los zakon bolji nego da ga nema. Recimo na zapadu je sve lepo regulisano koliko i gde je dozvoljeno zatmnjivanje na autu i za to uredno MOZE da se izvuce atest i uzivas, svi imaju profit i ti i drzava, ali ovde, videcemo...

Za sada je ovako dok podzakonskim aktima ne zavrse ovo sto su zapoceli bice zabranjeno i novim zakonom, mrzi me da sad citam koji je to clan, ali znam da bas tako pise, prelistaJ staRi zobs pa ces naci.

Share this post


Link to post
Share on other sites
smarace te za folije samo u slucajevima kada bi te smarali za "pojas".

za skoro godinu dana i skoro 17k predjenih, gde su me zaustavljali svi i svakakvi nijednom, cak ni prilikom kompletnog pretresa automobila od strane interventne mi nisu ni spomenuli rec folija ili tamna stakla...koji je trik? ne jurcam 100 na sat gradskim ulicama i ne negodujem im kad me zaustave vec sve po propisu...

a sad ako se vec neko izivljava po gradu pa kad ga zaustave ima noktima da skida folije ako treba...cisto da znate..to vam je info iz prve ruke ;)

a preporucujem da ne kukate za zakonsku regulaciju jer ce vam se to obiti o glavu kao sto ce mnogima novi ZOBS

Krenuo sam sa semafora, ubacio u drugu, zaustavili mene i lika iza, ja pojas i farove, on nema pojas, farove upaljene a noć, nema tablicu...

Meni 2000 din za folije, njeg još smaraše...

Ako te oće oće te, ja sam na primer totalno promenio rutu kuda idem kući sa autoputa, eto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citam postove i malo da se ubacim u pricu ,planiram takodje da zatamnim stakla ali u pitanju je karavan verzija :) Posto mi je auto na firmu mogu da stavim folije i dobijem atest jer vozim robu koju zelim da zastitim od sunca i od nezeljenih gostiju koji bi istu da pokupe :thumbsup:

Takodje sam bio sa drugom da registruje auto i skinuli su mu na tehnickom folije sa bocnih stakala jer nije imao pomenuti atest,eto toliko od mene i ako neko zna ko bi mogao da odradi zatamljivanje u NS neka pise ....

Edited by Sasa Stilo 1.9 jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam siguran da tek tako mozes da dobijes atest, kao imam firmu ocu da zastitim robu os sunca, mislim da to ne ide tako, mozda gresim neka me N neko ispravi, a i nisam siguran da smeju da ti skinu folije na tehnickom mogu samo da ti kazu da ih ti skines ili oni ne mogu da urade tehnicki, ali nikako da ti oni skidaju, pa to cak ni panduri ne rade nego ti kazu da ti to uradis, nema on pravo da lomi, kida ili bilo kako unistava tvoje vlasnistvo, kao ni sto ti nemas prava bez atesta da stavis folije, TNG, kuku, samo sto za zadnje dve stavke drzava daje atest, a za prvu NEDAJE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne postoji atest za folije, provereno kod MUPa i kod AMSSa. Folije NISU DOZVOLJENE. Ne znam kako onda to rešavaju pogotovo ovi što nemaju čak ni folije već skroz plastičan neprovida prozor i slično...

Dozvoljeno je zatamnjeno staklo, ono fabrički već ima atest.

To su reči par pandura i ljudi u AMSS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to sam ti i rekao da nema atest za folije, a ti verovatno mislis na bocna stakla kod punta van, to je fabricki zatamnjeno i za to ne treba atest, ako mislis na to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa to su fabricki zatamnjena stakla ali to ima samo na vanovima kod punta to su neka plasticna stakla ili sta vec to ima Vili i Bile cinimi se ako gresim neka me isprave a ja im se izvinjavam, znaci provereno fabricka zatamnjena mogu, naknadno zatamnjena za sada ne mogu, da lice moci nekada iskljucivo zavisi od zakona koji nije do kraja zavrsen tj. valja se zovu podzakonski akti, mada moda dozvole neki procenat propustljivosti, ali videcemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...