Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Dobro ide sve dok ne naiđeš na ivicu gde treba da se zakrivi  :turned:  Tako je i kod mene... Hteo sam bio prošle godine štopove da odradim, ono loša folija, puno ivica, uradio levi, bilo je prepuno mehurića i odustao, odlepio, zgužvao i bacio..

 

iskopah i rezultat tog igranja

 

DSCF1288.jpg

 

 

A sto ne bi lepo kupaio sprey koji je namenjen za to i bas lepo ispadne i dugo traje ???

 

A ako zelis da ga skines bez problema moze da se skine jacim alkoholom ili benzinom bez da ostetis stopke !

 

Kakve crne folije

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ s@le nešto sam čitao pa da se nadovežem na priču, a da li treba da se predju štopovi vodenom šmirglom ili direktno sprej a da a lak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planiram da zatamnim stakala na mom Fiat Puntu inace auto nema klimu pa me zanima da li bi folije pripomogle?

Zatamnio bi sva stakla sem soferke,koliko bi posto valjdalo da se zatamni? Koliko moze da  kosta?

Pozdrav.

 

Folije uglavnom imaju isti ili sličan procenat propusnosti toplote i UV zraka, tako da je sve jedno da li hoćeš providnu ili skroz tamnu, sve je stvar estetike... Meni se dopada napred diskretno do 30%, a pozadi nešto malo više npr 50% tu se razlika skoro ni ne poznaje, a fino izgleda i nije šareno...

@sale

ne dopada mi se kako izgleda zatamnjeno sprejom, jer kada se upale svetla ili migavci često se poznaje da je radio sprej jer negde naneseš deblje, negde tanje, a folija ravnomerno pokrije sve i sve izgleda ravnomerno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ s@le nešto sam čitao pa da se nadovežem na priču, a da li treba da se predju štopovi vodenom šmirglom ili direktno sprej a da a lak?

 

Ne bitno je samo da je cisto ako se radi sa sprejem!!!

 

Najkvalitetnije je da se uradi farbom i kompresorom naravno,ima opcija da se osmirgla znas kako na stopovima ili migavcima ima ona neka slova,oznake proizvodjacha i tako neke gluposto sve to moze da se ubije krupnijom smirglom prvo pa onda na kraju nekom sitnijom i dobije se skroz glatka povrsina...Onda se nabaci neka razredjena baza pa lak i bude kao fabricki !!!

 

Sprejem moze da se desi da bude kao sto kaze SKITER ali i ne mora da znaci sve je u rukama majstora !!!

 

Najjeftinje resenje SPREJ

 

Najbolje KOMPRESOROM  ( moze a i ne mora da se smirgla) ako bas hocete da smirglate onda i ubite sve nervnine kao sto sam gore naveo !!!

 

A sto se tice folija o tome ne bih ni razmisljao to mi je nagora opcija

Edited by s@le

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^E to, na tvojoj temi sam to nekada davno i video i to mi se dopalo i zato sam i rešio da pokušam folijom, ali sam uzeo lošu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ipak bih ja to folijom radio ne bih ništa da šmirglam, pa mi dojadi onda moram nove štopove da kupim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li znate nekog u blizini Gornjeg Milanovca,Kragujevca,Cacka da vrsi zatamljivanje stakala sa Lumar folijama? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Extrim folije, Altro.....sve u Kg-u kucaj na netu za broj

eto kolega Ivan i link ti izbacio.... :)

Da li znate nekog u blizini Gornjeg Milanovca,Kragujevca,Cacka da vrsi zatamljivanje stakala sa Lumar folijama?

a jesi li ti iz okoline Kg-a ili..... ? pazi ima dosta njih koji rade e sad ne sa Llumar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz Gornjeg Milanovca sam,zakazao sam termin za zatamljivanje u Kragujevcu kod Nenada Extreme Folije kaze da koristi samo Llumar... Koliko % je preporucnjivo da se zatamni i da li je mnogo 100 evra za sva stakla sem soferke?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je to Nenad Jović koji je meni zatamnjivao, dobar je majstor, sve pohvale, a cena je skroz korektna, ja sam pre nešto više od dve godine platio 130 ili 140, tako nekako beše..

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je taj bio je u Grošnici sad je negde u Erdogliji/centru Beneova ulica mislim...to ti je ta cena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja svojevremeno videh i Sikterov Punto kod njih na sajtu, u galeriji.

Kao sto Matdjo rece-to je ta cena za Llumar. Ovde je u Black Glass-u 110 Eur za limuzine, a 100 za kupe vozila. Sa starijom generacijom folija za 20 Eur jeftinije (90 i 80 Eur).

Mada na to moze da ide forumaski popust. Ili popust za Eko Smile karticu od 20%.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sve što ste ikada želeli da znate o zatamnjivanju stakala
 
Zatamnjivanje stakala, osim atraktivnog izgleda, donosi i brojne druge prednosti poput bolje izolacije toplote i preintenzivnog svetla, kao i refleksije štetnih UV zraka. Ipak, postavljanje folija nije tako jednostavan zadatak kao što se možda na prvi pogled čini. Larry iz Driveovog programa CLEAN u poslednjem prilogu na YouTubeu objašnjava sve što vas je ikada moglo zanimati o apliciranju folija na staklene površine. Ako je jedno od pitanja koje vas je mučilo bilo i zašto ovaj proces nije jeftiniji - ovaj video će vam i to otkriti.
 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima neko da mi zatamni stakla, ali samojom folijom, da platim samo ruke?  :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au, drago mi je da vidim kad vaskrsnu ovakve teme :thumbsup: , kao vesnik lepseg vremena.

A ne termostati, zimske gume, zaledjene brave, kederi i ostala zimska sr*nja :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih skidao stakla, nego na licu mesta. :)

Ma ja ne umem to da radim, treba mi neko ko ume, ja ću da mu asistiram...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo daj boze da je tako kako je on napisao... :) nema nista gore nego kad krenes da isterujes vazduh,koji se stvori kad lepis foliju, da se preklopi folija i pusti liniju, ili malo jace spaklom plasticnom i to plus kad je obmotas nekom krpicom i ona skine boju. Ako hoces mogo bih da pitam drugara da li bi hteo da ti proda samo foliju (original Lumarova-vidi moja stakla) pa ako hoce da ti javim cenu i posaljem brzom postom?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitaj, pa mi javi koliko ima i koliko traži. :) 
Još da nađem nekoga da mi asistira pri postavljanju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...