Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ma prednja stakla sam skroz spustio, posto su zatamnjena, da ne bi rekli nesto, a oni se uhvatili za zadnja, koja su inace 50%... Na jednom mestu me nisu ni pustili, otisao na drugo, tamo su me isto gnjavili, hoce, nece, moze, ne moze, kao usvojen je novi zakon koji ne dozvoljava bez atesta... U redu, slazem se da sve sto se menja na autu mora da prodje atest, kao plin recimo, pa shodno tome i pitam coveka ok, gde da uradim, kaze on pa to niko ne radi, skidaj folije...  :thumbdown:

 

Posle sam ga malko slagao da sam takav auto kupio u Austriji, pa je rekao onda vozi dalje, ali kao postoji sansa da me iskljuce iz saobracaja kao neispravno vozilo...  :thumbdown:  :thumbdown:  :thumbdown:


Samo jos da dodam, dva puta su me zaustavili otkad imam doticne folije, redovna kontrola, saobracajna, vozacka, o folijama ni reci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa u zakonu stoji da zadnja mogu da idu i 100 posto zatamnjenja... Sta ce ti tu atest onda... ? Mozda za potvrdu da su folije a ne krpe, ne razumem....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne znam, skroz me zbunio covek, kazem i ja, pa valjda je dozvoljeno zadnja skroz, znaci ova iza b stuba, kaze on ne moze, moraces da skines. Haos od zakona i tumacenja istog...  :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je kad se uhvate neke gluposti... Rupa u zakonu koliko hoces... I ja sam razmisljao da stavljam folije ali sve mi je cimanje zbog atesta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda je hteo da ti izvuče koji dinar iz džepa, da ga častiš da bi ti "progledao kroz prste". Gluposti, stvarno ne znam zašto bi te zezali za folije na tehničkom kad saobraćajci ništa ne kažu, teraj dalje i boli te uvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ortak na Zastavi 101 za 1000 dinara nasao neku budjavu foliju i sam lepio. Izdrzala bezmalo 4 meseca i pocela da se odlepljuje kad se prozori spustaju. A sad ja moram moj na 100% jer mi je jeftinije nego da kupim zavesicu (zaveseice za 7 i 8 sediste komad 40 evra i zavesica za zadnje staklo 20 evra), nasao sam negde za 90 jura, imam ukupno 5 stakala (ne racunajuci prednja dva) tako da sta kazete na cenu?
Inace daju neku "garanciju".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verujem da su sva stakla sem soferke 110-120eur max.

Uradi i uzivaj i ti dok se vozis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno atest bi trebao za zadnja stakla jer nije zatamnjenje jedina stvar koja se meri tj proverava... Za 100% nepropusno moraju da postoje recimo 2 retrovizora spoljna, to je naglaseno u zakonu kao i kolika je refleksija od stakla da ne bi zaslepljivalo druge vozace (zaboravio sam koliko treba da bude, ali je isto naglaseno)... Drugo zakoni u Backoj a pogotovo u opstini Subotici se tumace vecinom drugacije od ostatka Srbije a isto tako i postupaju policija i ostale pratece ustanove u vezi saobracaja... Tako da nece samo na tehnickom da te smaraju nego ce i panduri... Znam da je to ljudima tesko da shvate i misle da je ovo neka prica jao moja muka je najveca, ali moracete mi verovati na rec... Da kazem ono sto su meni rekli na Masinskom fakultetu u NS, sta god hoces da radis na autu sve se pravi lud samo nemoj ni pod kojim okolnostima da tamnis stakla bez obzira na to sto kaze zakon, jednostavno ne moze da prodje. Jedine automobile koje ja znam u SU da uvek furaju folije su lokalni "mafijasi", panduri na privatnim vozilima ili neko ko ima ogromne veze... Sve ostale koje ja znam su sigurno barem jednom gulili dole...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To podvlacim, da se zakon u nasoj opstini (Subotica) tumaci drugacije nego u susednoj recimo, somborskoj, a da ne pricam juznije. U NS su me dva puta zaustavili, po danu, tako da nema teorije da nisu primetili tamnija stakla, ali ni rec nisu rekli... Nema veze, sad sam izgurao tehnicki malo i na misice, a do iduce godine videcemo... 

 

Za nauk svim Suboticanima i onima koji dolaze na ovu stranu, izbegavajte policiju u sirokom luku, jer ce vam naci zamerku, pa i da ste sa novim automobilom, jednostavno tako je kod nas...  :rant:


@ YUgisa, pa i ja sam onda mafijas  :smoke: za sad :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma budaletine. Bitno je da imaš retrovizore što kaže YUgisha . Šta da vozim pick-up ili kombi ili van. 

Ako zakeraju za zadnja stakla samo ih otjerati u tri lijepe p.m. i neka ti dokažu na papiru da su u pravu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma skoro da su mi poceli tamo cepati folije sa stakla, to u AMS, gde sam uvek isao... neka vide sad kad cu im opet otici!!! Kao, rekao mi, medju nama, da odem kod nekog privatnika, oni, kao drzavna agencija, ne smeju da me puste...  :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Subotici nije bitan papir nego sta kaze pandur. Ako pise da sam ja presao na crveno u raskrsnici gde ne postoji semafor, onda sam ja prosao tamo preko crvenog i tako sam i dobio kaznu. Ako pandur kaze da zeleno treptuce svetlo nije bezbedno, onda Subotica nece da ga dobije i tako je. Ako pandur kaze da ne mozes da imas folije, onda ne mozes da imas folije... Ako pandur kaze da tehnicki ne moze da prodje niko ko je poslat vanredno, onda ce se on postarati da tako i bude kao sto i jeste uradio kad me poslao... Ako kazes da hoces da se suocis na sudu sa njime, nece se pojaviti jer on tako ne zeli... Subotica je jedno jako korumpirano drustvo koje jako duboko doseze, moj cale je bio na prilicno visokoj poziciji za vreme SFRJ i mnogi njegovi prijatelji su kroz dug staz dogurali do nekih visokih pozidija ali su poslednjih godina da liotkaze iako mozda imaju koju godinu do penzije jer jednostavno ne mozes da isteras pravdu... Jedino cega se boje je advokata jer ako imas pare za njega onda verovatno imas i mogucnost da teras pravdu na sudovima i van Subotice gde ce guzica da im zine... Sto se tice ljudi van SU, verovatno necete imati nikakvih problema posto nece da gube vreme jer ce te verovatno traziti prebacivanje slucaja u sud u vasem mestu stanovanja... Kad krene akcija tamo u septembru zbog malisana, onda ce biti pravno iznenadjenje da te ne zaustave zbog folija... Ja izbegavam da vozim auto tokom tog meseca, dotle je doguralo njihovo proseravanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ste radili stakla bez fena, i nigde nije popustila folija onda znaci da je folija jako tanka, to govori o kvalitetu. Llumar folija ima 7 slojeva zato mora da se pegla svako staklo. Llumar daje dozivotno garanciju na folije, a servis na ugradnju 5 godina. Mislim da je to skroz ok. Po dodiru se primeti razlika izmedju prve i druge klase.

Share this post


Link to post
Share on other sites

2008 sam uradio na Picasso-u.

Prodao sam ga odavno, u komsiluku je, gledao sam ga 2x udarenog, ali sve folije i dalje stoje i u stanju kao prvog dana. To je meni garancija kvaliteta.

Nemam nameru nikog da okrecem na stranu od koje realno nemam nista, dosta puta sam pogresio sto sam garantovao za ljude, neretko mnogo bliske.

Ja uvek radim na istom mestu jer sam prezadovoljan kvalitetom folije i usluge.

Nikako da slikam izbliza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mojih prljavih stakala.

Ivica tacnije

Ovo zadnje treba da se predje sa krpom i prstom, ali to verujem da ce morati 1x mesecno da se radi. Ostale ivice tik uz oblinu

 

decije.jpg  zadnja.jpg  moje.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ste radili stakla bez fena, i nigde nije popustila folija onda znaci da je folija jako tanka, to govori o kvalitetu. Llumar folija ima 7 slojeva zato mora da se pegla svako staklo. Llumar daje dozivotno garanciju na folije, a servis na ugradnju 5 godina. Mislim da je to skroz ok. Po dodiru se primeti razlika izmedju prve i druge klase.

 

Lumar sam i radio sto sam i napisao "BEZ FENA BOCNA STAKLA"

 

Ti kolega umesto da ucis po netu kako se lepe folije, uzmi lepo pozovi broj iznad koji sam ostavio generalnog uvoznika za llumar folije za srbiji i samo pitaj o doticnim klasama i sta to zapravo znaci kad su llumar folije u pitanju ! I pitaj dal je obavezan fen za skoro pa ravne povrsine :laughing:  , i predpostavku da ne mozeze da se "ispegla bez njega" :laughing: :laughing: :laughing:  jer je tanka :harhar:

 

Jedino tacno sto si napisao je da garancija ide od 5-8 god zavisi od servisa do servisa, a inace je od fabrike dozivotna !

 

Neko je pitao za kvalitet kako se to proverava, llumar folije imaju neke silne sertifikate i testiranja na razna zracenja UV stite 99 % uv zracnja...

 

llumar je toliko dobar da ga postavljaju cak i na zgradama kontorle letenja gde se ljuzi prze i zrace po ceo dan na suncu.]

 

Vise o svemu tome na sajtu ili pozivom, cak ni po mnogim servisima gde se rade doticne folije ne znaju da vam kazu o lumaru, klasama itd itd

 

http://www.llumar.rs/

 

I jedno znam sigurno provereno da je razlika izmedju prve i druge klase samo u debljin,i tj prva klasa je vise za bezbednost pri recimo razbijanju stakla znaci vise je za fiziku zastitu naravno poseduje i sve ono sto ima druga klasa i za sta su prvenstveno i namenjenje folije a to je zastita od sunca i stetnog zracenja pa sve ostalo !

Edited by saledelagano

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sale, može koja slika ili link da vidim kako izgledaju folije kod tebe na autu ako nije problem. Ako već mogu da se odrade bočna stakla u sopstvenoj režiji bez fena onda razmišljam da možda naručim folije sa gore postavljenoj sajta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/62343-fiat-stilo-18-16v-133-ljutih-konjeva/page-8


Gde si u Bgu ?

 

Ne mozes da narucis moras da odes kod njih da pazaris !

Edited by saledelagano

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miljakovac. Fino je kod tebe ispalo, baš je super samo što ne znam koliko bi kvadrata trebalo za Punta bez zadnje šoferke.

Vidim da su oni negde kod SC Olimp na Zvezdari, verovatno da se tamo preuzimaju narudžbine ?

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

RSS , ne toliko blizu.


Ovaj rad

 

 

Nema sta da vise zapece sa fenom te tackice. Koliko je tesko skapirati da to jednostavno mora da se vidi?

 

Llumar, kod kolege Obbi-ja:

 

CAM00200.jpg CAM00201.jpg CAM00202.jpg

CAM00547.jpg CAM00548.jpg CAM00550.jpg
 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Godina ima 365 dana ako oduzemomo samo nedelje - 52 = 313 i praznike barem jos 13 znaci 300 dana !   1500 / 300 = 5 dnevno sto je mnoooooooogo + osecam da u Srbiji nema tolikio crnih stakla koliko si naveo !

 

Mozes da radis i 100000000 dz ti kad nemas informaciju da ravne ili relatino ravne povrsine mogu da se urade i bez fena, koji i inace sluzi samo da bi se oblikovala folija na zakrivljenoj povrsini ili ti peglanje kako to zovu likovi koji rade stakla...

 

Peglanje na ravnoj povrsini nije moguce niti potrebno !

 

Kao i ona tvoja prica da mora da ostane vazduh kod tackica, sto eo imas gore iznad doakz na crvenom stilu da NE MORA !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...