Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ma koji tehnički to je najmanji problem znam čoveka kod njega staln oradim pustiće on :) nego meni je da ne plaćam kazne i da mi ne prave problem preko granice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam baš rešio da zatamnim stakla ali se malo cimam zakona...razmišljao sam da odem do blackglass-a ali skupo majku mu...odakle mi sto evrića...

pa idem na manje bolnu varijantu..sam kupim folije, negde oko 2 hiljadarke za sva stakla sem prednje šoferke..i najverovatnije odem do amss-a da mi daju atest...pošto sam pročitao da sada to rade, iako pre par meseci kada sam ih zvao rekli su mi da ne može...atest je 2.400 rsd ... znači da kažemo 40 evra da se sve sredi...realno i nije mnogo..mnogo je više prihvatljivije..sada samo ostaje pitanje koliko će to trajati..

 

 

ps

ako nadjem neke pare ipak idem na sigurno (blackglass)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što je blackglass sigurniji od bilo koga drugog ko lepi folije, što se zakona tiče? Pa neće ti biti svetlija folija ako je zalepe u blackglassu ili ako je zalepiš sam. Što se atesta tiče, sve preko 30% ne bi trebalo da prođe u amss-u, pa i da je Sveti Petar lepio.

Ali, pošto u Srbiji nemaju čime da ti utvrde tačni procenat zatamljenosti, onda idi na sigurnu varijantu i nemoj da preteraš pa će da te propuštaju.

Ili, ako voziš neka besna kola, e onda tamni i šoferku i sve i boli te briga.  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nemaju one aparate uopšte, panduri to u životu sa sobom nemaju. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nešto sumnjam da A 6-ice i ostala vozila iz vlade RS imaju atest za njihova zatamnjena stakla, tako da teraj pa šta bude. Ako kažu mora da se skine, skineš prednje i to je to, ostaju ti zadnja za  koja se ne traži atest. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima razlike izmedju black glassa I ostalog. Jer ti kupis folijukoja ke ocajnog kvaliteta, vidi se slabo I iznutra. A tamo rade sa Lumar folijom. Ali opet im ne bi dao 100e :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nešto sumnjam da A 6-ice i ostala vozila iz vlade RS imaju atest za njihova zatamnjena stakla, tako da teraj pa šta bude. Ako kažu mora da se skine, skineš prednje i to je to, ostaju ti zadnja za  koja se ne traži atest. ;)

dve greske:

1.vladina vozila i ostala nemaju folije vec fabricki zatamnjeno staklo

2.za zadnja se trazi atest na refleksiju

nadjoh i trecu gresku  :harhar:

nece ti kazu mora da skines, nego ti naplate kaznu i kazu idi dalje

Edited by Zhorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne slazem se da nemaju folije. Ima nekih koja su narucivana sa zatamnjenem a na vecinu su lepljene folije. Provereno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li gde lumar da se kupi u maloprodaji? I posto je uopste?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako bi krenuli da smaraju sa atestom za folije dobar deo vozaca bi morao da ih skida... Tako da cu sam lepiti, naravno sve u granici zakona . Napred 30 posto a nazad oko 80...neko je napomenuo razlika izmedju blackglass-a i samog lepljenja... Druze ipak mi je sigurnije da se odradi kod nekoga koga bije dobar glas , ali sta ces kad su pare problem... Uglavnom hvala , i sad me ceka najtezi posao. Naci dobru foliju i lepiti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A moze da pomogne srpska narodna alatka, ne ono na sta ste pomislili, vec cekic ... posle obrade cekicem, nema vise sta da se lepi:D

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Decko koji meni radi folije je radio za carinu neka vozila.

Ko ce njih da proverava? Ne moraju ni da reg auto.

 

Sto se tice samostalnog lepljenja ja nisam za to jer dok uzmes kvalitetnu foliju ( a trebao bih pre zbog sebe jer lose folije nisu prozracne, nemaju UV zastitu i deformisu sliku ) i naucis da radis potrosices isto para i vise jer ces sigurno pogresiti.

 

O liniji na kraju stakla da ne pricamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde to oko lepljenja imam ujaka koji zna pa bi mi on pomogao... Pitanje je koliko ce trajati one folije sto mogu da se nadju na svakom cosku...? To je jedina briga trenutno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi kako se zalepe i zavisi od kvaliteta jer i tu ima raznih proizvodjaca

Ja sam 2 puta lepio i skidao ove sa buvljaka, sad samo sa zadnje soferke ne mogu da skinem zbog grejaca, kad budem imao pare, odem, platim, skibu staru, zalepe nove i miran sam

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od jednostavne pomisli da zatamnim stakla , stigosmo do problema... Sve se mislim da ustedim pa i da platim... Nalazio sam neke popuste u black-u tipa one eko pumpe kartica itd... Pa cu da se pozabavim time... Znaci i tih 20 posto jeftinije... Jos ako uvaze i flcs karticu i eko karticu eto to je vec 30 posto jeftinije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...