Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Nikada ne bih izabrao rapid u ovom slucaju pa ne razumem zasto je ta cena rapida ovde relevantna i u ovom kontekstu iznesena? Ajde da je octavia egal po ceni sa bravom pa da razumem da je tada octavia bolji izbor, ali rapid nikako . Jedino mu je prednost sto je nov model ali dzaba kad je ruzan. Takodje, nisam gledao opremu rapida ali verujem da je znacajno manja od brava.

Edited by TheCityAndTheStars

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Zhorzh jedino da pogledaš na nekom autoplacu da zameniš ključ za ključ i da ti još doplate, drugačije bi sve dosta teže išlo jer si relativno skoro kupio auto i ne možeš da dobiješ za njega koliko vredi i teško da bi neko ko vozi Brava od skoro 170 konjića prešao u dosta tromiji 500L.

A računam i da se ne ispalti uzimati kod nas nove Italijane ukoliko nema subvencija na njih. Pa nov Bravo izađe ~16000e ako sam dobro ispratio sa ok opremom, a polovan, 3 godine star, za do 9000e može da se bira, a ima ih i jeftinijih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kojih crnih 9, Igi... Za malo jace od 7 soma (citaj 7 :) ) moze da se nadje odlican 2.0 Emotion, samo treba sacekati.

Evo bas Tosonijev (koji ste sami pomenuli) - izuzetan primerak, fantasticno ocuvan, restyle varijanta, malo smo ga poterali - ubica od 165 KS, Emotion sa navigacijom, Bluetooth... Pravi vozacki auto, da uzivas i u performansama i u opremi.

Naravno kome ne smeta 2-3 godine star (ali kao nov) auto i ko ne zeli eventualnu raticu nad vratom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikada ne bih izabrao rapid u ovom slucaju pa ne razumem zasto je ta cena rapida ovde relevantna i u ovom kontekstu iznesena? Ajde da je octavia egal po ceni sa bravom pa da razumem da je tada octavia bolji izbor, ali rapid nikako . Jedino mu je prednost sto je nov model ali dzaba kad je ruzan. Takodje, nisam gledao opremu rapida ali verujem da je znacajno manja od brava.

 

Kontekst je taj da je Ivan rekao da Bravo sa "malo boljom" opremom košta 16k€, a onda sam ja rekao da Oktavija takođe sa "malo boljom" opremom košta isto aludirajući na to koliko je Oktavija veći i u svakom smislu bolji auto od Brava (viša klasa). Zatim se Ticma priključio komentarom da Rapid u FULL opremi košta toliko (što znači da ima bolju opremu od pomenutog Brava sa "malo boljom" opremom). 

 

A cela priče ide ka tome da je džabe što je Fiat ponudio bolje uslove za kupovinu Brava kad mi je cena previsoka za model koji je star 7 godina i kada za te pare imaju potpuno novi modeli, pa čak i veći u višoj klasi ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni cena Brava deluje korektno iz razloga sto se gadja sa opremom, motorima i cenom sa 500L (subvencionisane cene). Ne potpuno isto ali priblizno. Svi smo se slozili da je 500L apsolutni best buy sa subvencijom i ovim nacinom finansiranja. Jeste tacno da je Bravo stari model i da bi mogli jos malo da popuste sa cenom i poboljsaju prodaju ali i ovako srpski kupac novog automobila zahvaljujuci ovim uslovima ima mogucnost da bira segment automobila koji mu odgovara a ne da kupuje ono prvo sto moze da priusti. Da ne ulazim u analize cena Skode, nemam vremena sada, ali uzmi samo normalnu cenu kredita na taj iznos na 6 godina i dolazis do najmanje 3.000 eur veceg troska za auto koji nema ove uslove kupovine. Odatle moja tvrdnja da je ovo konkurentna cena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kojih crnih 9, Igi... Za malo jace od 7 soma (citaj 7 :) ) moze da se nadje odlican 2.0 Emotion, samo treba sacekati.

 

Ja rekoh 9 da ostavim malo lufta za servise, biranje opreme i slično :) Mada mi je i drago sa jedne strane što mu tako rapidno pada cena. Dok dođe vreme da ja menjam auto biće sigurno 1-2000e još manja od toga za par godina star auto

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dovla, Octavia i Bravo su ista klasa. Druga je stvar što je Škodilak opasno "prljav" igrač. Videću da dovezem na neki skup Škodu A7 Elegance, 2.0 TDI. Nema šta pored nje Bravić da traži, na našu žalost.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kojih crnih 9, Igi... Za malo jace od 7 soma (citaj 7 :) ) moze da se nadje odlican 2.0 Emotion, samo treba sacekati.

 

Za 5.5-6 soma biras preko....1.6 ili 1.9  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kod nas,vec preko :D Konkretno Belgija.Tamo je cena od 5.5-6 za '08-'09 god,ali u najjacem paketu "Racing",varijanta prvi vlasnik,servisna,kilometraza oko 100 000...

 

Dok se to kod nas prebaci i poplaca sve sto treba izadje mnogo vise,ali to su prakticno novi auti.

 

Ali ima primeraka i od 4 000 e :

 

http://fr.autoscout24.be/Details.aspx?id=240725376&asrc=st

bravo_4000.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dovla, Octavia i Bravo su ista klasa. Druga je stvar što je Škodilak opasno "prljav" igrač. Videću da dovezem na neki skup Škodu A7 Elegance, 2.0 TDI. Nema šta pored nje Bravić da traži, na našu žalost.

 

Pa to sam i kaz'o :D Tačnije, verovao sam da je Oktavija viša klasa pošto je ova nova već u veličini A6... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

sumnjam da 08-09 preso samo 100k u Belgiji......gledam ove po licitacijama idi bre....novembar 2011 200k.....ufff cekam kada ce se pojaviti kod vas u Sapcu sa 86000km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ne cuci dosta stvari i malo mi vuce na Gedora Styling :) , al' dobro, ukusi su razliciti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da su bili malo drskiji gde bi im bio kraj.
 
cxcb37025.jpg  cxcb37026.jpg
 
cxcb37027.jpg  cxcb37028.jpg
 
cxcb37029.jpg  cxcb37030.jpg  cxcb37031.jpg
 
Mogli su odličnu limuzinu da naprave i da pariraju nemcima
 
cxcb37032.jpg  cxcb37033.jpg  cxcb37034.jpg
 
Moj favorit, extra lepa varijacija
 
cxcb37035.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne može Fiat da se prodaje za 30.000-40 000 evra. To je teren za druge brendove u okviru Fiat grupacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje ? Kada nema ništa da ponude sa ove strane bare.

Ova Croma CLS je sigurno imala šta da ponudi samo da su imali malo mašte. Ovako Croma ni klasičan karavan ni ven a prodaja / depresija. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=247985147&asrc=fa

evo moze ovo,samo sto je unutra ocajan,pogotovu centralna konzola

http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=237479875&asrc=st

a ovaj bravo je fantastican,sjajno izgleda i spolja i unutra

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...