Jump to content
FAS Goran
vlada-bravo

Preticanje preko pune, ali...

Recommended Posts

Pozdrav ljudi,

elem posto sam naivno zensko upucena sam u propise i prekrsaje NIKOLIKO!

Nakon osam godina voznje bez i jednog jedinog prekrsaja (nisam uopste nikad sama pravila prekrsaj a ne jos i da me policija uhvatila) ocigledno sam dovoljni baksuz da i to dobijem :(.

Vozila sam kroz Prijepolje ispred punta (bordo boje-koji god bordo punto da vidite bezite od njega!) jako dugo,mozda i 20km i vidim da punto smanjuje brzinu dosta ispod ogranicenja al vidim i dosta muskaraca unutra pa pomislim da je preopterecen i obidjem ga. Al em sto sam niska ko metar i zilet jos sam i panicar pa kako sam preticala prvi put u zivotu tako uspem prilikom zavrsetka preticanja da uhvatim punu liniju. A kad ono-cika policajci pale rotaciju i pokazuju mi snimak. Dzaba svo ubedjivanje i njihova prica da nije strasan prekrsaj i da me nikad ne bi inace kaznili al snimak je nacinjen i dzaba sve kad ne mogu da brisu. Da ne spominjeem jos da sam bila na putu za sahranu mog dede pa eto nije mi trebalo puno da se rasplacem :cry: . Onaj papir nisam htela da potpisem jer sam liniju zgazila a i nekako imam osecaj da su da ligas namerno samo da bih nagazila na liniju.

Molim vas iskusne sa policijom i punom linijom da mi daju savet cime da se "branim" i da li neko ima predstavu kako ce to na kraju proci? Naravno auto mi je potrebno radi posla

Hvala :help:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo pročitaj temu od početka, a ima ih još nekoliko na ovu temu i zaključićeš da je odlaganje jedino rešenje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procitala sam. Al nazalost ja ne mogu da kazem da nisam makar malo kriva jer su me snimili ;(

A koliko vidim po novom zakonu nije bitno da li je linija samo zgazena ili je preticanje bilo potpuno preko pune linije.

Jos su hteli i da me kazne i iskljuce iz saobracaja jer nisam emotivno i psihicki sposobna da vozim :huh:

Da li ima vajde na nesto da se vadim (jer policajac nije hteo da pise kaznu jer sam kaze da je mali prekrsaj i da me je video da sam sve vozila po propisu i da nisam pokusavala da preteknem i kad me je izazivao smanjivanjem brzine al kaze dzaba sve kad je snimljeno)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U teoriji, možda bi moglo da se dokaže da je on namerno smanjivao brzinu i da si ti onda to preticanje izvršila radi sopstvene bezbednosti.

U praksi, redovno primaj pozive od sudije i redovno šalji pismo da nisi u mogućnosti da dođeš i tako sve do zastarevanja. Nažalost, drugačije ne može.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel' se na tom snimku vidi kao završavaš preticanje preko pune linije, tj. da li se na slici vidi tvoj auto kako prelazi punu liniju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne sme ni da ubrzava dok ga neko pretiče, ako je bilo očigledno onda su i oni u prekršaju tj. namerno ugrožavaju saobraćaj. Samo treba dokazati, doduše ako postoji snimak onda se i vidi brzina kojom su se kretali i da li su ubrzavali ili je bio subjektivan osećaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od advokata i suda nikakve koristi.

Jedino u slučaju da imaš kakvog prijatelja-advokata sa kojim ćeš dogovoriti da te zastupa i da istrajete do kraja u tome. Jer mnogi nemaju živaca mjesecima i mjesecima se ganjati sa njima zbog sitne kazne (više je to stvar principa, znam iz ličnog iskustva).

Platit kaznu i sljedeći put gledati ima li gamadi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dve godine sam se sudio sa prokletim pandurom! Da sam znao koliko ce me to sve kostati zivaca ne da bih odmah na licu mesta potpisao zapisnik nego bih ga jos i castio!

Oslobodjen sam od krivnje ali to nije vredelo silnog zivciranja!

"Sa rogatim se ne mozes bosti!"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega je napisao prigovor na 42 strane. I oslobođen. Mrzelo ih da čitaju, a bolje što nisu kakve je sve gluposti napisao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja vec imam skupljeno neke tri strane za kvalitetnu zalbu u vezi semafora sa sve raznim dopisima od sekretarijata :) to je krajnje resenje vec . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja vec imam skupljeno neke tri strane za kvalitetnu zalbu...

Kolega je napisao prigovor na 42 strane. I oslobođen. Mrzelo ih da čitaju...

Fali ti jooooooooš... :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moze neka sema, sta se pise, ja kad bi krenuo da pisem verovatno bi isplatili sve decje dodatke koje nam nisu isplacivali i nasli bi mi posao i slicno ... Jer ja kad se raspravljam sa pandurima, ja kazem radim kod privatnika, mala plata, velike muke, izdrzavam porodicu, auto nam je jedini prozor u svet i ostale gluposti kojih se setim u tom trenutku !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo i osnovno - NE PRIZNAJ NIŠTA!

Sve posle što napišeš gotovo neznatno utiče na presudu. Ako priznaš, sve što posle napišeš može (a i ne mora) da eventualno utiče na visinu kazne i ni na šta drugo.

Prema opštim pravnim normama, kada te neko tuži ili podnese prekršajnu prijavu ON je taj koji MORA da DOKAŽE da si ti to uradio. Ne treba TI da dokazuješ da nešto NISI uradio,

Stoga, UVEK u zapisnik upišeš - NISAM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, nikada nista ne treba da se priznaje, nikada nisi kriv dok se ne dokaze suprotno :rolleyes:

Послато са ZTE-SKATE користећи Тапаток 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da osvezimo temu sinoc me na kvarno ustavise krenuo na isprekidanoj zavrsio na isprekidanoj  ali nastavio da vozim preko duple sredinom auta nisam naglo vratio auto u svoju traku da pritom napomenem da je iz suprotnog smera imalo 2 trake i da nikog nije bilo.Pritom policajac sedeo u kolima(na mestu suvozaca) udaljen oko 2.5 km i kaze sve je video cak me vozio do mesta kazem ja njemu kako ja sad ne vidim moj auto a vi mene videli kaze tako je to.Shvatam da je u njegovim ocima to izgledalo tako ali nije bilo kake su mi sanse da mi sudija poveruje pritom nisam potpisao zapisnik,a dodatno mi je napisao da u trenutku ucinjenog prekrsaja da sam vozio dete od 2.5 godina.Inace pritom umalo ne izginusmo jer je bez rotacije izvrsio dva puta polukruzno okretanje preko pune.Kupicu auto kameru pa makar leba nemo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel imao svedoka?

Jeste tog sa kamionom zapisao mu broj al ako hoce covek da kaze istinu on ce reci kako je bilo 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene samo nervira to sto nikad ne preticem na punoj nisam ni sad al sam nepaznom natrcao a izgledalo je kao da jeste :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je l' ima on neki dokaz da si to uradio, ili je samo video sa 2.5 km?

Sad tek videh za svedoka...

Edited by Skile

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najaci deo odvede me sluzbenim kolima  da mi pokaze gde sam preticao i pokazuje, a ja ga pitam  kako se moj auto ne vidi odavde a on je cak pre vaseg vas je jos 5 metara ispred :) Onda vise nije bilo dogovora :)  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...