Jump to content
FAS Goran
vlada-bravo

Preticanje preko pune, ali...

Recommended Posts

Dušmane... teta Goca je sudija koja će ti presuditi :)

Moraš da razumeš da u pravu nema praksa - ne praksa... znači ili jesi ili nisi, sve je crno i belo... Shvati da ti odgovaraš za prekršaj za koji te terete... to, da li je on tebi tražio pare za pojas ili je bio bezobrazan ili si ti 100x video pandure kako to rade, NIKAKO ne utiče na tvoj slučaj i na tvoju presudu ;)

Dakle - TVOJ PREKRŠAJ i NIŠTA DRUGO!!!

Kad odeš kod teta Goce njoj će od presudnog značaja biti šta ćeš ti reći po tački optužnice tj. eksplicitno će te pitati - ''jesi li ti to uradio ili nisi?''. I tu se sva tvoja priča završava. Da li si ti imao šorc ili patike, da li si video 300 policajaca koji su to isto uradili neće te osloboditi odgovornosti... uzmi napiši prijave za tih 300 pandura pa će i oni dobiti zaslužene kazne, ali to te i dalje ne oslobađa odgovornosti za prekršaj za koji te terete ;)

E a instrukcije šta da kažeš malo kasnije nemam sad puno vremena ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro kazacu joj da ja to NIKAKO nisam uradio, i ona ce mi reci da sam oslobodjen optuzbi ako sam te shvatio dobro, ma znam ja za one pandure ali sam samo rekao da nisam jedini koji je to uradio ali mene jedino terete za to samo sam to rekao.

E sad oni me terete za prekrsaj koji nisam uradio ja cu to govoriti a imam i svedoka koji ce to potvrediti a on nema ko da potvrdi njegovu navodnu teoriju, i recicu da je bio jako neljubazan i bezobrazan da se drao da je ....

Mozda i to pomogne ma ocrnicu ga najace ali prekrsaj necu nikada priznati cak ako dodje i do suocenja, na koje licno mislim da on nece doci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I počni da plačeš, kao jako si se uplašio da će da te bije... :) . Šalim se naravno... ;)

Ja sam prošle godine u Podgorici, iz trake za desno nastavio pravo jer nisam mogao da se prestrojim, a pravo postoji traka u koju možeš da nastaviš bez da se prestrojavaš. I zaustavio me pandur, naređao jedno 20 automobila koji to rade... I samo skuplja po 10-20 eura...

Samo budi fin i kulturan i to mnogo znači na takvim mestima...

Pozdrav... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uvek fin i kulturan to mi nije problem a stacemo sa njegovim izmisljotinama sto je naskrabao na izjavi, nema veze sve cu da poricem pa ce mo da vidimo na osnovu cega ce da me osude, na osnovu toga sto negiram da sam to uopste uradio to i ja kao laik znam da ne mogu, znaci on kaze jesam ja kazem nisam, a moj brat kaze takodje da nisam i ja imam svedoka a on ne, prosto i jednostavno koliko vidim sve ide u moju korist, ali da sacekam Dovlu da vidim sta mi on predlaze da kazem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovakvih primera je na žalost previše , a šta će biti sa ovim novim zakonom i kaznenim bodovima ne smem ni da pomislim. :rant:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle ovako. Ne znam tačno kako ta raskrsnica izgleda, ali ako negde pogrešim (pri opisu raskrsnice) vi me ispravite.

1. Došao si na raskrsnicu i stao u traku za levo. ALI ispred tebe je bilo puno automobila pa je na mestu gde si ti stajao linija između traka još uvek bila isprekidana i dok si stajao na semaforu shvatio si da si pogrešio traku i kada se upalilo zeleno, sačekao si da sva vozila iz desne trake prođu, dao si migavac i prestrojio se u traku za pravo i nastavio dalje putem. Naravno, za to imaš svedoka.

Ovo ti je dakle ključ izjave. Od ovoga ne odstupaj ni malo. Dakle, uradio si to tako kako sam sad napisao, ali pandur pošto je bio na 300m odatle tako nešto nije mogao da vidi najbolje.

2. Pogrešio si što si se raspravljao (dakle nemoj mi reći da nisi :p znam da jesi... možda nisi puno, ali si diskutovao :) ). trebalo je samo da ćutiš i da se praviš blesav da ga pustiš da piše i da se praviš da ništa ne znaš. Zašto je to važno? Pa važno je zbog toga štoi ćeš sad pod 2) da napišeš da ukoliko te sud i dalje bude smatrao odgovornim želiš suočenje sa policajcem. Znači nemoj da tražiš sučenje nego stavi da to želiš ''ako bude potrebno'' ;)

3. Navedi olakšavajuće okolnosti koje sam već pisao na ovoj temi - da si student, nemaš para, roditelji socijala, penzioneri, na birou (šta već jeste istina), OBAVEZNO stavi da ti je to prvo zaustavljanje (ne prvi prekršaj nego prvo zaustavljanje) od strane policajaca za tih X godina koliko imaš vozačku. I naravno, zaključi na kraju da smatraš da se ne osećaš krivim.

Kao što već rekoh. Budi uljudan. Nemoj ići u papučama već u patikama, ne u šorcu ni trofrtaljkama već pantalone, farmerke... kada uđeš nemoj sedati za stolicu dok ti ne kaže itd... ono... udariš malo po bontonu... onda će ti ona verovatno reći, 'ajde ispričaj šta je bilo, ti nemoj da pričaš o ribama koje su bile usput ili liku koji je vozi Maseratija ispred tebe, već budi koncizan i u 10 rečenica objasni celu situaciju. Onda će ona naglas da diktira izjavu lepoj neznanki ti je slobodno prekini ukoliko ti se nešto ne sviđa (naravno kažeš ''izvinite, ako nije problem da umesto toga piše to''). Već sam pomenuo da odeš ili ujutru oko pola 9 - 9 ili uveče... nemoj odmah na početak radnog vremena u 8 ni baš na sam kraj u 20h...

Šta je poenta svega... poenta je što njoj svaki dan dolaze i lažu je i mažu raznorazne dileje i ona se tih priča naslušala. Ali ako ostaviš utisak da si normalan i uljudan, pa čak i ako umeš da je ubediš da si iskren i da nisi problematičan tip osobe tj. vozača to će ići u tvoju korist.

Nemoj da očekuješ presudu u svoju korist. To se 99,99% neće dogoditi. Računaj na to da se policajac ne pojavi (pošto ga ona zove na saslušanje isto kao i ti što si otišao). Ako mu nisi zapao za zub on je tebe zaboravio i jebе se njemu da ide da svedoči za ko zna šta... znaš koliko on napiše prijava tako... kad bi išao na svako svedočenje i suočenje ne bi ništa radio, a valja danas ispuniti kaznenu normu ;) Ako se ipak pojavi pa te onda pozovu na suočenje... e onda piši ovde opet pa ću da ti pišem dalje, i ovo je mnogo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E Dolva tnx, ovako

1.OK

2Ne nisam se ni trunku raspravljao nisam taj tip coveka trazio covek pare ja rekao da nemam i rekao mu pisite mi kaznu, covek napisa dade mi kaznu ja ga pitam kad i gde trebam da se javim on mi rece sve vam pise i procita mi, ja kazem hvala i dovidjenja stvarno sve kulturno jer sam takav ne volim svadje ali kad me neko dira...

3.to sam i mislio da kazem da sam student kao sto i jesam saobracaja kao sto i jesam, keva penzos kao sto i jeste...

4.Uvek sam uljudan u zvanicne nase institucije UVEK idem u farmerkama i patikama a ponekad i cipele obucem nije mi strano uopste, niti sedam nikada do god me neko ne ponudi ali uvek sam takav verovao ti meni ili ne....

5Znam ja da on dnevno napise mnogo prijava zato se i uzdam u to kako ce on da se seti neceg sto je bilo pre 4-5 meseca od tog dana, ako mi verujes ja sam i zaboravio kako lik izgleda a od tada me nije vise nijedan policajac zaustavio, a on je posle mene ko zna koliko zaustavio i koliko ce ih jos zaustaviti do tada, ako sam ja njega zaboravio onda je on mene odavno zaboravio.

Pa sta na sudjenju i da se suocimo on kaze jedno ja drugo po kom zakonu njemu moze vise da veruje nego menei ako se zna da oni imaju NORMU, koju je meni vec jedan policajac priznao ali rekao da mi on to nije rekao.

E sad ustvari burazer nije bio samnom ali cu svakako da gsa predlozim iovako se ovaj nece setiti niti u zapisniku pise da nije bilo svedoka.

@Boki

Pa ni ja ovaj je hteo da se nagodimo za prljave tablice ali ja nisam hteo zato sto nisam napravio prekrsaj, znaci da sam napravio prekrsaj ja bih mu dao 500 dinara koliko je trazi, prvo je trazio 300 ja kazem nemam, kaze moze pojas 1000 ja kazem nemam a prljave tablice 500 kazem nemam pisite kaznu.

Edited by dusman

Share this post


Link to post
Share on other sites

To si zasr'o... trebalo je da daš 500rsd... sad će ti otići 500rsd i više samo na gorivo i bricu dok odeš dva puta kod sudije :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nece Dovla gas je jos uvek jeftin, a Rakovica nije daleko tako da moze najvise 100 dindzi da me izadje, a sta da mu dam za nesto sto nisam uradio.

Tako moze svaki naredni da me zaustavi i da mi trazi kintu na osnovu nicega i ja bolje da mu dam nego da im nedam nista, da sam pogresio dao bih mu 500dinara i poljubio ga :D ali ovako...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ugrinovacka, traka koja vodi levo za zadnju stanicu 18 u Backoj udjem ja tu...pali se zeleno svetlo, kola iz trake do mene(traka za pravo i desno) krecu ja se prestrojavam...
Vozač je dužan da na dovoljnoj udaljenosti pred raskrsnicom vozilom zauzme položajna onoj saobraćajnoj traci kojom MORA da prođe kroz raskrsnicu.
...Zato kažem da je bolje da shvatiš da si učinio prekršaj kako ne bi ponovio istu stvar...
...ma sve je to ok...
...Nemoj da očekuješ presudu u svoju korist. To se 99,99% neće dogoditi...
...a sta da mu dam za nesto sto nisam uradio.

...da sam pogresio dao bih mu 500dinara i poljubio ga :D ali ovako...

I, posle celog dana pisanja ti i dalje misliš da nisi ništa pogrešio...i da nisi učinio prekršaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije on napisao da sam se ja prestrojio iz jedne trake u drugu neko me tereti da sam iz treake za levo isao pravo, uoci razliku, to je poenta Neso on mi je izricito rekao da sam iz trake za levo isao pravo a ja kazem da sam isao iz trake za prao pravo, e sad druga je stvar sto je tamo puna linija ali to onda nije prekrsaj koji sam napravio.

Kapiras li ti to.

Ne kazem ja da nisam ucinio prekrsaj ali nisam onaj za koji me on tereti vec za drugi, ali ne moze on meni da pise jedno a da mi sudi drugo, nisam pravnik ali mislim da to tako ne moze.

To je onda prekrsaj prelazak preko pune linije, a ne kretanje iz trake za levo pravo.

Koliko znam za to se pise neki drugi clani stav tacka itd, to ti bolje znas a i Dovla

Edited by dusman

Share this post


Link to post
Share on other sites

...pa, to si i uradio. Ušao u raskrsnicu u traci za levo, a nisi otišao levo već si otišao pravo.

...Vozač je dužan da na dovoljnoj udaljenosti pred raskrsnicom vozilom zauzme položaj...

Zauzeo si položaj pred raskrsnicom...ušao si u traku za levo...a, nisi skrenuo levo. Šta tu nije jasno...

Dovla ti govori da kažeš da si to prestrojavanje u traku za pravo i desno uradio pre...da u tom momentu kada si se prestrojavao još uvek nisi ušao u raskrsnicu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ok nesme to znam ali onda sam ja ucinio prekrsaj prelazak preko pune linije a kretanje iz leve trake pravo je nesto drugo, neverujem da to ne kapiras, nisam rekao da nisam ucinio prekrsaj vec da nisam onaj za koji me on tereti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu je puna linija da obeleži raskrsnicu...ulazak u nju.

Ma uostalom...idi i reci šta god misliš da treba...Nisi ti lud, nego ja što ti objašnjavam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malopre se vozili ja i drug i ispred nas gnjavi neki sa kecom (zastavom 101) i druga preteko na punu liniju a nije video da su panduri bili ispred...Lepo nas zaustavise i napisali mu prijavu za preticanje preko pune linije...

Sad me interesuje kolika ce da mu stigne kazna,bodovi, zabrana..?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U međuvremenu sam pogledao:

Član 55

Vozač ne sme vozilom da započne preticanje ili obilaženje:

.

.

.

15) na način da prelazi vozilom preko neisprekidane uzdužne linije pri čemu koristi saobraćajnu traku namenjenu za kretanje vozila iz suprotnog smera.

Dakle, član 55. stav 3., tačka 15.

--------------------------------

Onda odeš pri kraju teksta Zakona gde su kaznene odredbe i potražiš kolika je kazna za prekršaj iz člana 55. stav 3., tačka 15.

Član 331.

Novčanom kaznom u iznosu od 15.000 do 30.000 dinara ili kaznom zatvora u trajanju do 30 dana kazniće se za prekršaj lice koje postupi suprotno odredbama iz sledećih članova ovog zakona:

.

.

.

10) člana 55. st. 1. i 3. tač. 4), 5), 7), 8), 10), 14) i 15)

Dakle, novčani deo kazne će biti od 15.000 do 30.000 dinara

--------------------------------

A, onda pogledaš dalje još uvek u delu Zakona o kaznenim odredbama da vidiš koliko poena, i:

Član 335.

Za povrede odredbi iz sledećih članova ovog zakona izriču se kumulativno i kazneni poeni:

.

.

.

20) član 55. st. 1. i 3. tač. 4), 5), 7), 8), 10), 14) i 15) - 6 kaznenih poena

--------------------------------

Član 338.

Zaštitna mera zabrane upravljanja motornim vozilom izriče se kumulativno vozaču za povrede odredbi iz sledećih članova ovog zakona:

.

.

.

13) člana 55. st. 1. i 3. tač. 4), 5), 7), 8), 10), 14) i 15), - u trajanju od najmanje tri meseca

--------------------------------

Ukupno:

- 6 poena

- ''čestitka'' od 15 do 30 hiljada dinara i

- najmanje 3 meseca bez dozvole.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajde kad ste tako ljubazni savetujete i moju malenkost šta da radim i koliko me stvari čeka :question: ( vrteći zobs ne nađoh konkretan prekršaj...) ako mi uopšte stigne plava kovertica :

elem situacija je bila ovakva: početkom oktobra, ja u koloni od Siv-a ka gradu i čekićamo jedno 45-min do Dejtonke i odma posle stanice stoji sobraćajac i maše stopkom "izvolte na Stari most " ...

kreće kolona nas jedno 5-6 i svi onako zbijeno u "voziću" prolazimo onu raskrsnicu koja se ukršta sa šinama i onaj prvi prođe to parče i naravno svi za njim :whistle:

Naravno, nekih 50-tak metara dalje iskače drugi OSL i usmerava celu kolonu na trotoar ... na kraju dođe do mene: redovna kontrola :question: kaže NE !!! ja reko vezan sam, BT na uvetu, farovi upaljeni ...

tek će on vozili ste u zabranjenom smeru :thumbdown: : gde : on kaže to parče 30m šina je zabranjeno za saobraćaj :wallbash: ; ja ali vaš kolega nas je požurivao ka ovom mostu ... on kaže pažljivije sledeći put ...

Ako je ipak pisao nešto šta me čeka i koja bi mi bila najbolja startegija odbrane :question: tipa nisam prošao tamo ili da smišljam svedoke ....

i kako ide sa ćorkom jel to sudija određuje ili mogu ja da tražim jer neću-nemam da im platim :rtfm:

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jel može neko da da svoje viđenje mog gore navedenog prekršaja i šta me čeka :question:

jedino što nađoh u zobs-u je vožnja suprotnim smerom u jednosmernoj ulici = 6 poena + 6000- 15000 din kazne :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre otprilike godinu dana zaustavili su me panduri zbog preticanja preko pune linije. Prekršaj se desio na izlazu iz Inđije ka Staroj pazovi. Započeo sam prestizanje misleći da je isprekidana linija za prestizanje a nije bila za prestizanje već za skretanje iako je sa leve strane bila samo njiva. Počeo sam preticanje 4m pre znaka obaveštenja prestanka zabrane,koji inače nisam mogao da vidim od kamiona.Napisali su mi zapisnik,ja sam se potpisao i uneo primedbu "niste u pravu".

Pre 20 dana stigla mi je plava koverta da posetim sudiju. Kada sam otišao juče kod sudije nisam imao pojma da treba da dam izjavu i će mi presuditi u Rumi. Koliko sam skontao sudiju samo će mi presuda doći kući.

Zanima me koju kaznu mogu da očekujem? Ovo mi je prvi prekršaj,naveo sam da sam student, da sam oženjen i da čekam dete,da od mog honorarnog posla izdžavam porodicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vracam se ja iz Novih Banovca za Bg, ogranicenje 60 hvata me radar 126...kukukku (to ja u sebi dok me zaustavlja) i plus vadi dreger kaze izvolite gospodine...ku ku majko ja pio fino nisam pijan ali znam da imam vecu kolicinu alkohola u krvi nego sto je dozvoljeno...sta cu kud cu kukam ja nemam fening kazem ja njemu zena dete ne radim itd, kaze on moras kod sudije sad odma jer nase prijave ne stizu na kosovo,a 5 sati ujutru..nista nastavim ja da kukam,kaze on meni kako te nije sramota ovakav auto vozis a nemas para..ne ne reko auto nije moj to je od strica evo proverite ja na moje ime ni biciklo nemam...kaze uzmi dreger da duvas,reko ako budem duvao povraticu :crybaby: on se ubi od smeha i na kraju me pusti :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo slobodno moze da se prebaci u onu temu o primeni novog zakona o bezbednosti saobracaja :):D da vide ljudi kako se radi :) :) :)

Al dobro, uvatili i mene jednom tako, ogranicenje 80, a ja isao jedno 170-180. Zaustavi me pandur kad se nisam slognuo...

Pita gde juris, znas li koliko je ogranicenje? Ja reko idem od svalerke i jurim kod devojke, najebo sam ako ne stignem na vreme :)

Pandur se iskida i pita me koliko sam isao i znam li koliko je ogranicenje...ja kazem da znam da je ogranicenje 80 i da sam isao oko 100...

Pandur ce na to :"isao si ti sine bar jedno 120, slozio si ga kao metak" Meni tu laknulo kad sam skapirao da oni u stvari ne znaju koliko sam isao i da nisu stigli da izvade radar, kao sto mi i sami priznase. Oterase me da duvam, videse 0.00 i pustise bez posledica :)

Ali zato ima kad sam nagrabusio za 57, a ogranicenje bilo 50 :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...