Jump to content
FAS Goran
vlada-bravo

Preticanje preko pune, ali...

Recommended Posts

Hvala svima na iscrpnim odgovorima, imam vec neku pricu sta i kako pa videcemo sta ce da bude, najteze mi pada to sto cu ostati bez dozvole... :angry:

Jesam napravio prekrsaj i toga sam svestan, 2 km sam ga pratio isao je izmedju 20-30km/h i pretekao sam ga kad je bilo najbezbednije, sigurno bi 90% vozaca postupilo isto, da sam se manijacio pa i da razumem al ovako bas mi je krivo :wallbash:

Ako nista drugo na greskama se uci. . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima...

Nazalost nasao sam se u ovoj situaciji da moram da potrazim pomoc i na ovu temu.

U mestu Zirovnica kod Batocine vozilo koje se kretalo ispred mene bilo je neispravno i kretalo se brzinom oko 20km/h, iza mene se vec polako stvarala kolona a ja sam bio prvi na udaru da probijem led i preteknem vozilo, do duse bila je puna linija ali nije bilo vozila u suprotnom pravcu koje bi ja mogao da ugrozim.Kada sam zavrsio preticanje meni u susret naisla je policija koja se kasnije okrenula i stigla me je...Napisali su mi kaznu i terete me po clanu 331 st. 1. tac. 10 zobc-a..

Ja sam objasnio o cemu se radi i da je vozilo koje sam pretekao bilo neispravno onui su to uneli u zapisnik koji sam posle ja ne znam ni zasto potpisao :wallbash:

Stigao mi je poziv da idem kod sudije za prekrsaje i ne znam sta da radim sa kojom pricom da idem :/

Posto sam vec potpisao nije logicno da sad menjam iskaz ili bilo sta, da se zalim sto nisu uklonili nebezbedno vozilo iz saobracaja ili da sam ga zaobisao ne prelazeci preko pune linije bla bla bla . . . . .

S obzirom da sam stundent i ne zaposlen i to da mi je prva kazna mozda bude bila malo blaza... stada radim?

zapisnik su oni sastavili a dopunu su ti da lida odradis na njemu!

napisao si onako kako je bilo. to je jako vazno da bi se cupao kod sudije.

jos da si naveo da imas svedoke bilo bi pun pogodak. mada svedoke mozes da navedes kod sudjije za prekrsaje i da sudiji objasnis da je pandur trebao da iskljuci iz saobracaja taj auto koji si obisao jer je bio tehnicki neispravan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti iz svoje "greske" jedino mozes da naucis da oni koji ikada naprave minorni prekrsaj prodju sa debelim sankcijama a oni koji konstantno prave prekrsaje i tudje zivote dovode u opasnost nikada za nista ne odgovaraju!

Prijatelj sa posla da spasi svoj i zivot svoje devojke skrene u njivu i unisti auto jer je UBICA preticao nekoliko auta u nepreglednoj krivini (naravno preko pune linije)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Andrija Simic

Dobro razmisli šta ti je najbolje da uradiš. Može da se desi da sudija tvoje argumentovano opravdavanje protumači kao uvredu i da ti oplete još veću kaznu. Pisao sam već šta je bilo mom ćaletu. Čovek ga udari sa 80km/h u levo krilo dok je stajao u raskrsnici. Isti je pozvao svog drugara policajca koji je sastavio zapisnik koji 100% ide u prilog ovog koji je udario ćaleta i još ćale potpisao.. Brzinu nisu hteli da mere i ja se sa tim ne bih složio jer je ograničenje bilo 20km/h na tom parkingu..elem, bio je ćale kod našeg drugara koji je inspektor i rekao mu je sledeće: Sam si kriv što si potpisao, sad bolje sve lepo priznaj i pričaj kako nemaš novca i da teško živiš jer ti u svakom slučaju kazna ne gine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slikaj to mesto sa tom iscepanom linijom, i vadi se da nisi znao koja je validnija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzaba dokazi kad je sada trenutno situacija u pravosudju i policiji takva da moraju da pune budzet, citali ste moje iskustvo i sta samo uradili. Dakle . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzaba dokazi kad je sada trenutno situacija u pravosudju i policiji takva da moraju da pune budzet, citali ste moje iskustvo i sta samo uradili. Dakle . . .

Isključivo odlaganje i ništa drugo. Ovo što Tićma kaže je veoma ozbiljno, a uskoro će se čuti na mnogim mestima o tome ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Situacija od danas na doticnom batocinskom putu: Od one pumpe u Zirovnici odakle se radi auto put prema Batocini, dvojica likova su pretekli mene i jos 6-7 vozila sa minum 80km/h, dok je tu ogranicenje zbog radova koji su zavrseni 50. Patrola je bila nekih 200-300 metara odatle, i sve su videli, ali ih je mnogo bolelo da zaustave bilo koga od ove dvojice....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali ce zato da se istresu na "obicnog" coveka koji je pretekao traktor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok ovaj zakon koji odobrava preticanje traktora preko pune linije dodje na red i odobre ga ja cu da zavrsim sa ovima, ja sad 8. februara idem kod sudije za prekrsaje tako da me to ne vadi.....A jedino da vidi dal moze nesto da se iskombinuje da zastari slucaj....

E bas tako Dusane, bas kao sto si rekao kad se prodje Enmon i pumpa pa onaj pravc to je to :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam sada po novom da li zastareva i posle koliko...ali moze da proba...ne javi se na dva poziva i na treci ode neko drugi i kaze da je u inostrastvu...i sve tako u krug pa dokle istera :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se na poziv kod sudije za prekrsaje nisam odazivao dvaput...za treci put su bili dda me hapse i tada dam otisao :rolleyes: Ali eto, postoji sansa da i sami donesu presudu, sto nikako ne valja. Onda je bolje da se pojavis i da kukas, places, molis, krupna deca, sitna zena, student...pa kako prodjes :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Privođenje je u slučaju da "ako se ne odazove ili svoj izostanak NE OPRAVDA" i ako sudija misli da je tvoja izjava važna. Dakle, opravdaj svoj izostanak telegramom ili pismom i eto. Niti će te privoditi, niti će ti pisati F u ličnoj, a neće ti ni presuditi. Ako i presude u odsustvu imaš pravo žalbe jer ti je uskraćeno pravo odbrane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obilazenje je prolazak vozila pored nekog objekta (kontejner, vozilo, pesak, stena, rupa na kolovozu…i sl.) koji se nalazi na istoj saobracajnoj traci kojom se vozilo krece.

Obilazenje je opasna radnja u saobracaju i treba je izvoditi samo ako je bezbedna po Vas i druge ucesnike u saobracaju.

Obilazenje se sme izvoditi (samo ako se ne ugrozavaju ostali ucesnici u saobracaju) i preko pune linije, jer, naravno, necemo cekati da se popravi neispravno vozilo ispred ili dok putari ne uklone stenu sa kolovoza i sl.

Vozilo - (javnog gradskog prevoza putnika) koje se zaustavilo na stajalistu, da primi putnike, ne sme se obilaziti preko pune linije, jer se ono nije zaustavilo usled kvara, vec zbog stajalista. Takva vozila se smeju obilaziti samo na mestima gde je isprekidana linija i uz povecanu opreznost.

Preticanje je prolazenje vozilom pored drugog vozila koje se krece u istom smeru.

------------------------

Znaci postoje 2 mogucnosti kada naidjes na traktor,motokultivator,bager....i sve sto se krece sporo a puna linija je:

1. Da iskuliras,smanjis brzinu,zaboravis na ego,ostavis dva mesta razdaljine do "sporohodnog vozila"za one koji zure i preticu,da mogu preteci tebe pa onda to sporohodno vozilo.Ispadnes ckapi, ali sacuvas novac,dozvolu i vreme izgubjeno u sudu.

2. Udari ga po gasu i onda dodji na forum da se zalis.

Ja koristim ovu prvu soluciju u 90% slucajeva.Iskuliram tih 5 minutaMalo me blam kada me uglavnom svi preteknu a ja se vucem za traktorom :smoke:

Ima ova varijanta preticanja,ali tesko se vaditi na nju.

Capture_1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vala, sve si lepo rekao u ovih zadnjih par recenica. Primetio sam da u zadnje vreme, ako nisam 100% siguran, i ja iskuliram ovakve situacije, sto ranije nije bio bas slucaj (valjda godine cine svoje, a i drakonske kazne). Stavise, vidim da se vecina ljudi primirila, pa i kad se desi ovakva situacija ljudi cesto mile u koloni i nema sviranja onim napred kao ranije. Ne kazem da nema izuzetaka, ali to je generalno neko moje iskustvo u zadnje vreme.

Vise me povuce da preticem kada se npr. na magistrali napravi kolona iza kamiona/busa koji ide nesto sporije, a ljudi se vuku za njim i ne preticu a imaju itekako uslove (pravac, isprekidana)... Mada i tu treba biti obazriv posto je zabranjeno i preticanje kolone vozila i vozila ispred koje zapocinje preticanje, itd. itd. :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu normalni sta rade, sad ima presretaca i na relaciji od aerodroma do gazele, uhvatili drugara pre neki dan . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, ja autoputem idem uvek 120-150 jer se secam da je neki k* u policiji pricao da presretac nece zaustavljati one koji malo prekorace brzinu tj u granicama razuma oko 30kmh preko.

kad vidim sumnjivo vozilo, usporavam i ako obilazim to radim polako.

Imam i ja ispade pa ga razvucem oko 180 po auto putu da malo izgorim cadj iz auta a i sebe, ali opet gledam da se cuvam presretaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...