Jump to content
FAS Goran
vlada-bravo

Preticanje preko pune, ali...

Recommended Posts

Pre otprilike godinu dana zaustavili su me panduri zbog preticanja preko pune linije....Zanima me koju kaznu mogu da očekujem? Ovo mi je prvi prekršaj,naveo sam da sam student, da sam oženjen i da čekam dete,da od mog honorarnog posla izdžavam porodicu.

15.000 do 30.000 dinara, + 6 bodova i + najmanje 3 meseca bez dozvole.

EDIT:

Član 55.

Vozač ne sme vozilom da započne preticanje ili obilaženje:

15) na način da prelazi vozilom preko neisprekidane uzdužne linije pri čemu koristi saobraćajnu traku namenjenu za kretanje vozila iz suprotnog smera.

- Novčanom kaznom u iznosu od 15.000 do 30.000 dinara ili kaznom zatvora u trajanju do 30 dana kazniće se za prekršaj lice koje postupi suprotno odredbama iz sledećih članova ovog zakona:

člana 55. st. 1. i 3. tač. 4), 5), 7), 8), 10), 14) i 15)

- Za povrede odredbi iz sledećih članova ovog zakona izriču se kumulativno i kazneni poeni:

člana 55. st. 1. i 3. tač. 4), 5), 7), 8), 10), 14) i 15) - 6 kaznenih poena

- Zaštitna mera zabrane upravljanja motornim vozilom izriče se kumulativno vozaču za povrede odredbi iz sledećih članova ovog zakona:

člana 55. st. 1. i 3. tač. 4), 5), 7), 8), 10), 14) i 15), - u trajanju od najmanje tri meseca,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolika je sada kazna po novom zakona kada je ogranicenje 50 a radar uhvati sa 77?znaci ispod 30 je sto pretpostavljam ne povlaci oduzimanje dozvole...

Danas sam im naleteo kao....jbga,zamislio se nesto....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam za 16 vise platio 5.000din..to ce ti biti znaci minimum

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolika je sada kazna po novom zakona kada je ogranicenje 50 a radar uhvati sa 77?znaci ispod 30 je sto pretpostavljam ne povlaci oduzimanje dozvole...

...za vožnju u naselju brzinom od 21 do 50 kilometara na sat većom od dozvoljene sledi kazna od 6.000 do 20.000 dinara i četiri kaznena boda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci da mozda nisam potpisao zapisnik i da sam insistirao da mi napisu da je ogranicenje 60 za naseljeno mesto a ne 50,jer i znakovi jos stoje sa 60km/sat izbegao bih varijantu da sam vozio 27km preko dozvoljenog,vec 17 i kazna bi bila verovatno manja(izbegao bi rigorozne kazne za vozace preko 21km)....naravno oni verovatno ne bi napisali to sto trazim al onda sam mogao da nepotpisem zapisnik i navedem tu primedbu....ovako i pare i bodovi....pare manje vise al bodovi me bole :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve zavisi kako se sudiji "digne". Nekada se uhvate zapisnika kao pijani plota i ne fermaju ni zalbe ni svedoke, a nekada je dovoljno samo da im to kazes na saslusanju i da to prihvate. Ja sam dovodio svedoke i pisao zalbe jednom kad me neki magarac udario na izlazu iz raskrsnice jer je vozio levom stranom ali nije vredelo. Uhvatio se za zapisnik i onaj trougao i ni makac. A opet, jednom drugom prilikom kada sam obisao kolonu u pokretu preko pune linije na tramvajsku basticu, maltene mi je oprostio sve. Kada dodjes tamo samo kenjaj kako si u problemima i kada te pita sta radis i koliko primas reci kako malo zaradjujes i kako krpis kraj sa krajem. Generalno budi fin. Na finjaka mnogo bolje prolaze price kod njih. Ja imam kolekciju plavih koverti. Nema kazne koje nemam. Sve sam ih ispucao, ukljucujuci i udaranje babe u Kneza Milosa. Bio sam kod sudija na svim beogradskim opstinama i to je moje iskustvo. Samo mirno, polako i fino.

Edited by MISHONNIUM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskustvo je golemo. Na zalost, uvek u poziciji okrivljenog. Mogao bih da otvorim savetovaliste za ponasanje pred sudijama recimo :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahahah,dobra pirca!!!

Ma sve to stoji,ali te price svi pricaju :thumbdown: ,ja sam rekao da sam ne zaposlen,da me mama i tata izdrzavaju itd,pa su mi ucinili platio sam 16 somica hahahahahahaha(15+1)!

Samo napomena pre novog zakona,puna je bila 2000din,nije mi jasno da je mogla toliko kazna mogla da poraste sa 2 na minimum 15ooo ,plus dozovla 3 meseca ,plus poencici :realmad: :realmad: :realmad: :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ti to dobra fora. Cim si ti nezaposlen a vozis kola, znaci ti imas para, ili tvoji. :thumbdown: Kakvu sliku ostavljas? Ne radim, moji me izdrzavaju, vozikam se po ceo dan i pravim prekrsaje... :thumbdown:

Trebao si da kazes kako radis preko omladinske :crybaby: kako tvoji malo zaradjuju pa moras da ih izdrzavas :crybaby: kako radis po ceo dan a pare nikakve :crybaby: "gosn-djo sudija, molim vas imajte razumevanja" fore :crybaby: , kako si prekrsaj ucinio jer si u problemima pa ti opala koncentracija a veoma si revnostan vozac inace itd...

E to je prica prijatelju, na to mora da se sazali i najtvrdji.

Znaci ti si jedan odgovoran i vredan mladic, koji svojim radom pomaze svojoj porodici u nevolji i koji nosi teret ovog teskog zivljenja. Kulturan, prijatan, vaspitan, uredan mladi covek kojemu se desilo sta se desilo i koji zasluzuje da ga se razume i da mu se pomogne.

Edited by MISHONNIUM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima...

Nazalost nasao sam se u ovoj situaciji da moram da potrazim pomoc i na ovu temu.

U mestu Zirovnica kod Batocine vozilo koje se kretalo ispred mene bilo je neispravno i kretalo se brzinom oko 20km/h, iza mene se vec polako stvarala kolona a ja sam bio prvi na udaru da probijem led i preteknem vozilo, do duse bila je puna linija ali nije bilo vozila u suprotnom pravcu koje bi ja mogao da ugrozim.Kada sam zavrsio preticanje meni u susret naisla je policija koja se kasnije okrenula i stigla me je...Napisali su mi kaznu i terete me po clanu 331 st. 1. tac. 10 zobc-a..

Ja sam objasnio o cemu se radi i da je vozilo koje sam pretekao bilo neispravno onui su to uneli u zapisnik koji sam posle ja ne znam ni zasto potpisao :wallbash:

Stigao mi je poziv da idem kod sudije za prekrsaje i ne znam sta da radim sa kojom pricom da idem :/

Posto sam vec potpisao nije logicno da sad menjam iskaz ili bilo sta, da se zalim sto nisu uklonili nebezbedno vozilo iz saobracaja ili da sam ga zaobisao ne prelazeci preko pune linije bla bla bla . . . . .

S obzirom da sam stundent i ne zaposlen i to da mi je prva kazna mozda bude bila malo blaza... sta da radim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puna linija je jako zahebana, tesko da mozes da prodjes bez kazne. Sad sve zavisi koliko mozes da je smanjis. Reci sve to na sudu, vadi se na to da si isao iza tog vozila jako dugo, da je bila kolona iza tebe i da si ga pretekao a da nikoga nisi ugrozio...ne znam sta bi ti pametno rekao...i ja bi se tako vadio.

Pozzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nažalost nisu svi obazrivi prema studentima i nezaposlenima. Drugar je na izlazu na autoput (ograničenje 40 pa 100m odatle 120) išao 65km/h i snimili ga. Dobio je 3 meseca bez dozvole i 30 000 dinara kazne. Jedina olakšica koju je imao je što su mu da lida plaća na rate jer je student. I čekao je oko pola godine da mu oduzmu dozvolu..

Ja bih tvrdio da nisam prešao liniju i da se vozilo uklonilo jer ipak nisi divljao već samo pokušao normalno da voziš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne prastaju za punu. Tako je i moj matori pre neku godinu na*ebao, bas tu negde oko ulaza u Batocinu. Zurio poslom, vukao se da l' za nekim traktorom ili isto vozilom u kvaru, nigde nikog, bezbedno, sirok i relativno prav put, pukne mu film i obidje ga. Kad nedaleko odatle ga zaustavljaju, snimili ne zna ni on odakle. Pricaj, objasnjavaj, bio je skroz desno, nisam nagazio, bla, bla - nije nista vredelo. Na osnovu jos par prica pocinjem da sumnjam da tu oko Batocine namerno postavljaju te sporace :w00t: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na tom mestu gde sam ja izvrsio preticanje je inace bila isprekidana linija i ogranicenje je 80km/h, ali posto u toj blizini se radi auto put oni su zutom punom linijom oznacili kolovoz jeste neadekvatno oznacen jel je ta linija bila pocepana dal je to bila neka traka ili sta vec ne znam a i sigurno da je bilo i ogranicenje manje tako da ne znam dal da pominjem to da mi ne bi uzeli za jos vece zlo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekajte malo, pa zar nije dozvoljeno na otvorenom putu i na pravcu obici preko pune linije traktor ili vozilo koje ide 15-20 Km/h, naravno ukoliko nema nikoga iz suprotnog smera?

Jednom prilikom sam obisao auto koji je vukao prikolicu za prevoz konja i kretao se oko 10 Km/h. Puna linija je bila zbog dugacke uzbrdice (ali jako blage i pregledne) Otvoren put i nigde nikoga, obisao ga i malo dalje stoji patrola. Zaustavili me, pogledali dokumenta i pitali zasto sam obilazio preko pune linije. Rekao sam da sam obisao vozilo koje se je jako sporo kretalo.

To vozilo je polako proslo pored nas i pustili su me bez reci, odnosno sa sretan put!

Edited by Zvezdo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da po novom zakonu ne smeš ni frezu da obiđeš na punu, nego vozilo koje ide sporo je dužno da nađe bezbedno mesto sa strane na koje može da se zaustavi i da dozvoli koloni vozila da ga obiđu... Jeste traka neka tamo u pitanju i jeste i pocepana na dosta mesta, tako da možeš da pomeneš i to, a možeš i da se vadiš da nemaš primanja i da si student, još i ako nisi kažnjavan, može da ti znači dosta u tvoju odbranu, e sad najveća je fora to što si potpisao, ali kad ti pišu prvi put kaznu u životu, ne znaš ni šta da radiš i obavezno se za'ebeš... Može da se desi da ti oduzmu dozvolu i da ti odobre plaćanje na rate najmanje moguće kazne za taj prekršaj, možda 15.000, ne pokušavam da te zaplašim, nego čisto da ti predočim šta će najverovatnije da se desi, jer je pandureva reč poslednja..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da po novom zakonu ne smeš ni frezu da obiđeš na punu, nego vozilo koje ide sporo je dužno...

Rekao sam da sam obisao vozilo koje se je jako sporo kretalo.

To se ne tretira kao obilazenje, nego kao preticanje, posto se i to drugo vozilo krece. Obilazi se nesto sto je nepokretno, zato su tako i rigorozni po tom pitanju.

Zvezdo, imao si srece, sta mislis zasto te je pitao u vezi pune, cisto onako?

Prvi ja nisam cistunac, pa da po tom pitanju sad prosipam pamet ovde... Ono sto radim zadrzacu za sebe, ali cisto ako se krene u nesto treba znati kakve mogu da budu posledice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzece mu dozvolu mislim na 3meseca i poeni koji idu uz takav prekrsaj i najmanja propisana kazna za takav prekrsaj koja stoji po zakonu, boli njih za sve ostalo pa cak i da nije bila puna linija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A vala i to sto kazes, nevezano za ovu konkretnu situaciju, kad vec dodje dotle svodi se na ono: Sudite mu pravedno, pa da ga streljamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zvezdo, imao si srece, sta mislis zasto te je pitao u vezi pune, cisto onako?

U pravu si potpuno! Cim sam video lizalicu znao sam sta sam napravio ali kao sto rekoh nigde nikog a ovaj ispred mene je zaista jako polako isao pa me je verovatno zbog toga pustio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po novom zakonu smeš da obiđeš samo ono što stoji. Za sve što se kreće ne važi termin "zaobilaženje" već važi termin "preticanje". Dakle, ako se freza kreće putem, makar i 2 km/h ti je ne obilaziš, nego je pretičeš.

Žalosno je što smo svi svakodnevni svedoci mahnitog bahaćenja na ulicama i putevima, a policija žalosno i patetično uspeva da na'vata i kazni samo ovakve "prekršioce".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...