Jump to content
FAS Goran
neshaoct

iPhone 3G S

Recommended Posts

i533940_introiphoneeverything20090608.jpg

Apple je predstavio novi iPhone 3G S. Dizajn uređaja je ostao istovetan aktuelnom 3G modelu.

Novi uređaj učitava web stranice 2.9 puta brže od modela 3G, 3.6 puta brže pregledava Excel dokumente,

2.4 puta brže učitava igre, odnosno pokreće aplikaciju za poruke 2.1 puta brže.

Telefon ima i novu 3-megapikselnu kameru s autofokusom, makro opcijom i mogućnošću snimanja videa u VGA rezoluciji i 30 sličica u sekundi. Od sada je podržan brži HSPA od 7.2 Mbps.

i533941_introiphonecamera20090608.jpg

Novina je i Voice Control, mogućnost poziva i upravljanja uređajem glasom, sam iPhone može odgovarati na pitanje o imenu pesme, a tu je i ugrađena podrška za Nike+. Uređaj poseduje digitalni kompas kao posebnu aplikaciju, ali funkcionalnost je integrisana i u Google Apps. Operativni sistem je naravno iPhone OS 3.0

Baterija je izdržljivija u odnosu na 3G – 5 sati 3G razgovora, 12 sati 2G, 30 sati slušanja muzike, 10 sati gledanja videa, odnosno 9 sati pregledanja Interneta putem WiFi mreže. Uz sve to, našlo se mesta i za hardversko kriptovanje podataka.

i533944_iphonemapscompass20090608.png

i533943_introiphonevoicecontrol20090608.jpg

iPhone 3GS (16 GB) će se prodavati po ceni od 199 dolara, a model od 32 GB 299 dolara.

iPhone 3G i dalje ostaje u ponudi, ali samo 8-gigabajtna verzija po ceni od 99 dolara.

------------------------------------------------------------

Ako u Srbiji sada već stari iPhone 3G bude koštao samo tih 99$... :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih se bas slozio, telefon je od prvog pojavljivanja postavio visoke standarde, osim, nazalost, kamere, koja i na ovde predstavljenom modelu ima samo 3mpx, dok su drugi telefoni dogurali i do 8mpx. To je po meni jedina zamerka ovom telefonu, sve ostalo je cista perverzija :unworthy: . Steta je samo sto kod nas nema da se nadje za te pare, pa makar kupovali "obicni" 3G :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ti furaj 4g u Srbiji... ;)

Meni je telefon ozbiljna smekerica, mozda i sledeci koji cu da uzmem. Nikad mi nije izgled bio na 1. mestu, ali ovaj telefon je em izgledom, em gadgetima oduvao konkurenciju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni su gadgeti bili zanimljivi kad je bio pojam da imas nokiu 3310 koja ima zmijicu 2 ;)

posle toga je izasla zmija 3 i smorila me :p sad vishe ne volim gadgete, a izgled mi nije preterano bitan, ali ne nosim spodobe od telefona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stani, sta znaci spodoba od telefona? Ruzan? Ovaj je stvarno mozda sve, ali ruzan nikako nije. Bar meni pored N95 koju furam. Uvek su mi na prvom mestu bile tehnicke sposobnosti telefona, ali ono... Opasno me mami Apple

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, nemojte da ulecete u besmislene i bespotrebne rasprave. Misljenje je kao i dupe, svako ima svoje (sto neko odavno rece)

Ja vise ne mogu da zamislim da koristim bilo koji drugi "telefon" osim ajfona. Neverovatno korisna, zabavna i prakticna spravica.

A kako je krenulo, uskoro ce pola sveta koristiti bas njega ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa za tako nesto ti je dovoljan i neki praistorijski telefon... Jednostavno, ovo je po mom misljenju trenutno najkompletniji mob... :) i takooo... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

istina, ali praistorijski telefoni su veliki, kratko drzi baterija, vishe zrache od novijih.. .. i takooo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...