Jump to content
FAS Goran

Najlepse ratkapne  

11 members have voted

  1. 1. Koje su vam od ponudjenih ratkapni najlepse(glasate po rednom broju slike)?



Recommended Posts

Elem, epilog:

Poznanik koji drži Fiat delove u PA kaže sledeće: Ratkapni za Punta Klasik neće biti sigurno još 2 nedelje jer ih fabrika čuva i ne daje u slobodnu prodaju jer ih još uvek naplaćuju kao dodatnu opremu. Takođe, čak i tada kad se pojave koštaće minimum 1500rsd po komadu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, ja sam i ocekivao da im cena bude izmedju 1000 i 1500 dinara po komadu. Samo ako budu kvalitetne poput fabrickih fiatovih i cena je opravdana.

Share this post


Link to post
Share on other sites
...čak i tada kad se pojave koštaće minimum 1500rsd po komadu.

Originalne su uvek bile oko 15 eura po komadu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeću verovatno one standardne za 1000rsd, a u septembru kad budem išao u Minhen tražiću neke polovne, malo iskrivljene, kaže mi rođak da se mogu naći za 70-80eur svakakve...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ove ratkapne,koje je Vili fotkao,se stavljaju na gume 13-ice :X ,italijani se odlicili za tu varijantu frlne i guma na puntu iz Kg-a zbog ustede :ermm: ,tako da ce tesko ici na bravu.

Ja se vozim u sluzbenoj zastavi 10,koja je kupljena pre dve godine dok su jos stizale iz Italije,gume naavno 14-ice,a auto je presao za 2 god 65 000 km,bez ikakvih problema,valjda ce takve biti i nase.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije tacno.

Ove ratkapne koje sam ja fotkao idu na 14-ticu i felna na fotki je 14".

13" felne idu na ovu najjeftiniju verziju Punta iz Kg koji se prodaje bez ratkapni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj komšija ima 14-ice, proverio jutros ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

:D

Sta ti je moc navike ;)

mada... mozda su mislili, ako im otpadne tocak u toku voznje, da se ratkapna ne izgubi :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod nas kao u radovanu 3 moracemo da nosimo brisace u dzepu,a da dodam ima ratkapni gde su srafovi u stvari laznjaci(lici mi da je i ovde tako,ali nisam 100% siguran) pa covek ko veli da se obezbedi a ko zna cenu original ratkapne vezace je i lancem :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proverio sam ja :whistle: Na Zuntu su ove koje se zvrću, a četvrti šraf takođe hvata, ali samo polovinu, tako da, da bi se skinula ratkapna moraju se skinuti tri šrafa, a četvrti popustiti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ove su grande ili nova brava pa ni sam ne obracam paznju kad skidam tocak koji je sistem na kom autu.ali neke ratkapne kostaju i preko 1400din/kom pa puta 4.vezivanje mozda i nije tako losa stvar u toj matematici :cool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

moj brat vozi z10 i kod njega je na sraf a to su one starije ratkapne isto je i kod ovih novih, na svim verzijama puntica od keca pa do ovog a cini mi se i grande su na sraf pa cak i kod mene na pandi, videcete negde na tockovima polomljenu ratkapnu ali srce je uvek tu drze ga srafovi....mislim da su u fiatu to namerno stavljali kod pezoa, vw i drugih nikad nisam video fabricku na sraf jer njima vise odgovara da spadaju ili se skidaju da bi se kupovale druge....ovo naslici je novi punto classic

Edited by jevtic_ognjen

Share this post


Link to post
Share on other sites

He :rofl: ,nasi ljudi su stvarno carevi,vezuju vec shrafljene ratkapne,mada sto rece neko mozda je covek pomislio da su srafovi laznjaci,ali iz aviona se vidi da su metalni i pravi,sigurno je neki penzos,kome je moto u zivotu:sto je siurno-sigurno :lol: !

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko ih naplaćuju nove gazde u Zastavi, ja bi ugradio alarm na te ratkpne, a nisam penzos i to nije samo njihov moto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz aviona se vidi da nisu pravi srafovi.Moj cale bi na svako to rebarce stavio po jednu vezicu :thumbup: .Mnogo su lepe,moracu da ih uzmem kada budem stavljao zimske gume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ove doticne ratkapne koje se vide na slici, NISU vezane sa sarafima. Igrom slucaja nedavno je u siri krug porodice dosao novi Punto,sa istim tockovima, i ti sarafi koje vidite su fake sarafi. Ispod su oni pravi. Ne vidim razlog da se vezuje vezicom jer i ta ispravna ratkapna poprilicno dobro drzi....

Edited by stef

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...