Jump to content
FAS Goran

Najlepse ratkapne  

11 members have voted

  1. 1. Koje su vam od ponudjenih ratkapni najlepse(glasate po rednom broju slike)?



Recommended Posts

Nešto sam kontao, šta mislite o ovakvim ratkapnama na Bravi?

33706cf9.th.jpg

Deluje mi kao da bi mu fino čučnule... ima li neko ideju, da li se prave uopšte takve u veličini 14'' i gde bi ih moglo biti? Ja sam malo gledao po PA i nema ih niko, samo imaju 15''...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takve 14" idu fabrički na novog Punta iz Kragujevca ;) još ih nisam video u slobodnoj prodaji, ali možeš da pitaš u Delti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima jedan u mojoj ulici, ali njega sam već bezecovao :ninja:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesu to one ratkapne što se zavrću šrafovima ili one standardne što se natiču?

Share this post


Link to post
Share on other sites

imaš veliki izbor na bubnju-subotom, mada verujem ni pančevački buvljak ne zaostaje....

ima na šrafove i samo na nabijanje, ali čini mi se da se ne isplati uzimati ratkapne ni u delti ni u AP jer deru ... :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozabaviću se ovom problematikom malo više narednih dana... stvarno me je smorilo više da parkiram uvek desnom stranom uz zid :D

Ali ono što me najviše intrigira je kako će to izgledati :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi moje grozote su iz metroa (vidi avatar) :thumbup: - meni odgovaraju, a svakako o ukusima ne treba raspravljati....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nadji na netu neku sliku ratkapni, pa nek ti uradi neko u photoshopu da vidis kako ce izgledati pre nego sto ih kupis, zasto dzabe bacati pare...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Puntu Classic nisu iste kao na GP. Slicne su, ali nisu iste. Bezite od onih sa buvljaka i sl. Pucaju i otpadaju jer su od neke krute i sugave plastike koja je u mnogo tanjem sloju izlivena nego fabricke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te sa bubnja su kostale 700din komplet i za te pare zaista je bezobrazno zahtevati da su kvalitetne i da traju dugo ;)

imaš veliki izbor na bubnju-subotom, mada verujem ni pančevački buvljak ne zaostaje....

ima na šrafove i samo na nabijanje, ali čini mi se da se ne isplati uzimati ratkapne ni u delti ni u AP jer deru ... :welcome:

Ima veliki izbor, ali nemaju ove o kojima pricamo u ovoj temi.

Inace, ja sam takodje dugo trazio takve ratkapne 14" i do sada ih nije bilo, ali verujem da ce se ubrzo pojaviti (ako vec nisu), barem kao rezervni deo za Zunta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam bio par meseci na bubnju, pa ne znam jel imaju te o kojima pričate, ali ako će negde prvo da se pojave onda je to tamo...

drugo moj stav je ako uzimam ratkapne - uzeću najjeftinije (do 10eur/ 4kom) jer prvo što se grebu pucaju jednako ove od 10 e ili skuplje, a da ne pričam da znaju da slete sa kola isto ( lično doživeo dva tri katapulta ratkapni na mene, a bio sam na bajku...) :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, tvoja teorija o ratkapnama nikako ne drži vodu...

Ove "original" vozim od kad sam kupio auto - oko godinu i po dana. U AP-u koštaju nešto ispod jedne crvene po komadu i idu na šrafove. Nijedna nema nikakvo naprsnuće na sebi, o otpadanju istih sa točkova da ne pričamo.

Zimus sam kupio "lepe" na buvljaku, nalik na one sa grande punta. Cena je bila 1.300 din za 4 komada. Idu na uglavljivanje sa onim žičanim obručom, a dodatno sam svaku vezao sa po 4 plastične vezice. Sve su popucale, pootpadali parčići, ostale samo vezice na točkovima...

Znači - ili original ili alu-felge ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije bas da skuplje ratkapne pucaju i spadaju kao i ove jeftine. Pri tom naravno ne mislim na ratkapne od 1500 dinara, posto su to iste ove od 700-800, samo kod bezobraznijeg prodavca.

Druga je stvar kakav ko ima stav po pitanju: jeftino, a cesto protiv skupo a retko. Ja sam takodje koristio te jeftine, ali iz prostog razloga sto sam ih koristio samo po par meseci godisnje (a sada ih uopste vise ni ne koristim) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da nisi upravu. Recimo ove od GP su bas mekane i savitljive, a sa tockom su povezane preko srafova. Verovali ili ne od slicnog materijala i na isti fazon kacenja su bile na z101 tamo neke 91/92. Njih nikad nisam uspeo da izlomim. Jedino ostecenje na jednoj je skinuta malo boja na pranju pod pritiskom, a evo imaju 17-18 godina. Ove sa bubnja smo uzeli za Vectru C, drugi dan je jedna sletela sa tocka. Ove tri sto su ostale vezane su glupim vezicama, ali dzaba jer tri dana posle pauk dize auto i naravno sve tri pucaju. He he jedino sto je bilo ok u celoj prici je sto su te izlomljene sa bubnja naplacene od osiguranja pauk servisa kao da su bile original koje kostaju 2800din/kom

e dok ja iskucam uletese tri odgovora

Edited by John

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja još moram razmisliti, ali verovatno će da rade ove jeftine... jbga imam sestru i tatu koji vole da se češu na ivičnjake :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam neke koje su stigle uz auto, ali su u prilicno zalosnom stanju, ne daju mi se pare na druge ratkapne, a za alu felne se trenutno nema. Tako da nisam pametan. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

U nekim momentima je meni padalo na pamet da farbam felne... sa nekom kao ćizom ovono... videćemo za koji dan dok mi malo krene inspiracija sa lepim vremenom :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...